Strona 1 z 1
Miałem GPMape 3 - kupiłem GPMape 2007.2 .... chyba żałuje.
Napisane:
So, 01 wrz 2007 18:03
przez Wojtek Szydlowski
Pierwsza jazda z mapą: trasa Warszawa - Biała Podlaska. Trójka zawsze prowadziła po sznurku, włączam nawigację 5-ką, wszystko ok, ale ... zaraz za Warszawą, mapa kaze zjechac na jakis objazd - ominąć zupełnie kilkanascie kilometrów międzynarodowej drogi A2 i jechac jakimiś drogami miernej jakosci. I uparcie przez kilkanaście kilometrów, mapa chce koniecznie zjechać z A2 na rzecz dróg gruntowych! To przeciez jedna z głównych dróg Polski. Wracając, w samej w-wie na trasie 20 km zauwazyłem co najmniej kilka drobniejszych błędów. Reasumując... troche jestem rozczarowany. Kupiłem mapę licząc na dobrą nawigację a nie tylko na kilkaset planów miast, w których i tak zapewne nigdy nie będę. Trochę żenujące jest to, ze na jednej z podstawowych dróg Polski pomylono klase drogi, lub to, ze na trasie W-wa - Lublin nie ma wiaduktów, które wybudowano co najmniej 1,5 roku temu i przynajmniej 2 razy na tej trasie mapa głupieje i prowadzi jakąś idiotyczną trasa w powietrzu. Sorry za dość ostry ton, ale po przesiadce z 3-ki na 2007.02 oczekiwałem mniejszych rozczarowań
wojtek
Napisane:
So, 01 wrz 2007 18:44
przez popej
To zapewne kwestia ustawień w odbiorniku. Ustaw samochód i najkrótszy czas, powinno wyliczyć poprawnie.
Inna sprawa, że wyliczenia GPS zwykle nie pokrywają się z tym, jak ja chciałbym jechać. Zawszę wolę sprawdzić, co wyliczył i ewentualnie dołożyc jakiś punkt via.
Napisane:
So, 01 wrz 2007 18:55
przez Wojtek Szydlowski
popej napisał(a):To zapewne kwestia ustawień w odbiorniku. Ustaw samochód i najkrótszy czas, powinno wyliczyć poprawnie.
Wlasnie tak mam ustawione. Jesli mozesz - sprawdź prosze, czy u Ciebie tez tak sie kalkuluje trasa Warszawa - Terespol. Dzięki serdeczne
wojtek
Napisane:
So, 01 wrz 2007 20:24
przez popej
LOL. Miedzy Sulejówkiem a Mińskiem Mazowieckim, na zachód od miejscowości Wielgolas Brzeziński, droga E30 staje się 2-pasmowa, przy czym oba pasma prowadzą na Warszawę. W drugą stronę nie da się przejechać
Poza tym błędem, reszta trasy wygląda poprawnie.
Napisane:
So, 01 wrz 2007 20:25
przez Ciutnik
Wojtek Szydlowski napisał(a):sprawdź prosze, czy u Ciebie tez tak sie kalkuluje trasa Warszawa - Terespol
Witam. Z ciekawości sprawdziłem. Faktycznie jest jakiś babol na mapie. GPMapa 5.0.a2 za żadne skarby nie chce przejechać w stronę Terespola dwupasmowym odcinkiem pomiędzy miejscowościami Brzeziny i Wielgolas Brzeziński gdyż - jak mi się wydaje - oba pasy są oznaczone (na krótkim odcinku) jako jednokierunkowe... w stronę Wawy
EDIT: Popej - byłeś o sekundy szybszy
Napisane:
So, 01 wrz 2007 20:33
przez Wojtek Szydlowski
Dzieki. Zgłosiłem bład do autorów. Moze w kolejnej edycji poprawią - chociaz, jestem raczej sceptyczny
.A! Byłbym w tym narzekaniu zapomniał, ze z nowymi TYP-ami dróg wytrzymałem jeden dzień. Nie da sie z tym jezdzic, od razu wróciłem do "starego" wyglądu. Ok, już dość na dzisiaj narzekania. Jest tez pozytyw - jest w końcu plan Sanoka - za tydzień jade w Bieszczady i przyda mi sie nawigacja do "Zamku'
pozdrawiam i dzieki Wam za testy
wojtek
Napisane:
So, 01 wrz 2007 20:58
przez Ciutnik
Wojtek Szydlowski napisał(a):Moze w kolejnej edycji poprawią - chociaz, jestem raczej sceptyczny
Bądźmy dobrej myśli. Błędy natury czysto technicznej poprawiają. W końcu nie wymaga to od producenta weryfikacji danych na miejscu, tak jak to może mieć miejsce z błędami i brakami kartograficznymi. A nawet pamiętam, ze kiedyś zgłosiłem jakąś literówkę w nazwie miejscowości i poprawili przy najbliżej edycji mapy
Wojtek Szydlowski napisał(a):za tydzień jade w Bieszczady
O? Dokładnie za tydzień i ja tam jadę (Tarnawa Niżna i może Wołosate) aż na 10 dni co już teraz cieszy mnie niezmiernie! Pogoda - odpukać - ma być złotopolskojesienna
Napisane:
So, 01 wrz 2007 21:06
przez Wojtek Szydlowski
Wojtek Szydlowski napisał(a):za tydzień jade w Bieszczady
O? Dokładnie za tydzień i ja tam jadę (Tarnawa Niżna i może Wołosate) aż na 10 dni co już teraz cieszy mnie niezmiernie! Pogoda - odpukać - ma być złotopolskojesienna
[/quote]
Ja w okolice Baligrodu, na 8 dni. Juz tylko tym żyje
Co od GPMapy - ciesze sie, ze ją mam - mam nadzieje, ze wykupiona aktualizacja da mi satysfakcję w postaci poprawionej trasy praca - dom...
To juz byloby coś!
pozdrawiam serdecznie
wojtek
Napisane:
So, 01 wrz 2007 21:15
przez papillon
Również potwierdzam na krajowej 2 jest błąd wystarczy wyznaczyć trasę z W-wy np do Siedlec i niezależnie od ustawień, komputera lub odbiornika trasa na siłę kieruje na objazd drogami gruntowymi aż do Mińska. W GPmapa 4 tego nie miałem, w kierunku siedlec jeżdżę kilka razy w roku.
Wydaje mi się, że błąd powstał podczas aktualizacji tej trasy, gdyż od niedawna przed Mińskiem wybudowali rondo.
Co ciekawe trasa od Mińska do W-wy przebiega prawidłowo.
Również trochę się zawiodłem, gdyż była to pierwsza trasa którą jechałem po aktualizacji GPMapy z 4 na 2007.2
pozdr
Napisane:
So, 08 wrz 2007 21:54
przez PouchX
Jeśli ma to czytać IMAGIS i chcą to potraktować poważnie, to proponuje założyć osobny wątek w którym będą same przykłady ze screenami lub szczegółowymi opisami błędu. Żadnych zbędnych komentarzy itp.
Napisane:
So, 08 wrz 2007 22:58
przez frasun
PouchX napisał(a):Jeślim na to czytać IMAGIS i chcą to potraktować poważnie, to proponuje założyć osobny wątek w którym będą same przykłady ze screenami lub szczegółowymi opisami błędu. Żadnych zbędnych komentarzy itp.
All right...
Już wycinam do wątku
Błędy GPMapa5a2.
Pozdrawiam,