Nuvi najpierw pyta o numer domu a dopiero później o ulicę

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: Nuvi najpierw pyta o numer domu a dopiero pozniej o ulice

Postprzez Mark_s » Wt, 12 sie 2014 12:52

Mam tylko jedną mapę. Zrobiłem restart, tak jak podpowiedziano mi na tym forum (poprzez ukryte ustawienia). Pomogło!!! Serdecznie dziękuję. Musiałem się przy tym pogodzić z utratą zapisanych planowanych podróży (szkoda hoteli i pensji na Węgrzech i w Rumunii, które garmin nie potrafił mi znaleźć poprzez swoje wyszukiwanie, a wyszukałem je poprzez pytanie w różnych miejscach i okazały się one naprawdę dobrą i tanią alternatywą dla garminowych propozycji skierowanych do osób o zamożniejszej kieszeni). W perspektywie takiej, że muszę teraz wrócić do Polski z Bułgarii przez Rumunię, nie ma to jednak dużego znaczenia.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
MS
Mark_s
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 12 sie 2014 9:44

Re: Nuvi najpierw pyta o numer domu a dopiero później o ulicę

Postprzez Mariusz65 » Wt, 12 sie 2014 12:58

I to miało dla Ciebie aż tak wielkie znaczenie? Bo znając Garmina, zapewne za kilka dni znów będzie najpierw numer a później ulica ;-)
Mark_s napisał(a):szkoda hoteli i pensji na Węgrzech i w Rumunii, które garmin nie potrafił mi znaleźć poprzez swoje wyszukiwanie, a wyszukałem je poprzez pytanie w różnych miejscach

Było sobie kopię ulubionych zrobić, ale rozumiem, że w podróży nie zawsze jest jak. Dlatego chyba lepiej pogodzić się z amerykańskim systemem (najpierw numer) niż stracić dane w podróży :shock:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Nuvi najpierw pyta o numer domu a dopiero później o ulicę

Postprzez Mark_s » Wt, 12 sie 2014 13:28

No tak... każdy wie, że należy robić kopie zapasowe... I wielu się przekonuje o tym dość "boleśnie" (ja również). Faktycznie to sposób/kolejność wpisywania faktycznie dużego znaczenia nie ma. Chciałbym jednak uniknąć tego, co spotkało mnie w Budapeszcie kilka dni temu. Burza (coś chyba na kształt oberwania chmury). Korek jak ..... na kilku pasach. A tu garmin przestawił się chyba na satelity, które musiały być bardzo daleko. Jak już pisałem co chwila trwało obliczenie trasy. Fajnie nie było, zwłaszcza że nie zawsze dało się zapytać w jakimś języku kongresowym, gdzie się obecnie znajduję. W każdym razie wiem teraz, że najpierw kopia, potem "Clear all user data" (czy jakoś podobnie) rozwiązuje dużo problemów.
Pozdrawiam
MS
Mark_s
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 12 sie 2014 9:44

Re: Nuvi najpierw pyta o numer domu a dopiero później o ulicę

Postprzez Zachu » Wt, 12 sie 2014 14:43

Teraz to bez sensu.
Chyba zabrałeś komputer, można wszystko trzymać w nim, razem z zaplanowaną trasą. POI to prostsza sprawa bo to może być na karce. Tras nie próbowałem ale pewnie też zadziałają z karty.

Mark_s napisał(a):W perspektywie takiej, że muszę teraz wrócić do Polski z Bułgarii przez Rumunię, nie ma to jednak dużego znaczenia.
Żaden kłopot. W zeszły roku to by był problem bo mapa tam była błędnie skompilowana. Teraz brakuje trochę autostrad koło Sebes.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Kolejność wpisywania danych adresowych

Postprzez egonsan » Śr, 04 lut 2015 22:26

Pytanie do szanownych forumowiczów tak jak w temacie kupiliśmy z kolegą dwa nowe garniaki 2597lmt aktualizacja oprogramowania map itp itd ...
Po czym w jednym urzadzeniu podczas wyszukiwania adresów urządzenie pyta w takiej kolejnoscio miasto, nr domu i ulice zamiast : miasto, ulica i dopiero nr domu
Nie mogę dojść gdzie to przestawić
Jeżeli był już podobny problem przerabiany to z góry sorki za zaśmiecanie

Dziękuje za odpowiedz
egonsan
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 04 lut 2015 22:08

Re: Nuvi najpierw pyta o numer domu a dopiero później o ulicę

Postprzez Mariusz65 » Śr, 04 lut 2015 22:46

Najpierw wyszukiwarka ;-)
:arrow: viewtopic.php?f=1&t=2441
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re:

Postprzez Castel 899 » Śr, 04 lut 2015 23:42

frasun napisał(a): To normalne zachowanie Nuviego, po przełączaniu map aktywnych należy zrestartować GPS.
:shock: W życiu tak nie robiłem i nigdy mi z tego powodu nie sfiksował. Ale ... może się przyda na zaś.
Takie zalecenie powinno być w instrukcji.
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi najpierw pyta o numer domu a dopiero później o ulicę

Postprzez Zachu » Cz, 05 lut 2015 6:51

Patrz na datę kiedy to było pisane.
Chociaż w nowych jest jak najbardziej aktualne.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości