Garmin zūmo XT

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Miszel » Pt, 17 wrz 2021 9:30

Prawdopodobnie jesteś jeszcze niedoświadczonym użytkownikiem garminów, bo popełniłes parę błędów.
1. Utożsamiłeś urządzenie z zainstalowaną na nim mapą. Tymczasem na 'gołym' ujrządzeniu można zainstalować nawet kilka map różniących się szczegółowością/wiarygodnością/aktualnością. Urządzenie jest tak dobre jak dobra jest mapa na nim zainstalowana - to chyba dość oczywiste. Sam twój XT jest bardzo dobrym urządzeniem, ale z kiepską mapą robi to co robi.

2. Na twoim XT jest prawdopodobnie zainstalowana mapa City Navigator Eu - sztandarowy, oryginalny produkt Garmina pakowany do nawigacji samochodowych/motocyklowych. Możesz jednak doinstalować inne mapy i korzystać właśnie z nich zamiast oryginalnego CN Eu. Niektóre wskazówki dostałeś powyżej, ja bym dodał jeszcze PL Topo, która na moto sprawdza się dobrze.

3. Oryginalny CN Eu jest raczej kiepską mapą, rzadko i niedbale aktualizowaną. Uwag na jej temat jest mnóstwo - także tu na Garniaku i także Zachu się o niej wyrażał, więc jego akurat nie ma się co czepiać :D :D Wystarczy kilka chwil żeby naleźć te informacje. Ja sam od dawna nie korzystam z CN Eu właśnie dlatego że są inne, lepsze mapy.

4. Co do samej mapy CN Eu dobrze jest zawsze na początek sprawdzić jaką mamy jej wersję na urządzeniu i jaka jest aktualnie dostępna u producenta. Może trzeba ją zaktualizować?

5. Co do twojego rozczarowania - w gruncie rzeczy to jest wyłącznie twoja wina. Przed kupnem tak drogiej zabawki OBOWIĄZKOWO należy poczytać, porozmawiać, pomacać wszystko co tylko możliwe, żeby rozpoznać sytuację. Od tego jest internet z jego forami użytkowników i youtubem z recenzjami i testami (nieoceniona pomoc!!). Od tego są sklepy typu MediaMarkt gdzie czasami możesz znaleźć i pomęczyć jakieś urządzenie. Warto to zrobić zanim wydasz kilka tys. PLN.

Zdrówko,
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez marcinstrzelec83 » Pt, 17 wrz 2021 13:12

Miszel,bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą informacje. Będę czytał więcej i spróbuje zainstalować inne mapy.
Jeśli chodzi o aktualizacje to za każdym razem sprawdzam czy są nowe. Ale skoro nie ma to zacząłem pisać do serwisu Garmina. Przed kupnem dużo czytałem i oglądałem filmów. Tak naprawdę najpierw kupiłem nawigację Tom Tom 550. Ale nie dość ze były błędy w mapie to jeszcze ciagle się rozłączał z telefonem. Oddałem i wymieniłem na garmina. Korzystam tez z zegarka Garmina i aplikacji Garmin Explore. Świetnie się uzupełniają. Uważam ze samo urządzenie Zumo XT jest świetne. Ale mapy tragedia. Chłopaki dziękuję.
marcinstrzelec83
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 15 wrz 2021 10:04

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Zachu » Pt, 17 wrz 2021 16:15

Co tam instalować jak już jest OSM.
Aktualizacja jest trzy razy do roku (niby), to nie zaskoczy Cię jak drzewo na drodze.
viewtopic.php?f=1&t=19259
viewtopic.php?f=1&t=19267
viewtopic.php?f=1&t=19306
Co Ty wiesz o mapach? Agroturystki z CN nie doświadczyłem w Polsce od nie pamiętam kiedy. Teraz więcej znajduje dróg wyasfaltowanych a ana mapie gruntowych. W realiach covidowych troch e został zaburzony czar aktualizacji oraz jest zawartość.
To są mapy HERE, jak chcesz zobaczyć co już jest naniesione z poprawek to najpierw będzie to dostępne on-line i a aplikacji na telefon Here we go.
Czytaj forum zanim coś napiszesz.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez wadhvakartik22 » Wt, 25 sty 2022 13:52

Czy ktoś z forum ma już Zumo XT w ręku? Chciałbym coś zweryfikować. W moim nie działa na ten moment pobieranie obrazów Birds Eye. Podobno problem leży po stronie Garmina
mobdro
Ostatnio edytowano Wt, 01 lut 2022 7:55 przez wadhvakartik22, łącznie edytowano 1 raz
wadhvakartik22
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 25 sty 2022 13:48

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez gumpinoga » Wt, 25 sty 2022 17:08

mam takie coś ale nie wiem bo nie ściągam obrazów satelitarnych,nie pomogę :(
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez adbok » N, 03 kwi 2022 0:10

Pobierałem dziś BirdsEye, działa u mnie bez problemów.
adbok
Początkujący
 
Posty: 55
Dołączył(a): Śr, 21 maja 2014 9:53

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez gumpinoga » Pn, 30 maja 2022 20:52

żeby nie zakładać nowego, czy u was też tak jest że mapa ładuje się strasznie długo?chodzi o powiekszanie albo zmniejszanie ,chcę kształtować trasę np i po tym chcę podejrzeć trasę , powiększam mapę a tu nic nie ma,,,,zielono dopiero przy dużym powiększeniu pokazują sie drogi ,mam włączoną Topo i teren 3D ,ktoś coś doradzi ?
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Gamet » Pt, 03 cze 2022 8:53

Oprogramowanie i mapy aktualne? Nie masz przypadkiem włączonych domyślnie wszystkich map jakie kiedykolwiek wgrałeś na urządzenie? Bo objawy brzmią jakby komputer nawigacji został zapchany danymi i nie przetwarzał ich wystarczająco sprawnie. Na szybko zalecałbym deaktywację wszystkich zbędnych map i restart urządzenia. U mnie bez takich objawów ale pilnuję się aby nie zostawiać aktywnych nieużywanych w danym momencie map.
Gamet
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 29 mar 2015 15:47

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez gumpinoga » N, 05 cze 2022 18:33

tak też zrobiłem bo strasznie muliło,najpierw restet no i mapy sprawdziłem ,teraz działa ok ,przy powiększaniu mapy mam wszystkie szczegóły ,drogiulice,granice itd przedtem była katastrofa :)
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez irko » Pt, 13 sty 2023 9:17

Mam już od dłuższego czasu ZUMO XT
Moja opinia o urządzeniu https://www.bluephoto.pl/garmin-zumo-xt-na-szlaku/

Z rzeczy które są na plus
- to super urządzenie dla osób takich jak ja, które potrzebują zapisać/wyświetlić ślad i po nim jechać offroadowo.
- okienka informacyjne da sie edytować i wybrać co ma się na nich wyświetlać
- można pobrać obraz satelitarny kwadratu 16.8x16.8 km (jeśli potrzebny jest większy obszar - pobieramy więcej obrazów)
- w zestawie sa różne uchwyty. Zwykły na przyssawkę ale także motocyklowy, z gniazdem szybkiego montażu. Tego używam w aucie podpiętego bezpośrednio w instalacje elektryczna samochodu. Łatwiej zamontować sprzet i go wyjąć, nie zajmuje to gniazdka zapalniczki.
- poprawiono już opcje instalacji mapy. Teraz da się je aktualizować (CNE) zarówno na komputerze jak i w nawigacji.



Na minus:
- Zumo to słaba nawigacja na co dzień. Ma tylko opcje trasy szybkiej lub krótkiej. Jak jest szybko to z Wołomina do Sulejówka tyczy mi jazdę przez... Warszawę. A przecież da sie krócej i optymalniej przez Rembertów. Właśnie trasy OPTYMALNEJ mi brakuje - bo w trybie trasy szybkiej szuka jak największej ilości dwupasmówek i nadkłada drogi i... wcale nie jest szybciej
- po podpięciu pod Garmin Drive widzi utrudnienia drogowe i zakazy ruchu ale... i tak tyczy drogę na zablokowane ulice :(
- wyświetlanie śladu powinno dac sie załączać pojedynczo a nie grupowo. Jeśli mam folder MAZOWSZE ze śladami i one często sie krzyżują i plączą wskazanie wyświetlania tego folderu spowoduje ze widzę je wszystkie na mapie. Nie uzywam tego często i nie wyświetlam śladów na raz ale chciałbym to mieć ;)
był Garmin 865t , jest 2689 LTM ZUMO XT http://www.bluephoto.pl
Avatar użytkownika
irko
Bywalec
 
Posty: 484
Dołączył(a): N, 04 sty 2009 8:21

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez roro » Pt, 13 sty 2023 15:58

irko napisał(a):- wyświetlanie śladu powinno dac sie załączać pojedynczo a nie grupowo. Jeśli mam folder MAZOWSZE ze śladami i one często sie krzyżują i plączą wskazanie wyświetlania tego folderu spowoduje ze widzę je wszystkie na mapie. Nie uzywam tego często i nie wyświetlam śladów na raz ale chciałbym to mieć ;)

Sprawdź czy w "Menadżerze śladów" nie ma indywidualnej opcji dla każdego śladu umożliwiającej włączenie wyświetlania na ekranie - " Pokaż na mapie".
Drugim rozwiązaniem może być przeniesienie aktualnie zbędnych śladów do "Zarchiwizowane ślady".
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Zachu » Pt, 13 sty 2023 19:00

irko napisał(a):Mam już od dłuższego czasu ZUMO XT
Na minus:
- Zumo to słaba nawigacja na co dzień. Ma tylko opcje trasy szybkiej lub krótkiej. Jak jest szybko to z Wołomina do Sulejówka tyczy mi jazdę przez... Warszawę. A przecież da sie krócej i optymalniej przez Rembertów. Właśnie trasy OPTYMALNEJ mi brakuje - bo w trybie trasy szybkiej szuka jak największej ilości dwupasmówek i nadkłada drogi i... wcale nie jest szybciej

Te nowsze, nie zanotowałem w pamięci od jakiego modelu samochodowego, mają taka tendencję do "dziwnego" prowadzenia po drogach. Gdzieś, ktoś coś "poprawił" i różnie z tym prowadzeniem po drogach bywa.
Nie pamiętam czy tam można wybrać "alternatywną " trasę ale w Drive jest taka opcja i to coś bardzo trafnie kiedyś opisał nocnymarek, trasa koniecznie inna.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Wojtas81 » So, 14 sty 2023 5:17

U mnie nuvi 3597 na jednej z testowanych tras znacznie (naprawdę znacznie) nadkłada trasy, by wciągnąć na autostradę. Ma to miejsce na mapach CNE oraz UMP, ale nie na OSM.
Nie ma tego na nuvi 760, którego trasa szybka jest bliższa optymalnej, bez względu na typ wybranej mapy.

Żeby być obiektywnym, wspomnę, że tendencję na wciągania na autostradę kosztem znacznego nadłożenia trasy (to samo co na garminie) zauważyłem też na NaviExpert oraz na większości nawigacji Androidowych bazujących na OSM.

Ogólnie wszystkie testowane przeze mnie navi mają jakieś wady oraz jakieś mocne strony. Zarówno pod względem hardware jak i software nie ma ideału, a już na pewno nie ma czegoś co łączy jedno i drugie. Szeroki temat.
Garmin Nuvi 760 + Garmin Nuvi 3597LMT
Wojtas81
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): So, 18 gru 2021 23:49

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez gumpinoga » Cz, 30 mar 2023 16:58

Z innej beczki, czy w waszych XT podczas nawigacji w lewym górnym rogu też czasem nie wyświetla skrętów np. skręć za 500m w lewo, od czego to zależy że raz to jest a za innym razem jadę 15 km beż żadnego "skrętu" ?
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Zachu » Cz, 30 mar 2023 19:49

Mogą być dwa problemy.
Mapa jest nie dokładnie narysowana i są łuki zamiast zakrętów.
Masz włączone dwie mapy i prowadzi Cię nie po tej co widzisz.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości