StreetPilot c510 i UMP (Prawie) cała Polska

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

StreetPilot c510 i UMP (Prawie) cała Polska

Postprzez Julo » So, 24 mar 2007 22:24

Mam Street Pilota c510, zainstalowałem w nim całą Europę CNE NTv9. Chciałbym jednak, jeżdżąc po Polsce, korzystać z map zawierających więcej nieco szczegółów i nieco mniej usterek niż jest w CNE NTv9. Zastanawiałem się, czy nie kupić GP Mapy 5, ale cena mnie odstrasza. Odnalazłem w internecie projekt UMP Wawa, chcę się przyłączyć - zauważyłem w najbliższym moim sąsiedztwie (Wrocław) kilka drobnych braków

Ściągnąłem mapkę UMP PCPI, zainstalowałem w komputerze, i do tego miejsca wszystko jest OK. Próbuję wgrać na urządzenie - dostaję komunikat: "Wystąpił problem z UMP PCPI. Zainstaluj produkt ponownie i spróbuj jeszcze raz". Rzecz jasna ponowna instalacja nie pomaga.

W moim komputerze oprócz CNE NTv9 oraz UMP PCPI tkwi jeszcze demonstracyjna wersja GPMapy5.0 (odblokowana kluczem demo), może to ona bruździ?
Julo
Julo
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 24 mar 2007 21:51
Lokalizacja: Wrocław

uzupełnienie

Postprzez Julo » So, 24 mar 2007 23:07

Dodam, że usunięcie GPMapy z komputera (tzn. usunięcie jej kodu odblokowania) nie rozwiązuje problemu.

Nie wiem natomiast, jak ją usunąć z komputera CAŁKIEM?

Natomiast bez problemu wgrałem mapkę UMP dla samego Wrocławia. Jutro będę testował ją w terenie.
Julo
Julo
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 24 mar 2007 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: uzupełnienie

Postprzez SP2BZW » So, 24 mar 2007 23:19

Julo napisał(a):Nie wiem natomiast, jak ją usunąć z komputera CAŁKIEM?

start > panel sterowania > dodaj/usuń programy...
SP2BZW
 

Postprzez harcerzyk » So, 24 mar 2007 23:21

Może to pomoże Ci "w temacie" odinstalowywania map:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=24
Przeczytaj w tym wątku opis działania MapSetToolKit'a - będziesz na przyszłość wiedział jak usuwać mapy, jeżeli nie mają standardowych uninstallerów.
Igor
Nuvi 660FM, 60Cx, UMP-pcPL, CN9NT, Topo_PL_100
Obrazek
Avatar użytkownika
harcerzyk
Bywalec
 
Posty: 114
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SP2BZW » So, 24 mar 2007 23:41

harcerzyk napisał(a):będziesz na przyszłość wiedział jak usuwać mapy, jeżeli nie mają standardowych uninstallerów.

:roll: tylko że GPMapa v.5 przynajmniej u mnie jest do usunięcia "metodami systemowymi" :D
SP2BZW
 

Postprzez Julo » N, 25 mar 2007 11:18

Usunąłem "metodami systemowymi" (start > panel sterowania > dodaj/usuń programy > GPMapa).
Po tym Map Source zasygnalizował mi brak pliku language.dll i się wysypał. Musiałem na nowo włożyć płytę z Map Source i reinstalować program przez ścieżkę "naprawy". Ale poszło bezproblemowo, a UMP CPCI pozostała bez zmian.

Problem początkowy jednak - czemu UMP "nie wchodzi" do c510 - pozostał.

Co ciekawe, kiedy ograniczyłem się do trzech mapek wokół Wrocławia - Wroclaw (ts1), Wroclaw-zachod i jawor - weszły.

Od razu uprzedzam, że problem nie tkwi w braku miejsca w pamięci urządzenia: wg tego, co pokazuje mi komputer, jest tam w tej chwili 183MB wolne.
Julo
Julo
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 24 mar 2007 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez frasun » N, 25 mar 2007 13:35

Możliwe, że instalka pod mapsourca ma źle wygenerowane pliki pv dla mapsourca.
Spróbuj pobrać http://ump.waw.pl/mapy/48220001-NT.zip i nadpisać pliki w odpowiednich katalogach (domyślnie C:\Garmin\UMP-Wawa)
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez easyrider » N, 25 mar 2007 16:28

Na moim c510 UMP_PL też nie działa...
kiedyś działoło, ale po którymś upgrade przestało...

Specjalnie się tym nie przejmuję bo mam GPMapę i CNE9 ale fakt pozostaje - mapa nie działa.

Aha - upgrade robiłem właśnie nadpisując pliki z ZIP'a
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Julo » N, 25 mar 2007 16:57

frasun napisał(a):Spróbuj pobrać http://ump.waw.pl/mapy/48220001-NT.zip i nadpisać pliki w odpowiednich katalogach (domyślnie C:\Garmin\UMP-Wawa)

Pomogło, dzięki.

Chyba mogę się już podjąć działań w terenie. Jeszcze nie wiem gdzie i jak zgłaszać usterki, niedokładności i zmiany, ale powoli... znajdę i to.
Julo
Julo
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 24 mar 2007 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez frasun » N, 25 mar 2007 17:02

Julo napisał(a):Jeszcze nie wiem gdzie i jak zgłaszać usterki, niedokładności i zmiany, ale powoli... znajdę i to.

Zajrzyj na stronę ump wawa link w moim podpisie. ;-)
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez Julo » Pn, 26 mar 2007 18:28

frasun napisał(a):Zajrzyj na stronę ump wawa link w moim podpisie. ;-)

Jakieś tam uwagi już podesłałem, mam nadzieję że się nadają do wykorzystania tym bardziej, że mam kolejne spostrzeżenia. Zanim jej jednak zgłoszę prosiłbym o komentarz, czy taka forma, jakiej użyłem przesyłając maila jest w ogóle użyteczna.
----
Ponieważ jestem początkującym użytkownikiem GPS, proszę mi wybaczyć lamerskie - być może pytania poniżej.

1. Dlaczego mapa PrawieCałaPolska, zawarta w urządzeniu jako gmapsupp.img objawia się w nim jako dwa zestawy map (por. zrzut ekranu)?

Obrazek

2. Wydaje mi się, że mój StreetPilot korzystając z mapy UMP zbyt łatwo gubi się w siatce ulic centrum Wrocławia. Czasem dostaję polecenie "skręć w prawo" dobre sto metrów przed skrzyżowaniem pomimo, że jeszcze jedna uliczka jest po drodze, innym razem pomimo, że już dawno zmieniłem trasę, to Pilot wciąż "myśli", że jestem jeszcze na wyznaczonej wcześniej trasie. Obydwa te spostrzeżenia dotyczą tras, na których CNE NTv9 reaguje prawidłowo. Z czego może się brać ta niedokładność?

3. Wczoraj wyjechałem na krótką trasę poza miasto. W pewnym momencie dostrzegłem, że znacznik samochodu porusza się OBOK drogi. Kiedy przeszedłem z UMP na CNE samochód znalazł się na wyznaczonej trasie. Sprawdziłem to w domu na komputerze: trasa wyznaczona przez CNE biegnie około 30 metrów (wg skali) obok trasy wykreślonej przez UMP (por. obrazek poniżej), przy czym - jak wynika z mojego wyjazdu - to CNE pokrywa się z tym, co jest w terenie... Nie wiem, czy problem ten jest skutkiem faktu, że wybrałem się akurat w miejsce, które na mapach UMP znajduje się u zbiegu mapek Wrocław-Wałbrzych-Oława, gdzie są jeszcze "białe plamy" ale fakt jest faktem.
Obrazek

4. Ostatnia sprawa, pewnie też lamerskie pytanie: co się dzieje, gdy włączone są obydwie mapy tego samego terenu naraz, zarówno ta z CNE, jak i z UMP? Czy jest jakaś lista priorytetów? A gdybym chciał mieć jeszcze jedną mapę więcej, np. GP?

Pozdrawiam
Julo
Julo
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 24 mar 2007 21:51
Lokalizacja: Wrocław

c510 i UMP

Postprzez Julo » Wt, 27 mar 2007 13:44

Zaczynam pomału posługiwać się UMP Wawa.
Natknąłem się na taki problem: chcę wpisać adres, więc dotykam ikonki po lewej u góry:
----------------- Obrazek
i dostaję propozycję nie do odrzucenia:
----------------- Obrazek
a po niej:
----------------- Obrazek
Próbowałem wpisywać jako stan/prowincję UMP, Wawa, Polska - nic, rzecz jasna... :(
Czy możecie mi napisać, w jakiej prowincji (z punktu widzenia UMP Wawa) się znajdujemy?
Pozdrawiam
Julo
Julo
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 24 mar 2007 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: c510 i UMP

Postprzez frasun » Wt, 27 mar 2007 14:22

Julo napisał(a):Dlaczego mapa PrawieCałaPolska, zawarta w urządzeniu jako gmapsupp.img objawia się w nim jako dwa zestawy map (por. zrzut ekranu)?

Ponieważ obecnie w skład UMP wchodzą dane z dwóch częściowo niezależnych źródeł.
Julo napisał(a):Nie wiem, czy problem ten jest skutkiem faktu, że wybrałem się akurat w miejsce, które na mapach UMP znajduje się u zbiegu mapek Wrocław-Wałbrzych-Oława, gdzie są jeszcze "białe plamy" ale fakt jest faktem.

Przyczyn może być wiele, ale samo graniczenie map nie ma na to wpływu.
Julo napisał(a):co się dzieje, gdy włączone są obydwie mapy tego samego terenu naraz, zarówno ta z CNE, jak i z UMP? Czy jest jakaś lista priorytetów? A gdybym chciał mieć jeszcze jedną mapę więcej, np. GP?

Na 100% są priorytety, ale w nowych urządzeniach drogowych Garmin nie przewiduje używania jednocześnie kilku map pokrywających ten sam obszar. Należy w menu map pozostawić aktywną jedynie mapę z której obecnie korzystasz. Twoje problemy z routingiem mogą mieć swoją przyczynę w tym, że widać UMP Wawa, a trasa jest wyznaczana, oraz kursor przyciągany jest do CNE9NT.
Julo napisał(a):Próbowałem wpisywać jako stan/prowincję UMP, Wawa, Polska - nic, rzecz jasna... :(
Czy możecie mi napisać, w jakiej prowincji (z punktu widzenia UMP Wawa) się znajdujemy?
Pozdrawiam

Nie wpisuj niczego... i zobacz, co się stanie. Pracujemy (gwoli ścisłości, Alf i Staszek pracują) nad tym, żeby UMP działał prawidłowo z nowymi GPSami, ale prosimy o wyrozumiałość ta wersja jest w fazie testów. Oczywiście z radością :mrgreen: przyjmujemy wszelkie uwagi.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Re: c510 i UMP

Postprzez Julo » Wt, 27 mar 2007 15:20

frasun napisał(a):Nie wpisuj niczego... i zobacz, co się stanie.

Od tego rzecz jasna zacząłem. Stało się... nic, odpowiedź "brak wyników" i powrót do poprzedniego menu.
frasun napisał(a):Oczywiście z radością :mrgreen: przyjmujemy wszelkie uwagi.
:mrgreen:
Julo
Julo
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 24 mar 2007 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: c510 i UMP

Postprzez frasun » Wt, 27 mar 2007 15:26

Julo napisał(a):
frasun napisał(a):Nie wpisuj niczego... i zobacz, co się stanie.

Od tego rzecz jasna zacząłem. Stało się... nic, odpowiedź "brak wyników" i powrót do poprzedniego menu.

Zainstalowałeś wersję NT? Jest to jedyna mapa jaką masz aktywną? Wyłącz wszystkie inne Mapy (CNE9NT). I powinno zadziałać.
Julo napisał(a):
frasun napisał(a):Oczywiście z radością :mrgreen: przyjmujemy wszelkie uwagi.
:mrgreen:

Poważnie. :D Pomimo sporej kolekcji GPSów, nie mamy czasu testować na nich wszystkich zachowania UMP'a, każda uwaga jest cenna.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości