Adres strony do odczytania 26 kodu TMC

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Adres strony do odczytania 26 kodu TMC

Postprzez Ginekskinek » Śr, 03 lut 2021 18:43

Witam,

31.08.2020 kupiłem subskrypcję premium tmc dla Polski. Wygenerowałem 26 znakowy kod do kabla, chciałbym go ponownie go wklepać do nuvi 760, ale potrzebuje adres strony www gdzie on jest przypisany do kabla 21

Generalnie po zakupie i wklepaniu tego kodu, w subskrypcjach nie mam na iście polski, kontaktowałem się z garminem i niby tak to ma wyglądac. Same komunikaty dotyczące zdarzeń działają tak jak przed zakupem komunikatów tych niby premium
Ginekskinek
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt, 17 sty 2020 20:19

Re: Adres strony do odczytania 26 kodu TMC

Postprzez Zachu » Cz, 04 lut 2021 18:09

Nie kumam za bardzo opisu ale...
Kupiłeś kod i co? Nie przypisał się do urządzenia? Możliwe że kupiłeś coś co już masz w urządzeniu dlatego nie poszło :)
Strona do sprawdzenia jest w stopce na stronie Garmina. my.garmin Logując się na konto możesz sprawdzić swoje urządzenia zarejestrowane, zakupy i subskrypcje.

Chyba w temacie o TMC albo o trafficu jest pokazane i opisane wszystko odnośnie TMC.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adres strony do odczytania 26 kodu TMC

Postprzez Ginekskinek » Cz, 04 lut 2021 18:51

Kodu tmc na Polskę raczej nie miałem w momencie kiedy kupowałem subskrypcję tzw premium, widziałem komunikat że subskrypcja została aktywowana, ale nie mam jej na liście subskrypcji, mam w niej subskrypcję tmc pro de.

Pamiętam że wchodzilem na stronę garmin gdzie podawałem kod kabla, po wpisaniu kodu kabla otrzymałem ten 26 znakowy kod który wpisałem w nawigacji. Chciałbym go jeszcze raz wpisać po resecie nawigacji, ale nie pamiętam adresu.

Istnieje adres my.garmin.com ale nie ma na niej po zalogowaniu informacji o moich zakupach a na stronie garmin.com mam tylko informację że kupiłem subskrypcję
Ginekskinek
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt, 17 sty 2020 20:19

Re: Adres strony do odczytania 26 kodu TMC

Postprzez Zachu » Pt, 05 lut 2021 6:49

Jeździłeś już?
Dawno tego nie testowałem ale może być tak że subskrypcja pojawi się po złapaniu sygnału.
Ustaw na automat i pojeździj. W menu ukrytym w sekcji diagnostik możesz podejrzeć jakie sygnały odebrałeś. Jest to niby zakodowane ale da radę się w tym zorientować ;)
Ten kod jest przypisany do kabelka, nawigacja pośredniczy w przypisaniu.
Teraz coś nie domaga my.garmin ale tam zawsze wszystko było.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adres strony do odczytania 26 kodu TMC

Postprzez Ginekskinek » So, 06 lut 2021 7:36

Jezdzilem z nią już, I po okolicy I po trasie do karpacza drogą S8 I A4, nic mi się nie pokazywało. Jechałem też przez opole i również nic mi nie pokazywało, pchała mnie pod remontowane drogi gdzie był zakaz wjazdu.

Chciałbym też do niej kupić dożywotnią aktualizacje numaps lifetime, ale widzę w gamin express że nie mam takiej możliwości,

Czy te starsze modele nuvi nie mają już tej możliwości?

W kwestii tego kodu, wiem że jest przypisany do kabla, ten kod był widoczny na stronie mygarmin.com, tyle że strona się zmieniła.

Czy ma znaczenie wiek map w urządzeniu? Mam stare mapy bo chyba z 2018, i tak myślę czy to nie jest kwestia wieku map?
Ginekskinek
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt, 17 sty 2020 20:19

Re: Adres strony do odczytania 26 kodu TMC

Postprzez Zachu » So, 06 lut 2021 7:46

Prawdopodobnie nie ma do starszych. Tam jest stary format mapy, który rzadziej wydają NT. Obecnie istniejącym jest format NTU.
Osobiście to polecam kupić współczesne urządzenie.
Z subskrypcją musisz walczyć z serwisem Garmina. Garmin support <Poland.Support@garmin.com>
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adres strony do odczytania 26 kodu TMC

Postprzez Ginekskinek » So, 06 lut 2021 10:05

O tym NTU pamiętam że miała być aktualizacja 4 razy w ciągu roku, do tych starszych korzystających z NT chyba 2 razy, mam 2 nawigację lmt 51, kiedyś jej używałem używając aplikacji garmina do pokazywania komunikatów TMC, przejechałem się po okolicy i pokazywało komunikaty tmc, podłączyłem kabel z odbiornikiem TMC, sytuacja była taka jak w nuvi 760 i kablem 21, wyszukiwało komunikaty oddalone o jakieś 100 km od mojej pozycji

Czyli w sumie dobrze ze nie kupiłem tego numaps, z garminem jestem w kontakcie.
Ginekskinek
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt, 17 sty 2020 20:19

Re: Adres strony do odczytania 26 kodu TMC

Postprzez gainer4000 » Pn, 17 maja 2021 21:06

Ja zamiast subskrypcji tmc od garmina kupuje kable tmc gtm-35 albo gtm-36. Te kable mają subskrypcjie komunikatów drogowych na całą Europę. Działają z nawigacja np. nuvi 205 albo nuvi 465T. Polecam.
gainer4000
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt, 13 paź 2020 13:29


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości