Bezterminowa subskrypcja map (użalanie)

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Bezterminowa subskrypcja map (użalanie)

Postprzez beetle-m » Pt, 02 sie 2013 10:18

Pełny cytat ze strony Garmina: :arrow: Bezterminowa subskrypcja map

Garmin napisał(a):² Jeśli użytkownik wykupił dożywotnią subskrypcję usługi nüMaps Lifetime (sprzedawaną oddzielnie lub w zestawie z niektórymi modelami urządzeń GPS), będzie otrzymywał aktualizacje map, gdy takie aktualizacje zostaną udostępnione na stronie internetowej firmy Garmin, do użytku na 1 zgodnym produkcie firmy Garmin do czasu zakończenia okresu eksploatacji produktu lub zaprzestania otrzymywania przez firmę Garmin danych map od dostawcy zewnętrznego, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej.

Okres eksploatacji produktu oznacza okres, podczas którego produkt:
(a) ma wystarczającą ilość pamięci i inne możliwości techniczne wymagane do korzystania z aktualnych map; oraz
(b) działa w sposób przewidziany przez producenta bez konieczności przeprowadzenia poważniejszych napraw.

Urządzenie zostanie uznane za niezdatne do użytku, a jego okres eksploatacji za zakończony, jeżeli do urządzenia nie zostaną pobrane żadne aktualizacje przez okres co najmniej 24 miesięcy.

O ile nie określono inaczej, otrzymywane w oparciu o subskrypcję aktualizacje będą stanowiły aktualizacje tego samego obszaru geograficznego, który został dostarczony pierwotnie wraz z zakupionym produktem firmy Garmin. Zewnętrzni dostawcy zawartości mogą ulec zmianie. W niektórych przypadkach może okazać się, że produkt firmy Garmin nie posiada wystarczającej ilości pamięci do załadowania aktualizacji danych map. W takiej sytuacji użytkownik musi:
(a) wybrać do aktualizacji zredukowany obszar, którego dotyczą dane map; lub
(b) zakupić osobno kartę microSD/SD (w zależności od typu produktu firmy Garmin) i załadować wszystkie lub część obszaru do aktualizacji, którego dotyczą dane map, na kartę, a następnie włożyć kartę do gniazda kart microSD/SD w produkcie firmy Garmin.

W przypadku, gdy nie jest możliwe skorzystanie z możliwości opisanych w punktach (a) i (b) w celu rozwiązania problemu zbyt małej ilości pamięci, firma Garmin może zadecydować, że okres użytkowania produktu dobiegł końca. Firma Garmin może zakończyć subskrypcję usługi nüMaps Lifetime w dowolnym momencie w przypadku naruszenia przez użytkownika warunków niniejszej Umowy lub warunków korzystania z subskrypcji. Przekazywanie przez użytkownika subskrypcji usługi nüMaps Lifetime na inny produkt firmy Garmin jest niedozwolone.


Pozwoliłem sobie podzielić tekst na akapity, bo oryginalna forma z czytelnością miała niewiele wspólnego.

"Zaczynają się schody" więc Garmin "wyrywa poręcze".
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez Mariusz65 » So, 03 sie 2013 9:49

beetle-m napisał(a):Urządzenie zostanie uznane za niezdatne do użytku, a jego okres eksploatacji za zakończony, jeżeli do urządzenia nie zostaną pobrane żadne aktualizacje przez okres co najmniej 24 miesięcy.

No to korzystam z urządzenia (N255) niezdatnego do użytku! ;-)
A na legalną aktualizację CNE mam szlaban?
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez beetle-m » So, 03 sie 2013 10:42

Garmin napisał(a):będzie otrzymywał aktualizacje map, gdy takie aktualizacje zostaną udostępnione na stronie internetowej firmy Garmin
Nie ma już wzmianki, że "do 4 aktualizacji rocznie".

Ten proces sprawia producentowi zbyt wiele bólu by przechodzić go tak często :P
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez popej » So, 03 sie 2013 10:45

Zniesiono limity, może być nawet 5 aktualizacji w roku :)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez Zachu » So, 03 sie 2013 20:19

Raczej Garmin zabezpiecza się przed umową z nowym właścicielem danych mapowych.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez mbaszyns » Pn, 05 sie 2013 9:38

Czyżby miało się coś zmienić?
Michał
GPS II+, 60CSx, Colorado 300, Nuvi1350T + LA/JCV, PL To po, Motorola Defy+ Android 4.4.4 (CM11), Lenovo Yoga 8, Locus, OSMAnd
mbaszyns
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Cz, 31 maja 2007 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez Zachu » N, 27 wrz 2015 7:31

Zmieniają się warunki, teraz trzy razy do roku bedzie aktualizacja.
Cytat z Brytyjskiej strony:
nüMaps Lifetime™ Up To 3 Map Updates A Year
http://www.garmin.com/uk/maps/numaps#scroll-to-lifetime
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez MaciekP » N, 27 wrz 2015 12:17

Przewidzialem to jak pojawily sie opoznienia CNE. Czysta oszczednosc dla nich.
I do tego jeszcze "up to", czyli moze byc i jedna
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez Zachu » N, 27 wrz 2015 16:20

Z drugiej strony "tak krawiec kraje ...". Jak Here aktualizuje z cztery razy do roku to z czym się silić?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez bubuu77 » N, 27 wrz 2015 19:34

z trzeciej strony jak były aktualizacje map 4 x do roku to i tak były jakieś niedociągnięcia. jeszcze nie ukazała się mapa która wszystkim by pasowała i pewnie nigdy takiej nie będzie.najważniejsze żeby nie śmigać na mapie która ma kilka lat bo później się słyszy że ktoś pomylił auto z amfibią.raz na rok jak ukażą się mapy to nie będzie tragedii.
nuvi 660,1390T lmt, Drive Smart 61
bubuu77
Początkujący
 
Posty: 77
Dołączył(a): Pt, 01 lip 2011 18:48

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez regii.kr » Cz, 07 sty 2016 18:33

mam takie pytanie kupiłem sobie do nuvi 30 karte Garmin nuMaps i czy jak będę sprzedawał to urządzenie to osoba która je kupi będzie mogła dalej robić aktualizacje czy nie będzie mogła ?
Marcin
Fenix 3HR/oregon650t/Dashcam 35/nuvi2455/virb ultra30/
było Epix/Fenix/tactix/Edge Touring Plus/virb elite/nuvi30
regii.kr
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt, 19 cze 2015 8:26

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez GPS Maniak » Cz, 07 sty 2016 19:32

Będzie mogła. Subskrypcja jest przypisana do urządzenia.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez disk_krakow » Pn, 11 kwi 2016 1:37

Odgrzewam nieco temat, ale jestem szczerze zdziwiony. Do tej pory byłem bardzo zadowolony z Garmina (wydałem kiedyś 1000zł i mam fajny produkt na lata), a tu klops :(

Mam nuvi 1350 z nuMaps lifetime i mapę "Pełne mapoy Europy 2016.20" jako aktualną...
Obecnie widzę, że jest już mapa 2017.10, 2016.30...

Czy przez to, że mam starsze urządzenie zostałem klientem gorszej kategorii???
Może mnie ktoś oświecić lub odesłać do jakiejś wiedzy (bo szukam googlem, ale nie wiele znalazłem poza tym, że mam mapy "nuMaps", a nie "City Navigator"...)

Łukasz
disk_krakow
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 11 kwi 2016 1:32

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez popej » Pn, 11 kwi 2016 2:24

Nowe nuvi dostają mapę o symbolu NTU, co oznacza mapę zrobioną w wersji Unicode. Starsze wersje, jak nuvi 13xx/14xx, nie obsługują w pełni Unicode i wymagają innej mapy, oznaczonej symbolem NT. Ta mapa jest wydawana przez Garmina rzadziej, pewnie z czasem całkiem zniknie.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bezterminowa subskrypcja map

Postprzez disk_krakow » Pn, 11 kwi 2016 8:05

Rozumiem. Jednak ponieważ czuję się dziwnie z takim potraktowaniem od razu pytam:
- próbował ktoś/gdzieś interweniować u Garmina (obsługa Unicode to kwestia większej aktualizacji oprogramowania... ale wg. mnie wykonalna)
- jakieś działania ścieżkami konsumenckimi ktoś próbował? (UOKiK, ECK)

Bo patrząc na wydawane mapy to do 2014 było spoko, w 2015, gorzej, a teraz próbują się olać... to pachnie jednostronną zmianą umowy i zbiorowym naruszeniem praw konsumenta.

Łukasz
Ostatnio edytowano Pn, 11 kwi 2016 9:56 przez disk_krakow, łącznie edytowano 2 razy
disk_krakow
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 11 kwi 2016 1:32

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości