Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez pongo » So, 18 cze 2016 12:02

Planuję podróż do USA. Mój Garmin Nuvi 2599LMT-D ma mapy z aktualizacją na Europę. Nie chcę kupować mapy od Garmina ponieważ jadę tam pierwszy i może ostatni raz. Ucieszyłem się, gdy odkryłem że są darmowe mapy OSM na Garmina. Radość nie trwała długo ponieważ na tych mapach moja nawigacja fatalnie wyznacza długie trasy. Krótkie wylicza zazwyczaj lepiej, lecz nie zawsze. Czy to norma w tych mapach że wytyczoną przez nawigację trasę trzeba zawsze sprawdzać, czy moja nawigacja sobie nie radzi z tymi mapami?
Testuję dwie mapy:
http://garmin.openstreetmap.nl/ wygenerowałem mapę wschodnich stanów które mnie interesują
https://www.openmapchest.org/ stąd pobrałem mapę całych Stanów
Obie mapy działają źle! Czy można coś z tym zrobić?
90736.png
Pwiększenie. Początek trasy z Waszyngtonu do Nowego Jorku
53868.png
Trasa z Waszyngtonu do Nowego Jorku. Każe jechać na południe, zawrócić w stronę Waszyngtonu, minąć Nowy Jork i zawrócić do Nowego Jorku! Łoś to moja wybrana pozycja :).
pongo
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 12 cze 2016 11:44

Re: Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez wodzirej » So, 18 cze 2016 13:28

Zainstaluj na smartfonie darmową aplikację Waze (nie znam polskiego Yanosika, ale Waze kojarzy mi się z Yanosikiem). W czasie rzeczywistym - od rzeszy współużytkowników w USA - masz info info o korkach (i sugestie ominięcia), patrolach policyjnych, dziurach w drodze, pojazdach na poboczu. I oczywiście nawigację. Aplikacja nie mówi po polsku, za to w ustawieniach mile możesz zamienić na kilometry.
Ostatnio edytowano So, 18 cze 2016 13:33 przez wodzirej, łącznie edytowano 1 raz
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez popej » So, 18 cze 2016 13:31

Spróbuj moich map: http://www.gmaptool.eu/pl/content/usa-osm-topo-routable

To są topo i mogą być trochę za ciężkie dla nuvi. Właściwie to zaprojektowałem też mapę samochodową, tylko nie wiem, czy ktoś byłby zainteresowany.

Niezależnie od mapy, zawsze trzeba sprawdzić, czy wyznaczona trasa jest sensowna ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez kazio101 » So, 18 cze 2016 20:37

Dziękuję za odpowiedzi. Apkę Waze wezmę pod uwagę. Planuję zakupić internet mobilny.

Natomiast map http://www.gmaptool.eu/pl/content/usa-osm-topo-routable nie potrafię użyć. Rozpakowałem i na kompie z Windows10 mam komunikat o braku dostępu do urządzenia, ścieżki lub pliku (jako administrator - to samo). Na kompie z Windows7 coś się zrobiło. Tzn. skopiowało zawartość do folderu na dysku C. Niestety jestem zbyt cienki z tematów o mapach i nie mam pojęcia co dalej? Jak to zainstalować na karcie SD? Nie widzę pliku img.
kazio101
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt, 26 gru 2008 3:50

Re: Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez popej » So, 18 cze 2016 22:12

Trzeba zainstalować BaseCamp, z którym przychodzi MapInstall i wysłać mapy do nuvi lub na kartę SD przy pomocy MapInstall.

Nie wiem, co robisz pod Windows 10. Teoretycznie powinno być tak samo jak pod 7.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez pongo » N, 19 cze 2016 19:08

Zrobiłem co trzeba. Na kompie z Win10 antywirus blokował plik bat. Mapki działają na mojej nawigacji jakby troche wolno. Ale trasę wylicza normalnie. Bez takich głupot jak w moim pierwszym poście. Boję się tego jeżdżenia po USA. Mam do przejechania tysiące mil i nadal trochę myślę o zakupie mapy od Garmina.

Te mapy drogowe o których popej piszesz mogę dostać?
I jeszcze jedno. Te mapy topograficzne mogą być dla mnie alternatywą dla map z programów takich jak Locus, AlpineQuest, OruxMaps i innych pod Androida. Tam większą mapę ścigam kilka dni i niekiedy nie dochodzi do końca. Mapę topo zainstalowaną w Garminie wrzuciłem do Locusa na smartofon. Niestety podobnie jak kiedyś testowałem OruxMaps nie jest wyświetlana zbyt ładnie. Ale to droga na około. Robić mapę do Garmina i używać jej na Androidzie. Czy można takie mapy jak Twoje czytać w jakiejś aplikacji dla Androida?

Pozdrawiam
pongo
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 12 cze 2016 11:44

Re: Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez popej » N, 19 cze 2016 22:56

Z mapami topo w nuvi to czasami bywa tak, że ekran nie nadąża z wyświetlaniem mapy, jak za szybko jedziesz ;)
Spróbuję wygenerować mapę samochodową. Zobaczymy, czy będzie zainteresowanie.

Co do telefonów, to Garmin nie jest zainteresowany a programy niezależne nie działają najlepiej. Raczej trzeba poszukać oryginalnych map do Locusa czy podobnych programów.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez Zachu » Pn, 20 cze 2016 7:04

Po co sobie komplikować. Pobierz HERE, ściągnij mapę i na stany wystarczy. W cenie mapy pewnie kupisz prostego Garmina. W wypożyczalni pewnie za grosze dorzucą też Garmina.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez sdsyc » Pn, 20 cze 2016 12:05

:idea: Można też pobrać obszary w Google Maps do użytku off-line; kalkulowanie tras dla samochodu w oparciu o to działa.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3362
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Problem z mapami OSM w Garmin Nuvi 2599LMT-D

Postprzez popej » Śr, 22 cze 2016 1:54

Wrzuciłem moją mapę drogową USA:
http://www.gmaptool.eu/pl/content/usa-osm-auto
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości