nuvi 3597 brak połączenia z PC

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

nuvi 3597 brak połączenia z PC

Postprzez Justek » Śr, 09 lut 2022 10:44

witam,
mój nuvi 3597 przestał " widzieć się" z komputerem, mam oryginalny kabel, sprawdzałam też na innych, oraz na kilku komputerach.
Urządzenie działa, po podłączeniu do PC pojawia się na nuvi ikona połączenia, ale komputer nie reaguje.
Urządzenie ma 5 lat, czy to oznacza, że Garmin już uznał, że "dożywocie" map już dobiegło końca? Czy inni użytkownicy tego modelu też mają ten sam problem?
Garmin nuvi 3597 kiedyś nuvi 250
Justek
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 09 lut 2016 18:51

Re: nuvi 3597 brak połączenia z PC

Postprzez roro » Śr, 09 lut 2022 13:35

Justek napisał(a):Urządzenie ma 5 lat, czy to oznacza, że Garmin już uznał, że "dożywocie" map już dobiegło końca?

Nie wyciągałbym takiego wniosku, bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie gniazda USB w odbiorniku.

Weź szkło powiększające, latarka też będzie przydatna i przyjrzyj się stykom, mogą być "wciśnięte" powodując brak połączenia.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: nuvi 3597 brak połączenia z PC

Postprzez Zachu » Śr, 09 lut 2022 18:56

Podłączasz przewód bezpośrednio do urządzenia czy przez uchwyt? Jak przez uchwyt to nie zadziała.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8723
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 3597 brak połączenia z PC

Postprzez kelek4m » Cz, 10 lut 2022 19:09

Witam , to powinno być pomocne , na moim nuvi 2597 działa
przytrzymaj 5 sek zegar predkosci , w menu diagnostycznym zjedź do dołu i wybierz MTP settings --> mass storage i po zatwierdzeniu podepnij kabel.
Załączniki
6666_LI.jpg
8716_LI.jpg
4481_LI.jpg
kelekLB
Nuvi 2597lmt, Nuvi 765t ; Nuvi 775t ;Dakota 20
kelek4m
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn, 27 wrz 2010 19:46
Lokalizacja: Francja

Re: nuvi 3597 brak połączenia z PC

Postprzez roro » Cz, 10 lut 2022 20:31

Brak dostępu do danych jest inną sytuacją niż brak połączenia odbiornika z pecetem.

Czynności wykonane w odbiorniku jeszcze nie gwarantują pełnego dostępu do danych
w odbiorniku, należy dodatkowo dokonać zmian w ustawieniach Windowsa.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: nuvi 3597 brak połączenia z PC

Postprzez Justek » So, 12 lut 2022 18:38

dziękuję Wam za sugestie,
urządzenie zawsze podłączam bezpośrednio(nie przez uchwyt) i do PC też bezpośrednio (bez żadnych hubów itp. oraz nie na panelu frontowym), tryb mass storage mam włączony i to też nie pomaga,
czy mogę w takim razie prosić o więcej szczegółów odnośnie ustawień windowsa (mam win 10)? Najnowsze sterowniki USB ze strony garmina też nie pomogły, urządzenie w ogóle nie pojawia się w eksploratorze, ani menagerze sprzętu.
Justek
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 09 lut 2016 18:51

Re: nuvi 3597 brak połączenia z PC

Postprzez roro » So, 12 lut 2022 23:29

Odbiornik powinien uzyskiwać połączenie z pecetem bez względu na ustawiony tryb ( MTP, Mass Storage).

Jeżeli chcesz, wiedzieć jakie ustawienia powinny być w Windowsie, żeby mieć dostęp do wszystkich danych to, proszę:

" Pliki " > " Zmień opcje folderów i wyszukiwania " > " Widok " > zaznacz " Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski",
oraz odznacz ( odptaszkuj) " Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" - umożliwi dostęp do katalogu .System.
roro
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: nuvi 3597 brak połączenia z PC

Postprzez Justek » Pn, 14 lut 2022 14:28

dziękuję, ale niestety bez zmian -windows wcale nie reaguje,
czat z serwisem niestety nie pomógł, dowiedziałam się tylko, że już tego modelu nie serwisują... a "dożywotniość" map jest umowna i może np. nie dotyczyć już starszych modeli.
Dostałam ofertę zakupu nowego urządzenia z 30% rabatem...
Czy poza Garminem są firmy które by się podjęły chociaż identyfikacji problemu. Zdaje się, że nie jest winny kabel (sprawdzane na innych i jednak ikona połączenia pojawia się na urządzeniu), na różnych komputerach z Win 10 i 7 jest to samo, czyli chyba wygląda na to, że jednak samo urządzenie coś szwankuje. Dziwne jest to, że działa, wyświetla mapy, nawiguje.
Garmin nuvi 3597 kiedyś nuvi 250
Justek
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Wt, 09 lut 2016 18:51

Re: nuvi 3597 brak połączenia z PC

Postprzez Wojtas81 » N, 20 lut 2022 12:53

Mam takie coś na jednym nuvi 255W. Ładuje i działa, ale połączenie z komputerem przez kabel jest niemożliwe.
A że mam 2 sztuki ww modelu, to wiem na pewno, że jedna z nich jest walnięta (walnięty jest port).

Generalnie jeśli po podłączeniu do kompa, nie pojawia ci się obraz synchronizacji na twoim nuvi, to walnięty masz port.

Ponoć to można wymienić (na YT są filmiki), ale wymaga to lutownicy i umiejętności.

PS. Pamiętaj jednak, że istnieją też kable miniUSB które mają niepodłączone piny danych. Służą one tylko do ładowania i jeśli przypadkiem masz taki kabel, to nie zadziała.
Dlatego upewnij się, że twój kabel działa poprawnie z innym urządzeniem (np czytnik kart pamięci, inna nawigacja). Tak żeby wyeliminować to jako możliwą przyczynę.


Justek napisał(a):a "dożywotniość" map jest umowna i może np. nie dotyczyć już starszych modeli.


Ale działa. Mam nuvi 3597 LMT i nic mu nie dolega.
To nie jest znowu taki stary model. Nawet na dużo starszych Garmin Express poprawnie aktualizuje mapy.
Garmin Nuvi 760 + Garmin Nuvi 3597LMT
Wojtas81
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): So, 18 gru 2021 23:49


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości