nuvi 3700 błędy i usterki

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez nocnyMarek » Wt, 08 mar 2011 10:32

Zachu napisał(a):
jeremihorn napisał(a):Dopiero do Porto wyszło tak jak opisujesz. Przy czym pokazuje dystans 1942 km. Porównując z szybką 3227 km.

No to pokazuje bzdury, to nie może być odległość do Porto.
Widocznie pokazuje tylko długość tej części trasy którą wyliczył.
Palmax & AM3/4/5/6, NE, /Sygic, AP, N2/9, OM-free
Avatar użytkownika
nocnyMarek
Bywalec
 
Posty: 607
Dołączył(a): Śr, 21 mar 2007 21:17
Lokalizacja: Silesia

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez Zachu » Wt, 08 mar 2011 11:02

Oczywista oczywistość :) Pokazuje odległość /prawdopodobnie/ do miejsca gdzie zaczyna się "prosta". Za prawidłowa odległość przyjmują te 3000 km. Resztę przeliczy w pobliżu punktu /o czym kiedyś informował komunikat/.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez popej » Wt, 08 mar 2011 12:26

A przeliczenie zacznie od tekstu: "jeżeli to możliwe, zawróć" :mrgreen:
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez beetle-m » Wt, 08 mar 2011 12:43

Wg mojej wstępnej oceny (dla trasy najszybszej - bez aktywnej opcji MONIT) kłopoty rozpoczynają się od 2981km. Wygląda to na limit poprawności obliczenia. Jeśli możecie - sprawdźcie u siebie. Niestety, nie mam teraz możliwości poświęcenia czasu na dokładniejsze testy limitu km.

Mam dwa scenariusze testów:
1. Jeśli wybiorę punkt na mapie (np. Lizbona) i dotknę "dymek" z nazwą w celu wstępnego obliczenia/przetworzenia trasy wtedy otrzymuje komunikat "Brak dostępnych informacji".
2. Jeśli pominę krok z "dymkiem" i nacisnę JEDŹ wtedy nuvi oblicza trasę ale jej ostatni fragment jest linią prostą.

Beetl(e)dit: Zgłoszenie wyszło (frasun) do Poland.Support
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez mallorca » Wt, 08 mar 2011 17:49

Zastanawiam się o ile takie wyliczenie może być poprawne. Garmin wyliczy optymalną trasę do punktu prostej a co jeśli za owym pkt "kończy się świat" (piszę żartobliwie ale chyba rozumiecie co mam na myśli. Co jeśli optymalna trasa (patrząc na całość) prowadzi południem europy, tymczasem jej pierwszy fragment lepszy jest północny. Zatem garmin poprowadzi północą pomimo, że trasa patrząc na całość lepsza jest na południu. Czy przypadkiem nie dojdzie do tego co napisał popej - jeśli to możliwe, zawróć.
mallorca
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Cz, 30 gru 2010 20:06

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez popej » Wt, 08 mar 2011 19:29

Gdybym miał jechać 3000km, to z pewnością sam bym ustalił, przez którą część Europy chcę jechać. W tym sensie problem jest akademicki.
Natomiast pokazuje jakość oprogramowania nuvi.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez GPS Maniak » Wt, 08 mar 2011 19:55

Może w Garminie zwolnili studentów, stażystów i faktycznie zatrudnili teraz do pisania programów licealistów ? :shock:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez mallorca » Wt, 08 mar 2011 21:19

popej napisał(a):Gdybym miał jechać 3000km, to z pewnością sam bym ustalił, przez którą część Europy chcę jechać. W tym sensie problem jest akademicki.
Natomiast pokazuje jakość oprogramowania nuvi.

Według mnie nie do końca jest to tylko akademicki problem. Nie opierałbyś się tylko na GPS dlatego, że garmin oferuje właśnie tego typu kwiatki. Problem można też zmniejszyć do powierzchni naszego kraju. Można upewniać się czy gps oferuje nam faktycznie najlepsze rozwiązanie. Ale niejednokrotnie jadąc w miejsce mi nieznane do wyboru mam 2-a nawet 3 alternatywne trasy (biorąc pod uwagę długość). Problem pojawia się dopiero wówczas gdy każda z nich ma zupełnie odmienny stan.Gps w takiej sytuacji (i tego od niego oczekuję będąc w danym miejscu pierwszy raz) powinien wybrać tą która faktycznie będzie najszybsza. Wracając do zagadnienia: wybierasz się 3000km w miejsce gdzie wcześniej nie byłeś i na jaką mapę byś nie patrzył zobaczysz tam jedynie kolorowe drogi które niekoniecznie odpowiadają im faktycznym odpowiednikom. Gps zaś ma potencjał (jak na razie niewykorzystany) dzięki któremu może być mądrzejszy niż mapy klasyczne.
mallorca
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Cz, 30 gru 2010 20:06

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez jeremihorn » Wt, 08 mar 2011 21:29

a mając na uwadze trasy ok. 1000 km i dłuższe - babole to L I T R Y benzyny i niepotrzebnie stracone: nerwy i czas w drodze...

no, ale dosyć o tym - dzisiaj Dzień Kobiet - idę zająć się inną Królewną...
Jeremi
Wcześniej: summit, vista hcx, oregon 450 (ump), etrex 20 (ump)
Teraz: nuvi 3760 (ump), oregon 650 (ump), 64st (ump, pl topo 2018)
Avatar użytkownika
jeremihorn
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 9:53
Lokalizacja: Lublin

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez ArturGarminUK » Pn, 14 mar 2011 17:40

Z racji tego, ze każda nowa mapa dostarcza więcej i więcej informacji, które nuvi musi wziąć pod uwagę, przychodzi moment, w którym obliczenie pewnych skomplikowanych tras przekracza jej możliwości. Dodawanie dodatkowych utrudnień jak np. wybieranie trasy najkrótszej, bądź unikanie płatnych dróg na pewno tutaj nie pomaga.
Faktem jest, że nasuwa się pytanie: czy producent nie powinien tego przewidzieć i udostępnić więcej pamięci, szybszy procesor itp. tak, aby tego typu problemy się nie pojawiały? Pewnie tak, jednak trzeba by tu jasno powiedzieć, że tego typy problemy występują tylko na rynku/mapach Europejskich. Na mapie Stanów Zjednoczonych możemy sobie wyznaczyć dwa lub trzy razy dłuższe trasy bez problemu. Powodem jest nieporównywalnie bardziej skomplikowana sieć dróg, ich ilość i zagęszczenie. Producent musi znaleźć pewien złoty środek pomiędzy tym, ile nawigacja będzie mogła zrobić, a ile będzie kosztować. Obecnie każdy producent tnie koszty gdzie się tylko da, bo takie jest żądanie rynku.
No i teraz: czy rozsądnym jest podnoszenie ceny produktu tylko po to by uszczęśliwić może 1% klientów na rynku Europejskim (większość użytkowników nigdy nie będzie obliczać trasy z Polski do Portugalii), gdzie dla o wiele większych rynków: US, Azja, Afryka wszystko gra i jest super duper?

Tak czy inaczej monit, że urządzenie nie było w stanie obliczyć trasy powinien się pojawić i stosowny raport do Quality został złożony, więc mam nadzieję, że poprawka zostanie dodana do jednej z kolejnych wersji oprogramowania (na pewno nie będzie to najbliższa).
ArturGarminUK
Początkujący
 
Posty: 37
Dołączył(a): Cz, 24 cze 2010 15:53

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez TxF » Wt, 15 mar 2011 14:24

ArturGarminUK napisał(a):Producent musi znaleźć pewien złoty środek pomiędzy tym, ile nawigacja będzie mogła zrobić, a ile będzie kosztować. Obecnie każdy producent tnie koszty gdzie się tylko da, bo takie jest żądanie rynku. No i teraz: czy rozsądnym jest podnoszenie ceny produktu tylko po to by uszczęśliwić może 1% klientów na rynku Europejskim (większość użytkowników nigdy nie będzie obliczać trasy z Polski do Portugalii), gdzie dla o wiele większych rynków: US, Azja, Afryka wszystko gra i jest super duper?

Pomijając bełkot, którego nie ma sensu komentować (bez obrazy, rozumiem że to w pewnym sensie funkcja rzecznika), to ja swojego 765 kupiłem wybierając się na wakacje kilka krajów dalej (rozumiejąc, że wcześniejszy nuvi 200 nie służy do tego i dlatego nie może policzyć dalekiej trasy). Jeśli Garmin inaczej pozycjonuje swoje urządzenia 37xx, to rzeczywiście powinien zmienić cenę, ale raczej nie w tę stronę, którą sugerujesz.
Pozdrawiam,
TxF, nuvi 765/DriveSmart 55
TxF
Bywalec
 
Posty: 161
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 7:23

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez Mariusz65 » Wt, 15 mar 2011 14:41

Mój stary Nuvi 255 liczy bez problemu trasę z Polski do np. Portugalii nawet na najnowszej CNE :D
Nie obsługuje on co prawda tych wszystkich funkcji jak widoki skrzyżowań, asystent pasa, budynki 3D itp. i może właśnie dlatego jego pamięć skupia się na liczeniu trasy ;-)
Może Garmin powinien po prostu robić (jak wcześniej) odbiorniki do nawigacji a nie do bajerów ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez jeremihorn » Wt, 15 mar 2011 19:17

no już bez przesady z tymi bajerami! jaki to bajer jakaś graficzka rodem z corela, przedstawiająca jakiś mostek??!! :evil:
Idea pomysłu widoku - fajna.
po co, przecież moglo zostać jak bylo, no nie?
Obrazek
bajery są w komórkach dla 15-18 letnich pokemonów.
Tu problem polega na dodaniu paru/parunastu megaherzów/megabajtów, i już. Cenowo: sprawa podejrzewam groszowa - no ale w skali calej sprzedaży to pewnikiem dla garmina dużo...
a wypuszczają badziewie - i patrzą jak ludziska podniecają się szajsem w różnych dyskusjach...amen, koniec.
i pozostaje tylko ogromna wdzięczność i szacunek dla pasjonatów (pouchx, beetle-m, gpsmaniak i wielu innych), którzy mając ogromną wiedzę, poprawiają to i owo dla dobra nas wszystkich...
czytając o róznych ułomnościach systemu garmina - problemy będą zawsze, dopóki nie pojawi się jakiś przełomowy duet: garmin+windows, najlepiej w opakowaniu 37xx (subiektywna opinia laika)
Ostatnio edytowano Śr, 16 mar 2011 7:13 przez jeremihorn, łącznie edytowano 3 razy
Jeremi
Wcześniej: summit, vista hcx, oregon 450 (ump), etrex 20 (ump)
Teraz: nuvi 3760 (ump), oregon 650 (ump), 64st (ump, pl topo 2018)
Avatar użytkownika
jeremihorn
Bywalec
 
Posty: 181
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 9:53
Lokalizacja: Lublin

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez asandrzej » Wt, 15 mar 2011 19:54

Ktoś może sprawdzał czy urządzenie jest w ogóle w stanie wyznaczyć trasę powyżej 1000 km w całości ( bez krechy).

Pozdrawiam

Trochę się tą nawigacją „bawiłem” i wychodzi mi, że nie jest możliwe wyznaczenie trasy ( bez krechy),
jeżeli punkt docelowy znajduje się dalej niż 1100 km. ( orientacyjnie)
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: nuvi 3700 błędy i usterki

Postprzez Antonio » Wt, 15 mar 2011 22:04

Mariusz65 napisał(a):Mój stary Nuvi 255 liczy bez problemu trasę z Polski do np. Portugalii nawet na najnowszej CNE :D
Nie obsługuje on co prawda tych wszystkich funkcji jak widoki skrzyżowań, asystent pasa, budynki 3D itp. i może właśnie dlatego jego pamięć skupia się na liczeniu trasy ;-)
Tak jest na pewno w trybie "krótszy czas", w trybie "najkrótsza" będzie podobnie, jak w 37xx : porównaj :arrow: viewtopic.php?f=1&t=9435&start=105#p117955 (stąd wzięła się ta dyskusja :lol: ). Mój nuvi (255W) oblicza mi trasy ok. 2500 km bez żadnych problemów, lecz również tylko w trybie "krótszy czas".
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości