Nie aktualizować Nuvi!

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez beetle-m » Pt, 10 sty 2014 7:07

wojtas80 napisał(a):Mylisz się, też tak próbowałem -WebUpdaterem(tylko mi nawet nie dochodził do loading maps)
Kto się myli ? Kto coś napisał w tym wątku o WebUpdaterze jako narzędziu do ratowania sytuacji ? What we are talking about ? :shock:

wojtas80 napisał(a):-ale ok, trik polega na : nacisnąć zasilanie navi i szybko trzymać lewy górny róg ekranu oraz jednocześnie szybko podłączyć usb (pojawi się navi) -puścić zasilanie -to tyle;-)
Przydało by się by ktoś z serią 1xxx potwierdził, że ta metoda uzyskania dostępu do nuvi przez USB działa.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez tboniasty » Pt, 10 sty 2014 11:05

A jak się "szybko" trzyma róg ekranu?
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez Zachu » Pt, 10 sty 2014 11:57

Tak jak to jest na forum opisane w Ukryte funkcje GPS - podsumowanie ;)
nuvi 14xx
Reset: załączenie, po czym: przytrzymanie prawego, dolnego rogu ekranu (przywraca ustawienia fabryczne)

Odkrywanie koła na nowo.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez beetle-m » Pt, 10 sty 2014 12:02

Zachu napisał(a):Reset: załączenie, po czym: przytrzymanie prawego, dolnego rogu ekranu (przywraca ustawienia fabryczne)

wojtas80 napisał(a):nacisnąć zasilanie navi i szybko trzymać lewy górny róg ekranu oraz jednocześnie szybko podłączyć usb

Zachu. Reset to reset, a uruchomienie awaryjne w trybie USB (jeszcze nie potwierdzone przez większe grono userów) to dwa różne ... rogi byka.
Warto to sprawdzić, potwierdzić i uściślić.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez Zachu » Pt, 10 sty 2014 12:37

Tyle tych rogów sprawdzałem że mi już wszystko "dziś mryga". U mnie nie dało rady zobaczyć przez komputer.
Chyba nawet konsultant sugerował dolny prawy.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez beetle-m » Pt, 10 sty 2014 12:44

Teraz chodzi o serię nuvi 1xxx, która na pewno nie reaguje na trick działający w serii 3xxx.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez hrupek » Pt, 10 sty 2014 16:21

nuvi 1390
Sposob wojtas80 dziala... Przez cale 2 sekundy widac je np. w sofcie pouchx'a.
Potem urzadzenie znika.
Zostaje mi zadzwonic do supportu.
hrupek
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 03 sty 2014 16:30

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez Zachu » So, 11 sty 2014 8:33

Jest już poprawiony plik i działą ;)

Traffic Text, All Languages, GLX software version 4.90

Changes made from version 4.70 to 4.90:

Expand Polish traffic translation support.
Miscellaneous traffic translation updates.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez tomski81 » Pt, 17 sty 2014 16:40

Zgodnie z ustaleniami z supportem Garmina wysłałem im urządzenie po aktualizacji do naprawy. Dzisiaj kurier przysłał mi urządzenie z powrotem.
Wygląda mi to na urządzenie albo nowe albo refurbished (na pewno nie jest to ten sam egzemplarz). Więc pełen profesjonalizm ze strony Garmina.
Jestem również pod wrażeniem czasu. Cała operacja z przesyłkami trwała 4 dni :D

!! BRAWO !!
tomski81
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 01 sty 2014 15:25

Re: NIE AKTUALIZOWAĆ NUVI!

Postprzez hammer52 » Pt, 24 sty 2014 12:00

Dzisiaj dostałem taką wiadomość: Dziekujemy za skontaktowanie sie z Garmin Europe.Problem z seria nuvi 1xxx zostal juz rozwiazany urzadzenie powinien Pan moc bez problemowo zaktualizowac.
Emeryt
Avatar użytkownika
hammer52
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): Śr, 10 sie 2011 17:31

Re: Nie aktualizować Nuvi!

Postprzez jasiu82 » Cz, 08 maja 2014 7:49

Opisze wam moja sprawe:

Opis błędu

Szanowni Państwo , poniżej opiszę błąd nawigacji Garmin nuvi 3590 LMT.
Numer RMA jest : RK610200 sprawa w Niemczech .
Numer seryjny starej nawigacji to : 2HD055839
Mam nowy nowej nawigacji to : 2HD097766
Używam karty pamięci micro SD SanDisk Ultra 16 GB.
oprogramowanie 8.20

Przed aktualizacją oprogramowania w październiku (w czasie, gdy mapy nie były zapisywane na karcie microSD , ale na nüvi Navi i miałem nawi 2HD055839) moja navigacja "tylko" się uruchomiała ponownie , robię dużo kilometrów i w przeciągu 6 godzin nawigacja potrafiła się 3-5 razy automatycznie uruchamiać ponownie.
Po aktualizacji oprogramowania w październiku (mapy były zbyt duże dla Nuvi i zostały zapisane na karcie microSD) nawigacja przestała się tak często restartować (może raz na 1500 km jazdy) , ale od tego czasu wiecznie się zawiesza i trzeba ją dwa razy restyartować co jest niebezpieczne podczas jazdy! .
Wygląda to tak: Po włączeniu nawigacji i podania adresu, po około 20 minutach można rozpoznać , żemapa ma problem z ładowaniem aktualnego widoku (toru jazdy) powodowało i powoduje to zawieszeni się i widok szarego pola. Czasami po 10 minutach ładowania i błędów aktualizuje się. Jest to bardziej upierdliwe jak ładowanie się kasety w komodore a przede wszystkim niebezpieczne.

Czasami kilometry do celu liczą się w górę a nie w dół!
Po tym jak nawigacja się już na dobre zawiesiła nie pomaga nic innego jak twardy restart (przytrzymanie przycisku) i ponownym uruchomieniu. Bardzo dziwne jest to, że czasem trzeba czekać dobre 10 sekund aby przycisk włączenia zareagował. Po ponownym starcie, Navi traci połączenie z SmartphoneLink (mam podłączony telefon poprzez NüvLink aplikacji odbierać informacje o ruchu drogowym). Cel podróży nie jest stracony, ale lokalizacja GPS samochodu nie zgadza się z torem jazdy na mapie.
e

Jeszcze jeden start, tym razem pokazuje się opcja czerwonego przycisku na ekranie „Wyłącz“ i na niego klikam.

Po kolejnym uruchomieniu cel podróży trzeba podać ponownie, nawigacja działa do kolejnej zwiechy.
Dodatkowo odkryłem taki oto błąd, który ponoć już został naprawiony: 6E5D800F RTL-TRAP
Kartę micrpSD już formatowałem, pomogło ale na jakieś 500 kilometrów. Nie wiem czy tam nie ma problemu z usuwanie cache.
Błąd występuje z i bez SmartphoneLink, oba przypadki testowałem.

Nagrałem 2 widea w języku niemieckim niestety, ale nie będę ich nagrywać jeszcze raz. I tak poświęcam się wysyłając Wam to wszystko. (Garmin_1 und Garmin_2 Videos im MP4 Format) .
Poniżej zdjęcia z modółu deverloperów.





Zgłosiłem usterkę w Niemczech. No i tak w Niemczech wymienili mi nawigację na nową - 2HD097766. Po przejechaniu trasy 500 kilometrów znów to samo!

Poniżej zdjęcie z logów:


Pozatym wracając S3 dnia 04.05.2014, czyli niedziela długiego weekendu stałem w korku pod Szczecinem! Mysłałem, że informacje Live w smartphoneLink o korkach są naprawdę aktualny. Nawet google maps miało ten korek na mapie a ja głupi uwierzyłem nawigacji i stałęm 40 minut a nawigacja widziała tylko budowę ale zero korków. Co to ma być!? Czy Google i TomTom sa lepsze od Garmin? W takim razie czemu nie wspolpracujecie ze soba?

Dokładnie ten sam list dostał support w Niemczech i w USA, bo mam nadzieję na jakiś odzew.
Dzwoniłem w Niemczech 3 razy do supportu, dwa razy powidziano mi żebym posłał logi i opis błędu i raz powiedziano mi, że błąd już jest znany. Nie wiem komu mam wierzyć, od Pździernika nie jest Garmin w stanie naprawić prostej rzeczy. Wiem co mówię, bo sam w tym pracuję.


Pozdrawiam
Janusz Zarzycki

Oto linki do filmow Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=UIC9oHyviPU
https://www.youtube.com/watch?v=-ezOFt-DnDA
po wymianie nawigacji na nowa:
https://www.youtube.com/watch?v=9575oleIE4o
https://www.youtube.com/watch?v=lcbQPZbmvyg
jasiu82
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2014 7:40

Poprzednia strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości