Problem z dotykiem Nuvi 765

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Problem z dotykiem Nuvi 765

Postprzez groku » Pt, 29 kwi 2016 20:56

Witam,
mam problem z nuvi 765.
Około roku temu nawigacja padła i nie wykrywał jej komputer.
Objawy były takie, że podczas uruchamiania na samej baterii przy monicie Loading Maps nawigacja się wyłączała.
Kiedy podłączyłem ładowarkę lub komputer do nawigacji występowały ciągłe resety, tak w kółko w nieskończoność.
Dostałem linka od PouchX do softu: Nuvi705-715-755-765-775-785_fw3.30, i za nic w świecie nie chciało mi to ruszyć według instrukcji.

Zostawiłem tą nawigację w spokoju na około pół roku i dziś wróciłem do tematu.
Ku mojemu zdziwieniu, dzisiaj pierwszy krok z serwisówki PouchX zadziałał i podniósł mi nawigację tak, że był widoczny w komputerze, jako dysk wymienny z jego zawartością. Po wgraniu tego ratunkowego softu wyskakuje kalibracja ekranu, która tra w nieskończoność. Każde dotknięcie w wyznaczony punkt na ekranie wydaje charakterystyczny dźwięk z głośnika. Naciskałem lekko, mocno ale to nic nie daje. Kalibracja nigdy się nie kończy.
Po jej wyłączeniu i ponownym włączeniu mam monit o wybraniu jednostki godzinowej w języku angielskim, lecz nie działa żaden guzik na ekranie oraz nie ma dźwięku podczas naciskania. Wywaliłem plik GPUPDATE.XXX i pomimo tego ekran nie kończy kalibracji.

Jako następny krok zrobiłem krok numer 2. Wgrywanie softy przebiegło bez problemu. Znów wyskoczył ekran wiecznej kalibracji. Po uruchomieniu ponownym należy wybrać format czasu, a dotyk nie działa.
Wywoływałem funkcję kalibracji z opcją kłódeczki i pomimo tego nic to nie dało.
Na koniec próbowałem Garmin WebUpdaterem powrzucać soft najnowszy. Wgrywam fixy do GPS, Jezyk Polski, i inne aktualizacje oprócz nieswoich czcionek i języków. Po tej aktualizacji nawigacja przeprowadza aktualizację Loadera, procenty przechodzą do 100% i po reboocie pasek zielony mrugnie na chwilę i mam pytanie po angielsku aby wybrać kraj. Dotyk nadal nic.

Proszę o informację co mogę jeszcze z tym zrobić?
groku
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 23 cze 2012 17:02

Re: Problem z dotykiem Nuvi 765

Postprzez groku » Wt, 10 maja 2016 17:56

Witam,
aktualizacja co do w/w nuvi.

Po wywołaniu kalibracji metodą: palec na środku wyświetlacza, włącz i szybko na blokadę ekranu.
Uruchamia się kalibracja, klikając w wyznaczone punkty nigdy się nie kończy. Słychać za każdym razem piknięcie w głośniku w momencie dotyku na ekran.

Samo włączenie nawigacji uruchamia pytanie jaki język, lecz nic nie reaguje na dotyk. Piknięć nie słychać podczas dotyku.
Zablokowanie ekranu i jego odblokowanie pokazuje ekran z wyborem mapy i trasy.
Przy przytrzymaniu w lewym górnym rogu ekranu na ikonce zasięgu, uruchamia się widok satelit.
Inne punkty są nieaktywne oprócz ustawień, który po naciśnięciu pyta się o opcje wyświetlania godziny. Lecz po tym ekranie nic nie działa.

Jak na głównym ekranie z monitem wyboru trasy bądź przeglądania mapy zablokuję kłódką ekran i gdziekolwiek nacisnę mam komunikat, że ekran jest zablokowany i muszę go odblokować. Po klikaniu w każdy punkt ekranu dostaję taki komunikat, więc domyślam się, że dotyk jest sprawny.

Czy ma ktoś jakiś pomysł?
groku
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): So, 23 cze 2012 17:02


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości