W City Navigator Europe chciałbym ...

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez Zachu » Pt, 20 sty 2023 19:57

Wojtas81 napisał(a):To chyba jakaś specyficzna przypadłość Zumo, bo mi tak nie wytycza.

Chyba każdy nowy Drive takie akcje robi i jemu pochodne. Nowi programiści nowe problemy.
ŚP Lechu miał cierpliwość do pisania powieści z tego co tam w Garminie się rodzi bezsensownego.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8720
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez Wojtas81 » N, 22 sty 2023 0:31

W sumie to chyba tyczy dziś każdego produktu. Nowsze nie zawsze znaczy lepsze, szczególnie w przypadku produktów już dojrzałych, jak nawigacje.

Na amerykańskim poi-factory.com, gdzie jest dużo o Garminie, starsze modele mają wielu zwolenników.
Nie bez powodu. Po prostu niektóre modele są bardziej udane, a inne mniej. Wiek nie ma tu decydującego znaczenia.

Ja testując bardziej 3 urządzenia, zauważyłem różnice w routingu nuvich 255W, 760 oraz 3597.
Najbardziej dziwny routing miał 255W, a na mapach innych niż oficjalne, to już była w ogóle loteria.
760 wydaje się być najbardziej sensowny, a 3597 ma czasem tendencję do ściągania na szybsze drogi (kosztem nadkładania km).
Sytuację jednak ratują trasy alternatywne oraz łatwość podglądu/planowania.

Jednak co się tyczy tego przypadku z zumo, to to co wkleił kolega, to ewidentna wada oprogramowania, a nie brak trasy optymalnej (co nie znaczy, że by się nie przydała).
Po prostu na żadnej trasie nie powinien on tak prowadzić. Bo jakim cudem ta trasa przez centrum miasta ma być szybsza lub krótsza ? Ona jest gorsza zawsze.
Garmin Nuvi 760 + Garmin Nuvi 3597LMT
Wojtas81
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): So, 18 gru 2021 23:49

Poprzednia strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości