Garmin Tracker w praktyce

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Garmin Tracker w praktyce

Postprzez GPS Maniak » So, 26 lip 2014 13:03

Metod przekazywania informacji o naszej aktualnej pozycji jest ... milion.
Jedną z nich jest funkcja "tracker" występująca w niektórych modelach NUVI, który rzecz jasna musi być sprzężony via BT z telefonem mającym dostęp do internetu.

Do zapoznania się z działaniem trackera zachęcił mnie Tomek "Zachu". Sprawa jest banalnie prosta. W NUVIM przygotowujemy listę adresów mailowych, do których chcemy wysyłać zaproszenie o nazwie: "śledź moją pozycję". Wyruszając w podróż zaznaczamy (ptaszkujemy) stosowne maile i wybieramy opcję "śledź moją pozycję". NUVI pyta jeszcze jak długo opcja śledzenia ma być aktywna i ... po stronie podróżującego to już wszystko.

Adresat (adresaci) dostaje maila od Garmina, w którym jest zaproszenie do śledzenia oraz 3 lineczki przeznaczone dla odpowiednich platform: PC, iOS, android. Klikamy na stosowny link i już :D Nie wiem jak na innych platformach, ale na androidzie śledzenie może sie odbywać nie tylko przez przeglądarkę internetową, ale także na firmowej aplikacji Garmina o nazwie Tracker.

Nowy-1.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin Tracker w praktyce

Postprzez Zachu » Śr, 06 sie 2014 10:50

Przed monitorem widać coś takiego:

Obrazek
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Tracker w praktyce

Postprzez andrzej627 » Śr, 16 wrz 2015 14:12

GPS Maniak napisał(a):Metod przekazywania informacji o naszej aktualnej pozycji jest ... milion.
Jedną z nich jest funkcja "tracker" występująca w niektórych modelach NUVI, który rzecz jasna musi być sprzężony via BT z telefonem mającym dostęp do internetu.

Nie widzę tej funkcji w moim nuvi 2689.
Andrzej
CamperVan, DriveSmart 61, dawniej 3790T, eTrex 32x
Geocaching w Bieszczadach
Avatar użytkownika
andrzej627
Początkujący
 
Posty: 83
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 20:23

Re: Garmin Tracker w praktyce

Postprzez Zachu » Śr, 16 wrz 2015 15:54

Nowe właśnie tego nie mają.
Wystarczy uważnie przeczytać test nuvicama ;)
viewtopic.php?f=1&t=15627
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości