Eksport trasy z google.maps do Nuvi 2597 via SmartLink

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Eksport trasy z google.maps do Nuvi 2597 via SmartLink

Postprzez Maciej M » Wt, 27 lip 2021 22:54

Witam, czy ktoś może mnie poratować wskazówkami jak najprościej wrzucić trasę ustaloną przez google maps na smarphonie do urządzenia Garmin Nuvi 2597 LM?
Chodzi mi dokładnie o wskazówki (mam nadzieję, że jest to technicznie możliwe), żeby wczytać ze smarphona (Android/IOS) świeżo ustaloną po wejściu do auta trasę z maps.google do Garmina Nuvi 2597 LM. Mam zainstalowany Smartlink ale niestety działa tylko na punkty i jak eksportuję punkt to Nuvi ustala trasę po swojemu i niestety często tak nieudolnie, że mam wątpliwości jak ta firma nadal funkcjonuje i sprzedaje swoje produkty. Mam Oregona na rower i oczywiście moja miłość do Garmina jest niepodważalna i dozgonna ale ten Nuvi 2597 wraz z oprogramowaniem to mnie rozczarował.
Będe wdzięczny za konstruktywne odpowiedzi.
Dla uproszczenia: wsiadam do auta, na smartphonie ustalam trasę za pomocą Google Maps. Wybraną opcję chcę wczytać w Nuvi i już jej nie zmieniać w trakcie jazdy aż do dojechania do celu. Zależy mi żeby pojechać dokładnie tak jak wyznaczył google maps.
Czy taki "myk" jest w ogóle możliwy?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Maciej
Avatar użytkownika
Maciej M
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 20 paź 2017 23:20
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Eksport trasy z google.maps do Nuvi 2597 via SmartLink

Postprzez Zachu » Śr, 28 lip 2021 5:25

Tak jak Ty tego oczekujesz to się nie da.
Jak już zauważyłeś nie da się przesyłać tras. Po drugie to nie są te same mapy i te trasy gdzieś muszą się różnic.
Można to zrobić w domu przy komputerze z wykorzystaniem BaseCampa. Ma to sens przy długich podróżach.
Ja tam się google nie zachwycam, już parę razy polne drogi zwiedziłem, ostatnio w trybie pieszym tez sporo nadrobiłem drogi.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eksport trasy z google.maps do Nuvi 2597 via SmartLink

Postprzez Maciej M » Śr, 28 lip 2021 7:25

Zachu napisał(a):Można to zrobić w domu przy komputerze z wykorzystaniem BaseCampa.
Ma to sens przy długich podróżach.
Ja tam się google nie zachwycam.


Zachu też się nie zachwycam google.maps dlatego Oregona na kierownicy w rowerze mam "na stałe" jako jedynego przewodnika i zdania nie zmienię.

Zależy mi, żeby podczas długiej, nowej, trasy na desce patrzeć na Garmina Nuvi a nie na ekran telefonu. Różnice w ekranach, kontraście itp, itd chyba są oczywiste i właśnie dlatego męczę temat na garniaku.

Może jest jakiś sposób żeby w Nuvi wgrać jakąś inną mapę niż ta fabrycznie wgrana i aktualizowana na Exrpessie.

Jak pisałem, Smart link przesyła tylko punkt z google.maps do Garmin Nuvi i potem wytycza trasę gdzie na przykład są korki. Tutaj moje urządzenie (bez danych online jest niestety ślepe) i próbuje trochę to usprawnić.

Jeżeli będę miał inną mapę niż ta fabryczna to może te trasy będą wytyczane w bardziej zaawansowany sposób?
Z twojej wypowiedzi widzę, że bez pracy na kompie się nie obejdzie ale jestem w stanie to zaakceptować.
Jak w takim razie w Basecampa i Nuvi wczytać inną mapę? i następnie z niej korzystać i wrzucać trasy z google?

Będę wdzięczny za pomoc.
Maciej
Avatar użytkownika
Maciej M
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 20 paź 2017 23:20
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Eksport trasy z google.maps do Nuvi 2597 via SmartLink

Postprzez yaris » N, 22 sie 2021 16:54

Jak ci mapa nie pomoże to cię Garmin wspomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
yaris
Bywalec
 
Posty: 133
Dołączył(a): N, 20 sty 2008 1:21
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Eksport trasy z google.maps do Nuvi 2597 via SmartLink

Postprzez Maciej M » N, 22 sie 2021 17:04

ok, sprawdzę i dam znać. dzięki za info.
Avatar użytkownika
Maciej M
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pt, 20 paź 2017 23:20
Lokalizacja: Kołobrzeg


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości