ZUMO 595LM słaba widoczność

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, Alf/red/, Artur, wojtek, sdsyc

ZUMO 595LM słaba widoczność

Postprzez stoldar » Wt, 11 lip 2017 14:42

Czy też tak macie, że na nowym GARMINIE ZUMO 595 prawie nic nie widać na ekranie , a co więcej ekran działa jak lustro ?
Urządzenie kupione jako nowe , reklamowane w TRIGARZE we Wrocławiu, odesłane do GARMINA ... Odpowiedź uzyskana podobno po porównywaniu z innymi urządzeniami, że ten typ tak ma :(
Mało pocieszające tym bardziej, że nawigacja miała być dostosowana dla motocyklistów a porównując i kolorystykę i świecenie ekranu ze starszymi urządzeniami zumo 660 i zumo 350 to obecny model to jakaś lipa :cry:
Przy rozjaśnieniu na 100% prawie nic nie widać na ekranie, co więcej lepiej działa on jadąc ze słońcem, kiedy ekran oświetlany jest przez słońce niż pod słońce. Trzeba się wyginać, zasłaniać dłonią ekran aby coś zobaczyć.
Czy można zmienić kolorystykę i kontrast ekranu ? Jakieś aktualizacje ?
I nie chodzi mi o ustawienia w parametrach zumo595 , bo to już testowałem. "Najlepiej" wygląda ekran w ustawieniu GARMIN HV . Ale to nie jest to . Poprzednio w zumo 350 na pasku niebieskim info było dobrze widoczne teraz to jakaś lipa przy takim oświetleniu.

GARMIN się wypina, bo tak ma być . Czy towar należy zwrócić sprzedawcy ?
On nie spełnia ani warunków bezpieczeństwa ani korzystania do tego do czego był projektowany. Gdyby nie podłączenie do kasku i stałe słuchanie co mówi nawigacja pewnie skręcałbym nie tam gdzie powinienem .... To jest wkurzające.
Piszcie może w sile nas użytkowników dokonają jakiejś zmiany systemowej !!!
Ostatnio edytowano Śr, 13 wrz 2017 12:19 przez stoldar, łącznie edytowano 1 raz
stoldar

Re: ZUMO 595LM słaba widoczność

Postprzez stoldar » Pn, 28 sie 2017 15:12

Dodałem do powyższego linku z zestawem zdjęć jeszcze jedno. Pokazuje różnice między wyświetlaczem zumo 395 a moim zumo 595.
Chyba każdy widzi różnice przy tych samych parametrach ustawienia i 100% jasności.
Mam nadzieję, że w tym tygodniu sprawa drgnie lub zwracam sprzęt :(
stoldar

Postprzez stoldar » Pn, 04 wrz 2017 9:55

Jest odzew od GARMIN EUROPA. Może się to skończy pomyślnie chyba, że wszystkie "nowe" wyświetlacze ZUMO 595 są tak słabo zrobione, jak ten mój.
Już widziałem różnice w wyświetlaniu pomiędzy zumo 595 a zumo 395, oczywiście z dużą korzyścią na rzecz zumo 395.
stoldar

Postprzez stoldar » Śr, 13 wrz 2017 12:17

Oczywiście GARMIN się wypiął na moje zgłoszenia mówiąc, że ten model tak ma, ten wyświetlacz tak działa ... czyli wiedząc, że działa źle nic nie robią i nie zrobią oraz nadal będą sprzedawać szmelc dopóki są chętni wydać spooooro swoich złotówek.
Miałem lepsze zdanie o GARMINIE po ostatnich naprawach i wymianach poprzedniego sprzętu. To się zmieniło ....
:cry: :(
stoldar

Postprzez GPS Maniak » Śr, 13 wrz 2017 12:35

stoldar napisał(a):Miałem lepsze zdanie o GARMINIE po ostatnich naprawach i wymianach poprzedniego sprzętu. To się zmieniło ....
:cry: :(

Generalnie sprawy serwisowe nadal wyglądają tak jak za dawnych lat. Problem w tym, że funkcjonalność, wielu nowych zabawek "made in Garmin", odstaje od tego do czego kiedyś przyzwyczaiła nas ta firma. "Widzialność" wyświetlacza w ZUMO 595, to tylko jeden z wielu przykładów. Niestety.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Vertis Braver, a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
GPS Maniak
Radny

Powrót do Na drodze