Nuvi 255W (opis z obrazkami)

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Postprzez popej » Wt, 24 cze 2008 22:46

2x5 nie obsługuje tras. Tzn. obsługuje tylko jedną trase aktywną, którą trzeba wprowadzać w urządzeniu. Najpierw wpisuje się cel końcowy a potem można wrzucać punkty via. Tych punktów może być wiele a odbiornik sam decyduje, jaka bedzie ich kolejność. Wydaje mi się, że dołączając kolejny punkt, stara się utworzyć najkrótszą trasę. Nie miałem cierpliwości, żeby sprawdzić ile może być tych punktów ;-)

Co ciekawe, jeżeli w odbiorniku jest aktywna trasa, to można ją ściągnąć do Mapsource. W drugą stronę to już nie działa.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Janeo » Wt, 24 cze 2008 23:45

O kurczę, już nic nie rozumiem. Otrzymałem skądinąd (w międzyczasie) info, że Nuvi 255WT ma tylko jeden via point :roll: :roll:
Pozdr. - J
_____________
EDIT: spojrzałem na początkowy tekst Alf/reda i pisze tam, że i 255W ma wiele punktów via. Początkowo nie zauważyłem, to wyjaśnia sprawę ostatecznie.
--------------------------
Janeo
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt, 21 mar 2008 10:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez shinymetal » So, 28 cze 2008 9:26

W polskim tłumaczeniu instrukcji też mówi się o możliwości wprowadzenia jednego tylko punktu via, co nie znajduje uzasadnienia ani w angielskim tekście instrukcji ani w praktycznym użytkowaniu. Pierwsza trasa z moim 255W miała takich punktów 8 i wszystko było cacy. Inna sprawa, że CNE 2008 przeciągnął mnie 20 km po drodze gruntowej i jakiejś leśnej ścieżynie mimo aktywnej opcji unikania takich tras, a sam odbiornik kilka dni temu resetował się sześć razy z rzędu przy próbie kalkulacji jakiejkolwiek trasy (miał wybitnie zły dzień najwyraźniej bo ani wcześniej ani - odpukać - później nic takiego się nie działo). Była też sytuacja, w której mimo dostępności info z 6 satelitów ustalał pozycję (w ruchu!) przez kilka minut.

Teraz szukam informacji jak zrzucić do peceta aktualny ślad i waypointy bez karty SD i MS. Uda się?
Avatar użytkownika
shinymetal
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 27 cze 2008 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez shinymetal » So, 28 cze 2008 9:36

Czy macie jakieś doświadczenia na temat współpracy 255W z SDHC? Czy będzie prawidłowo działał z kartami powyżej 4 GB?
nüvi 255W + CNE NT 2008 + GPMapa 2008.1
Avatar użytkownika
shinymetal
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 27 cze 2008 14:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez popej » So, 28 cze 2008 11:53

Nuvi 205 czyta karty microSDHC 4GB, nie ma powodu, aby 255W tego nie robił.

Ślady i waypointy ściąga się przy pomocy Mapsource i kabelka USB. Nie znam za to metody, w której wykorzystywana byłaby karta SD.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Grzegorz TT » So, 28 cze 2008 19:30

popej napisał(a):Nie znam za to metody, w której wykorzystywana byłaby karta SD.

Czy to znaczy, że Nuvi 2x5 nie zgłasza się jako napęd?
Jeśli nie, to musi być w samym GPSie przełączanie na "tryb pamięci masowej" - jak w np. 60CSx.
Grzegorz TT
 

Postprzez adamus » So, 28 cze 2008 19:39

Grzegorz TT napisał(a):
popej napisał(a):Nie znam za to metody, w której wykorzystywana byłaby karta SD.

Czy to znaczy, że Nuvi 2x5 nie zgłasza się jako napęd?
Jeśli nie, to musi być w samym GPSie przełączanie na "tryb pamięci masowej" - jak w np. 60CSx.


to znaczy że ślady i waypointy są zapisywane w nuvim a nie na karcie
Nuvi200+GpMapa 2008.3+UMPPcPL+CNE 2008, GPS60+GA25 MCX
adamus
Bywalec
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz, 16 sie 2007 16:43
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Grzegorz TT » So, 28 cze 2008 20:25

adamus napisał(a):to znaczy że ślady i waypointy są zapisywane w nuvim a nie na karcie

OK, rozumiem, ale czy to znaczy, że nie ma dostępu do karty z programu MS? Tylko przez czytnik?
Grzegorz TT
 

Postprzez adamus » So, 28 cze 2008 21:14

nie
to znaczy ze karta jest wykorzystywane przez nuvi jednostronnie:
tylko z niej czyta to co tam wrzucisz a jak wrzucisz to juz od Ciebie zależy (MS, czytnik, SendMap itd) - punkty itp nuvi zapisuje w swojej pamięci

MS ma dostęp do nuvi i do karty ale z karty przy pomocy MS nie sczytasz waypointów bo nuvi ich tam nie zapisze
Teraz szukam informacji jak zrzucić do peceta aktualny ślad i waypointy bez karty SD i MS. Uda się?

do tego odnosił się popej pisząc że nie zna metody z kartą SD
Nuvi200+GpMapa 2008.3+UMPPcPL+CNE 2008, GPS60+GA25 MCX
adamus
Bywalec
 
Posty: 223
Dołączył(a): Cz, 16 sie 2007 16:43
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Grzegorz TT » So, 28 cze 2008 21:46

Dzięki, teraz wszystko jasne. Może mi się to przydać, bo pewnie wybiorę 255W.
Pozdrawiam.
Grzegorz TT
 

Postprzez ivul » Wt, 01 lip 2008 9:08

Wczoraj dostałem swojego 250W i nie jestem do końca zadowolony. Może 255W ma te funkcje o które mi chodzi.
Czy w 255W jak wybierzemy, że chcemy jechać do POI i wybrać noclegi od razu jest wypisywana lista wszystkich Hoteli, kempingów, domków czy jest jeszcze kolejne Menu z wyborem czy chcemy wybrać Wszystkie kategorie/ Hotele/ Kempingi itd?
Garmin Mobile XT na telefonie znajomego ma większą funkjonalność niż nuvi 250W...
ivul
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 8:55

Postprzez wodzirej » Wt, 01 lip 2008 11:57

Wypisane przez Ciebie braki to nie kwestia odbiornika, ale zainstalowanej mapy. Jaką mapę masz w nuvi?
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Postprzez ivul » Wt, 01 lip 2008 12:06

Mam preinstalowaną mapę CNE2008 i do tego UMP + slovakia roads v5 instalowane przez Mapsource. Taka sama paczka zainstalowana na telefonie działa prawidłowo.
@WAMP u siebie masz możliwość wybrania gdzie chcesz nocować?
ivul
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt, 01 lip 2008 8:55

Postprzez GPS Maniak » Wt, 01 lip 2008 12:09

ivul napisał(a):Garmin Mobile XT na telefonie znajomego ma większą funkjonalność niż nuvi 250W...

Garmin Mobile XT pod względem funkcjonalności przypomina najdroższe modele Garmina, natomiast NUVI to "od zawsze" seria dla przeciętnego Kowalskiego. Zatem nie oczekuj od NUVIego - nawet z serii xx5 takiej funkcjonalności jak w GMXT.

Tak na marginesie. Nawet "archaiczny" Garmin QUE (niestety nie obsługuje POI) w wersji na PDA pod względem funkcjonalności bije na głowę NUViego.

Wszystko to jednak mało znaczy w porównaniu z wygodą obsługi i jakością ekranu NUVIego. Dlatego też pomimo że mam MIO i mógłbym używać na codzień zarówno GarminQUE jak też GarminMobileXT używam najprostszego NUVI-200. Czasami nieco zaklnę :wink: ale nie przesiądę się na GMXT. Za bardzo lubię wygodę :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez wodzirej » Wt, 01 lip 2008 12:11

ivul napisał(a):Mam preinstalowaną mapę CNE2008 i do tego UMP + slovakia roads v5 instalowane przez Mapsource.

Zatem jak w nuvim szukasz interesujacych Ciebie punktow?
ivul napisał(a):@WAMP u siebie masz możliwość wybrania gdzie chcesz nocować?

Mam. I Ty też masz. W nuvi 750 tak to leci: Dokąd -> Punkty szczególne -> Zakwaterowanie.
Przypuszczam, że w nuvi 250 menu jest podobne.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości