Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez Herhor » Cz, 03 lip 2014 19:52

Dzięki. Teraz mogę pobawić się odbiornikiem.
Co do plików *.unl, to właśnie WSZYSTKO przeniosłem z karty do urządzenia. Wtedy wystąpił opisany problem. Po powrocie plików na kartę wszystko działa OK.
Mówiąc szczerze, to wcześniej nie miałem żadnych problemów z odbiornikiem (używam karty 4GB). "Kombinacje" z plikami zrobiłem profilaktycznie pod wpływem tego wątku.
Pozdrawiam!

Mariusz

Nuvi 3597, Etrex 30
Avatar użytkownika
Herhor
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz, 22 mar 2007 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez sandr » N, 06 lip 2014 20:56

ZYSKI napisał(a):... 2 min przed końcem instalacji wyskakiwał komunikat o błędzie i prosił o kontakt z pomocą techniczną. Teraz przeskanowałem mojego MACa programem MacKeeper, znalazł mnóstwo błędów nawet krytyczne, mam nadzieję, że następna aktualizacja spod Maca poleci sprawnie...


Witam, pracuje na Macu i miałem podobny problem. Okazało się że aktualizacja 2015.10 robiona przez GE nie dociągała mi pliku gmapdem.img (mapa DEM), stąd komunikat o błędzie. Posiadając kopie plików sprzed aktualizacji (oraz dostęp do plików ukrytych) przeniosłem stary plik gmapdem.img najprostszą metodą (przeciągnij i upuść) i... po problemie. Plik (ok. 317 MB) powinien znajdować się w ukrytym katalogu GARMIN /.System



P.S.
- chcąc na Macu (np. 10.9.4) zobaczyć pliki ukryte, musisz w terminalu (Programy->Narzędzia->Terminal) wpisać komendę (i zatwierdzić klawiszem Enter):

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles 1 && killall Finder


- po zabawie, chcąc powrócić do dotychczasowego widoku (bez plików ukrytych) wpisujesz i zatwierdzasz:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles 0 && killall Finder
sandr
nüvi 760, 3597LM
sandr
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz, 08 lis 2007 20:43
Lokalizacja: DSW

Re: Nuvi 3597LMT i problemy po zainstalowaniu 2015.10

Postprzez ZYSKI » Pn, 07 lip 2014 5:03

Witam
Dzięki Sandr, na pewno się przyda. Pozdrawiam
POZDRAWIAM
N 50 29 621
E 16 64 911
Colorado+iPhone + fenix 3HR
ZYSKI
Bywalec
 
Posty: 540
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 12:46
Lokalizacja: Bystrzyca Klodzka

Poprzednia strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron