nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez tomekcz922 » Pt, 30 lis 2012 15:49

Witam.
Zakupiłem ostatnio tą oto nawigacje Garmin Nuvi 2495 LMT, ale chyba mam problem. Opowiem o tym na przykładzie. Jestem we Wrocławiu chce jechać do Gdańska ale przez Lublin. Jak to zrobić? Nie wiem jak worowadzić dodatkowe punkty na trasie. Chyba dobrze wyjaśniłem mój problem.
Pozdrawiam
tomekcz922
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 30 lis 2012 15:44

Re: Garmin Nuvi 2495 LMT

Postprzez popej » Pt, 30 lis 2012 16:22

Witam,

kolejne punkty wprowadzasz dokładnie tak samo jak pierwszy punkt trasy. Przy kolejnym punkcie nuvi da Ci wybór - dodać punkt do trasy czy zrobić nową trasę. Jak wybierzesz dodanie do trasy, to będziesz jeszcze musiał określić kolejność punktów, zdolności programistów Garmin nie pozwalają na zrobienie tego automatycznie.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garmin Nuvi 2495 LMT

Postprzez tomekcz922 » Pt, 30 lis 2012 18:11

Do tego doszedłem sam, ale to nie działa tak jak powinno. Załóżmy, że chce jechać na ulice Adama Mickiewicza w Gdańsku a chce zahaczyć o ulice Wrocławska w Lublinie. Ustawiam najpierw ulice w Gdańsku a później ulice w Lublinie i gdy mam wybrać kolejność to okazuje się, że z dwóch miast i dwóch miejscowości zrobiły się dwie ulice ale w jednym mieście. Prowadzi mnie tylko do jednego z miast ale przez obie te ulice
tomekcz922
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 30 lis 2012 15:44

Re: Garmin Nuvi 2495 LMT

Postprzez Zachu » Pt, 30 lis 2012 19:08

Jak ustalasz jedną ulicę a jak drugą?
Jeden punkt via to banalnie proste, więcej możesz mieć problem z ustaleniem kolejności ich dodawania.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez chanelle » So, 01 gru 2012 17:26

Cześć, u mnie wygląda to tak:
1. DOKĄD? - ADRES (wybieram Gdańsk, ulicę, nr domu) - JEDŹ (oblicza trasę i ok...), następnie
2. DOKĄD? - ADRES (wybieram Lublin, ulicę, nr domu) - JEDŹ (i pojawia się ramka...
Obrazek)
3. Klikam DODAJ DO AKTYWNEJ TRASY (i pojawia się...
Obrazek)
i faktycznie pierwszy wybór "Gdańsk" jest bez miasta... klikam GOTOWE
4.Pojawia się "pierwszy etap trasy do punktu VIA"
Obrazek

nie jechałem tej trasy :-) ale wygląda na to, że wszystko będzie w porządku. Świadczy o tym ilość kilometrów i czas przybycia, choć faktycznie na mapie nie wyświetla się druga część trasy od VIA do METY.
na pokładzie: 2545LMT
chanelle
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 30 lis 2012 9:56

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez tomekcz922 » N, 02 gru 2012 13:21

Gra i trąbi;d Ja sam doszedłem, że to się tak robi, ale nie byłem pewny, bo ta flaga oznaczająca koniec trasy zawsze była w tej pierwszej miejsowości a nie w ten do której jade. Ale to bedzie chyba tak, że jak dojade do Lublina to dopiero wtedy pokaże mi dalszą trase do Gdańska. Dzieki wiekie za pomoc:)
tomekcz922
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 30 lis 2012 15:44

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez wodzirej » N, 02 gru 2012 13:28

tomekcz922 napisał(a):To bedzie chyba tak, że jak dojade do Lublina to dopiero wtedy pokaże mi dalszą trase do Gdańska.

Dokładnie tak. Jeśli na trasie są punkty pośrednie, to najnowsze odbiorniki nawigują do najbliższego punktu pośredniego. W polach danych masz dystans, ETA etc. nie do celu podróży, ale do punktu pośredniego.
Jeśli nie przerywasz podróży w punkcie pośrednim i jedziesz dalej, nuvi po kilku sekundach wznawia nawigację - do kolejnego punktu pośredniego.
A jeśli ślad swojej podróży z kilkoma punktami podróży pooglądasz np. w MapSource czy BaseCamp to zobaczysz, że Twój nuvi automatycznie podzielił ślad - w punktach pośrednich.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez Zachu » N, 02 gru 2012 14:39

tomekcz922 napisał(a):bo ta flaga oznaczająca koniec trasy zawsze była w tej pierwszej miejsowości a nie w ten do której jade

Auto wskazuje pozycje ostatniego fixa /tam gdzie odbiornik widział ostatni raz satelity/.
Zielona chorągiewka start /jeśli wyłączysz GPs i skorzystasz z symulacji/, pomarańczowa - punkt przelotowy /via/, w szachownice metę.

Obrazek
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez Artur » Pn, 03 gru 2012 16:37

wodzirej napisał(a):nawigują do najbliższego punktu pośredniego. W polach danych masz dystans, ETA etc. nie do celu podróży, ale do punktu pośredniego.

Akurat w 2495 (przynajmniej w moim) mam ETA do celu.
Artur
Nuvi 2495LMT, Vista HCx, Xda IIi z Navitelem i kiedyś Que teraz MXT, Lark z MapaMap,
Omnia z automapą, UMP-pcPL, bgroutingmap + różne inne głównie dla navitela
Artur
Moderator
 
Posty: 1484
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 22:39
Lokalizacja: Płock

Garmin nuvi 2495LMT

Postprzez kmichal » So, 14 gru 2013 13:51

Witam wszystkich.
Jestem nowy na tym forum.
Właśnie zakupiłem navi o symbolu 2495LMT. Nic z nim jeszcze nie robiłem. Zmartwił mnie jednak fakt, że na oryginalnym opakowaniu występuje prawidłowy symbol urządzenia 2495LMT natomiast po otwarciu opakowania stwierdziłem, że na samym urządzeniu ( na tylnej jego części ) ten symbol to 2495LM. Brakuje symbolu T. Jak sądzicie czy wszystko jest ok - czy też otrzymałem niewłaściwe urządzenie ?
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam wszystkich.
Michał
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Re: Garmin nuvi 2495LMT

Postprzez Zachu » So, 14 gru 2013 14:09

T to literka oznaczająca ze możesz odbierać komunikaty o utrudnieniach na drodze.
Sprawdź na stronie producenta jak wygląda przewód a jaki dostałeś.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin nuvi 2495LMT

Postprzez kmichal » So, 14 gru 2013 14:36

Mam załączony przewód Garmin GTM 25.
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Re: Garmin nuvi 2495LMT

Postprzez Zachu » So, 14 gru 2013 14:40

Jak widzisz nikt Cię nie oszukał ;)

https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/shop-by ... 14994.html


Teraz wypadało by to podłączyć w samochodzie i sprawdzić na jakie kraje masz subskrypcje.
Szału się nie spodziewaj. viewforum.php?f=35
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez kmichal » So, 14 gru 2013 14:59

OK. Dzięki za pomoc.
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Re: nuvi 2495 LMT - kłopot z obsługą urządzenia

Postprzez kmichal » N, 15 gru 2013 10:35

Witam ponownie.
Trochę od wczoraj pobawiłem się nawigacją i muszę przyznać, że nie jestem powalony jej wytyczaniem tras.
Podam przykład trasy, którą latem robiłem z Poznania do Palica w Serbii przez Budapeszt. Nieważne jak zrobię ustawienia to zawsze pokazuję mi drogę przez Katowice, która jest dłuższa niż jadąc przez Kłodzko. Oczywiście mogę ją wytyczyć przez pkty pośrednie ale np Google Maps tych pkt pośrednich nie potrzebuje i trasę wytycza prawidłowo. Do tego dochodzi również brak wybrania / wpisania z klawiatury samej nazwy Palić ( na mapie jest). Może chyba jestem za bardzo wymagający. A może znacie jakiś inny sposób lub ustawienia aby wynik wytyczania trasy był bardziej zadowalający?
Pozdrawiam.
kmichal
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 14 gru 2013 13:41

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości