CamperVan

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

CamperVan

Postprzez Zachu » Pt, 11 cze 2021 6:46

Premiera urządzenia do małych Camperów.
Widać że na wzór nowych urządzeń gdzie dostępne są zdjęcia satelitarne i spersonalizowany ekran startowy.

Obrazek


https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/78690 ... t,%2015129
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: CamperVan

Postprzez andrzej627 » So, 03 lip 2021 10:00

Mam dobry pretekst, aby zmienić moją obecną nawigację samochodową. Zamówiłem. :D
Andrzej
CamperVan, DriveSmart 61, dawniej 3790T, eTrex 32x
Geocaching w Bieszczadach
Avatar użytkownika
andrzej627
Początkujący
 
Posty: 83
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 20:23

Re: CamperVan

Postprzez andrzej627 » N, 11 lip 2021 12:54

Zacząłem się troche bawić nową nawigacją. Poza obrazami BirdsEye obsługuje też własne mapy (custom maps). :D
Załączniki
UG CamperVan.png
Andrzej
CamperVan, DriveSmart 61, dawniej 3790T, eTrex 32x
Geocaching w Bieszczadach
Avatar użytkownika
andrzej627
Początkujący
 
Posty: 83
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 20:23

Re: CamperVan

Postprzez Zachu » Wt, 13 lip 2021 14:33

Czekam na wrażenia. Na razie dopiero jest dostępny i mało wiadomości na temat odbiornika.
Troszkę szczegółów jest na stronie Trigar. Nie widzę po zdjęciach jakie ma mocowanie. Szczegóły ustawienia pojazdu.
Te swoje mapy to w kml czy jnx? Opisz coś więcej.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: CamperVan

Postprzez andrzej627 » Wt, 13 lip 2021 16:29

Jak na razie wrażenia są pozytywne. Jeszcze z nim nie jeździłem. Na wygląd niczym się nie różni od tego, którego używałem dotychczas (DriveSmart 61). Takie samo mocowanie. Możliwość ustawienia wymiarów pojazdu jest zarezerwowana dla modeli z wyższej półki.

Menu wygląda inaczej i trzeba się do niego przyzwyczaić. Sprawdziłem połączenie z programem BaseCamp. Wysłałem punkty i trasy planowanej wyprawy. Wszystko działa.

Wstawiłem kartę SD z dotychczasowego urządzenia i tu wystąpił problem. Na karcie mam dodatkową mapę i pliki POI. Nawigacja widzi mapę, ale nie widzi plików POI. Okazuje się, że muszą one znajdować się w pamięci wewnętrznego. Po skopiowaniu tych plików wszystko działa.

Zrobiłem parę prób z aplikacją Garmin Drive, którą trzeba zainstalować na telefonie, aby nawigacja miała informacje o sytuacji na drogach, pogodzie, itp. Aplikacja służy też do przesyłania punktów, do których chcemy jechać, a które mamy w telefonie np. w Google Maps lub gdzie indziej (park4night...). Poza pojedynczymi punktami aplikacja ma przydatną funkcję: odbiera i wysyła pliki gpx. Można więc wysłać plik gpx do/z nawigacji bez konieczności podłączania do komputera.

Przetestowałem ściąganie obrazów satelitarnych, które są po ustawieniu odpowiedniego parametru są wyświetlanie na tle mapy. Sa to pliki jnx.

Własne mapy (custom map) to pliki kmz, które trzeb wstawić do pamięci wewnętrznej do foldera Garmin\CustomMaps. Kiedyś kupiłem tutaj mapę Bieszczadów: Mapy do Garmin.
Andrzej
CamperVan, DriveSmart 61, dawniej 3790T, eTrex 32x
Geocaching w Bieszczadach
Avatar użytkownika
andrzej627
Początkujący
 
Posty: 83
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 20:23


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości