Zumo XT - nie ogarniam

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez urso_branco » Pt, 25 cze 2021 10:12

Słuchajcie potrzebuję pomocy, bo szczerze mówiąc zaczynam być już wkurzony. Nawigacja za taką kasę powinna być intuicyjna, prosta i skuteczna. Póki co zaczyna mnie drażnić wszystko, od sposobu importowania tras po kompletnie nie wykorzystane miejsce na ekranie urządzenia. Ale powiedzmy, że chcę się skupić w tym wątku przede wszystkim na importowaniu tras. Jak to zrobić?

Powiedzmy, że wyznaczyłem sobie taką trasę:
https://www.alltrails.com/explore/map/m ... am-5531a58

Jak ją zaimportować do urządzenia, aby nawigowało mnie po niej, podawało dane o skrętach czy długości trasy, itp.

Importować jako route czy jako track? Wrzucać bezpośrednio na urządzenie czy przez Base Camp?
urso_branco
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 11 cze 2021 9:47

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez roro » Pt, 25 cze 2021 13:00

Jeżeli oczekujesz informacji nawigacyjnych, powinieneś stosować dane zapisane w formacie trasy,
tylko trasa generuje automatycznie komunikaty na podstawie danych zawartych w mapie.

Planowanie trasy w urządzeniach zewnętrznych dla zachowania zgodności przebiegu trasy po przesłaniu do odbiornika,
powinna być planowana na mapie, którą mamy w odbiorniku.
Trasa, którą wskazałeś, nie nadaje się do odbiornika, plik trasy zawiera zbyt dużą liczbę punktów,
z tego powodu odbiornik nie wyświetli trasy.

Dedykowanym programem do planowania tras dla urządzeń Garmin jest Base Camp.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez urso_branco » Śr, 30 cze 2021 11:44

Nie będę ukrywał, że jestem wkurzony. Nawigacja za taką kasę i co chwila jakieś problemy. Niemożność zaimportowania pliku GPX który jest formatem standaryzowanym rozłożyła mnie na łopatki. Użycie dedykowanej aplikacji Basecamp to też jakaś kpina. Nie jestem w stanie w BC zainstalować żadnej mapy więc widzę nic.

Czy jest jakiś serwis podobny do Alltrails z którego można wyeksportować GPX który będzie rozpoznawalny przez Zumo XT?
urso_branco
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 11 cze 2021 9:47

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez roro » Śr, 30 cze 2021 11:57

W Base Camp nie ma konieczności instalowania mapy, wystarczy podłączyć odbiornik i poczekać.

Zumo XT _ Base Camp - Mapa: viewtopic.php?f=9&t=19299
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez urso_branco » Śr, 30 cze 2021 12:11

Po pierwsze nie zawsze mam przy sobie urządzenie, po drugie po podpięciu urządzenia mapa i tak się nie wyświetla. Nie zmienia to faktu, że nawet jeśli sobie zaplanuję jakąś trasę to potrzebuję jakiegoś serwisu żeby móc ją udostępnić. Do tej pory robiłem to przez alltrails: https://motoniedzwiedz.pl/index.php/w-d ... otocyklowe i aplikacje na telefon nie miały kompletnie żadnego problemu z nawigowaniem po takim GPX. Widać urządzenie za ponad 2 tysiące nie ogarnia tego co robi darmowa aplikacja na telefon :/
Ostatnio edytowano Śr, 30 cze 2021 12:19 przez urso_branco, łącznie edytowano 1 raz
urso_branco
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 11 cze 2021 9:47

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez roro » Śr, 30 cze 2021 12:18

urso_branco napisał(a):..... po drugie po podpięciu urządzenia mapa i tak się nie wyświetla.

Mapa zostanie wyświetlona z odbiornika w Base Camp.
viewtopic.php?f=9&t=19299
viewtopic.php?f=1&t=18828&p=207341&sid=25cfb5de55131d74b8e673d62d09152d#p207341
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez urso_branco » Śr, 30 cze 2021 12:23

roro napisał(a):
urso_branco napisał(a):..... po drugie po podpięciu urządzenia mapa i tak się nie wyświetla.

Mapa zostanie wyświetlona z odbiornika w Base Camp.
viewtopic.php?f=9&t=19299

Mapa się nie wyświetla w Base Camp po podpięciu urządzenia. Czytałem ten wątek i w niczym mi nie pomógł a jedynie utwierdził w przekonaniu że Garmin leci w.... kulki z użytkownikami sprzedając niedziałające badziewie zamiast flagowego produktu dla motocyklistów.
urso_branco
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 11 cze 2021 9:47

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez roro » Śr, 30 cze 2021 12:38

We wskazanym wątku Irko napisał:
irko napisał(a):Już po temacie :)

Wczoraj przyszła aktualizacja Bace Campa i... WSZYSTKO DZIAŁA :)
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez urso_branco » Śr, 30 cze 2021 13:03

roro napisał(a):We wskazanym wątku Irko napisał:
irko napisał(a):Już po temacie :)

Wczoraj przyszła aktualizacja Bace Campa i... WSZYSTKO DZIAŁA :)


Mapa NIE WYŚWIETLA SIĘ W BASE CAMP ile razy mam to jeszcze napisać?

Poza tym moje pytanie brzmiało: Czy jest jakiś serwis podobny do Alltrails, z którego można wyeksportować GPX, który będzie rozpoznawalny przez Zumo XT?
urso_branco
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 11 cze 2021 9:47

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez roro » Śr, 30 cze 2021 13:11

Przyjmuje do wiadomości, że Tobie mapa się nie wyświetla, ale w Base Camp mapa jest wyświetlana
z każdego odbiornika Garmina do nawigacji drogowej, lub z karty SD. Mapy wysłane z MapSource będą wyświetlane po włączeniu znacznika .

Do swojego odbiornika trasę możesz wysłać z Base Camp. Innym użytkownikom trasy możesz udostępniać w dowolnym serwisie.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez Zachu » Śr, 30 cze 2021 14:18

urso_branco napisał(a):Nie będę ukrywał, że jestem wkurzony. Nawigacja za taką kasę i co chwila jakieś problemy. Niemożność zaimportowania pliku GPX który jest formatem standaryzowanym rozłożyła mnie na łopatki. Użycie dedykowanej aplikacji Basecamp to też jakaś kpina. Nie jestem w stanie w BC zainstalować żadnej mapy więc widzę nic.

Czy jest jakiś serwis podobny do Alltrails z którego można wyeksportować GPX który będzie rozpoznawalny przez Zumo XT?

GPX to teoretycznie standard. Niestety nie wszyscy to uznają i wrzucają śmiecie do sieci. Później masz problem.
BC to nie kpina, zupełnie nie umiesz z niego korzystać.
To nie jest odbiornik dla Ciebie.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez Gamet » Pt, 02 lip 2021 10:21

urso_branco napisał(a):Poza tym moje pytanie brzmiało: Czy jest jakiś serwis podobny do Alltrails, z którego można wyeksportować GPX, który będzie rozpoznawalny przez Zumo XT?


Mam Zumo XT praktycznie od premiery, jeżdżę motocyklem, korzystam z nawigacji. Fakt bywają czkawki i potknięcia (np. aktualizacje z błędami) ale ogólnie nie mam problemów z obsługą, układaniem tras, korzystaniem w trasie z jego funkcji nawigacyjnych. Irytuje mnie najbardziej niedziałający sensownie radar pogodowy oraz brak możliwości pokazywania na żywo swojej lokalizacji znajomym. Poza tymi kwestiami na dziś nie widzę lepszego rozwiązania dla motocyklisty. Można pomyśleć nad Montaną dla typowo offowych wyjazdów ale to rzecz gustu bardziej.

Ale do rzeczy, tu masz dwa najlepsze moim zdaniem serwisy do układania tras, eksportu w GPX i nawigowania według nich w Zumo XT:

https://kurviger.de/
https://furkot.pl/

Z obu da się korzystać spokojnie w wersjach darmowych, chociaż akurat w kurviger.de mam abonament i uważam że ma najlepsze opcje dla moich potrzeb. Z garminowskiego BaseCampa nie korzystam od lat, irytował mnie swoim zapyziałym interfejsem. Nie odczuwam potrzeby powrotu do tej aplikacji. Także jestem żywym przykładem na poparcie tezy, że da się być zadowolonym z Zumo XT ;)
Gamet
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 29 mar 2015 15:47

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez Gamet » Pt, 02 lip 2021 10:47

roro napisał(a):Do swojego odbiornika trasę możesz wysłać z Base Camp. Innym użytkownikom trasy możesz udostępniać w dowolnym serwisie.


Nie tylko (na szczęście…). Zaprojektowaną trasę, czyli plik GPX można przesłać za pośrednictwem apki (Android/iOS) Garmin Drive ale też zsynchronizować przez Garmin Explore. Garmin Zumo XT sięga do internetu przez WiFi, ma Bluetooth, daje to sporo możliwości.
Gamet
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 29 mar 2015 15:47

Re: Zumo XT - nie ogarniam

Postprzez roro » Pt, 02 lip 2021 11:10

Gamet napisał(a):Garmin Zumo XT sięga do internetu przez WiFi, ma Bluetooth, daje to sporo możliwości.

Różne sposoby wysyłki danych do odbiorników są znane :) , ale odniosłem wrażenie, że urso_branco nie bardzo wie,
co zrobić z wyznaczoną trasą w Base Camp ( że bez serwisu internetowego nie ma możliwości umieszczenia trasy w odbiorniku).
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron