Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

O tym, że z GPSów najlepiej korzystać z dala od domu oraz komputera, za to koniecznie w tym samym wspaniałym towarzystwie.

Moderator: GPS Maniak

Re: Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

Postprzez GPS Maniak » Pt, 01 mar 2013 18:03

Zapomniałem. Nie o Tobie lecz o PIT11 :wink: Już po robocie. Przejrzę www i zobaczę czego Tobie brakuje.

Przy okazji poskarżę się że mam podobny problem jak Twój. Tyle, że u mnie uchowały się właśnie fotki na płytach, natomiast po ubiegłorocznej awarii dysku straciłem nie tylko kilka setek GB map, ale też sporą część moich zasobów foto :(
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pt, 01 mar 2013 18:32

Dlatego Lechu ja mam w planach po pensji 2 x 3 TB i backup wszystkich istotnych rzeczy.
Chociażby kolekcja audycji radiowych Tomka Beksińskiego - nie do odtworzenia.
I wiele, wiele innych rzeczy.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

Postprzez Mariusz65 » Pt, 01 mar 2013 18:46

GPS Maniak napisał(a):straciłem nie tylko kilka setek GB map, ale też sporą część moich zasobów foto :(

Jeśli to cenna strata, to są firmy które odzyskują takie dane.
Kiedyś już niestety musiałem odżałować 200 zł na odzyskanie cennych zdjęć z twardego dysku, które utraciłem gdy padł mi system.
Teraz zamiast nagrywać płyty (zwłaszcza, że padła mi już kolejna nagrywarka), archiwizuję ważniejsze rzeczy na dysku zewnętrznym. Ale na ile to pewny i bezpieczny sposób…
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

Postprzez asandrzej » Pt, 01 mar 2013 18:59

Mariusz65 napisał(a):które utraciłem gdy padł mi system.

Kto przechowuje dane na partycji systemowej, należy przegchowywać na innym dysku fizycznym,
jeżeli już na tym samym dysku fizycznym, to przynajmniej na innej partycji.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pt, 01 mar 2013 19:09

@asandrzej jeśli fizycznie padnie dysk, to w sumie nie ma już znaczenia, czy to na partycji systemowej, czy nie.
Jeśli nawet padnie system, to można podłączyć komputer do innego sprzętu i dostać się do zasobów z poziomu wiersza poleceń, nie to stanowi problem.
Mnie bardziej martwi to, że uznałem iż zewnętrzne twarde dyski są niezniszczalne i nie zbackupowałem tego, czego już nie dałoby się odtworzyć, w razie wpadki.
Czas to zabezpieczyć.
Pewnym rozwiązaniem są przestrzenie udostępniane przez producentów, np Amazon pozwala zbackupować książki w ich przestrzeni i tam raczej nie obawiałbym się o awarię.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

Postprzez asandrzej » Pt, 01 mar 2013 19:21

Chodzi Ci o uszkodzenie elektroniki lub mechaniczne, to tak, ( kazdy dysk ulegnie kiedyś uszkodzeniu)
ale statystycznie partycje niesystemowe rzadziej ulegają awarią.
Mariusz 65 napisał o awarii systemy, po awarii partycji systemowej powstaje taki bałagan,
że często trudno we własnym zakresie coś odzyskać.
andrzej

Ps
No i ważne, żeby nie zapełniać dysku „po brzegi” przynajmniej 10 % przestrzeni deskowej powinno być wolne,
po zmniejszeniu wolnego miejsca awaryjność wzrasta.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

Postprzez Mariusz65 » Pt, 01 mar 2013 19:34

asandrzej napisał(a):należy przegchowywać na innym dysku fizycznym,
jeżeli już na tym samym dysku fizycznym, to przynajmniej na innej partycji.

W moim przypadku to by faktycznie wystarczyło (fotki były w "Moje obrazy" na C\), ale każdy kiedyś był początkujący, no i stało się :-(
Było to po około roku użytkowania pierwszego komputera.

Z kolei nowe laptopy maja tylko jedną partycję na której jest wszystko razem z systemem…
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

Postprzez Zachu » Pt, 01 mar 2013 19:51

ZYSKI napisał(a):przeglądając od I do X napotkamy puste foldery, może ktoś coś u siebie znajdzie i podeśle
Na zlocie może być?
Mariusz65 napisał(a):Z kolei nowe laptopy maja tylko jedną partycję na której jest wszystko razem z systemem…
Ta, ze trzy. Recovery czasem jest ukryta o nowościach w nowych Windowsach nie wspominam. Gdzie mam dwie partycje a są naprawdę cztery ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zloty Garniaka - FOTOGRAFICZNE problemy

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pt, 01 mar 2013 21:43

Partycja "recovery" zamiast tradycyjnej płytki z windowsem jest jak wehikuł czasu: wyprzedza epokę ale i nieraz użytkownika.
Jakiś czas temu kupiłem komputer "z wystawy" w bardzo znanej sieci handlowej (zależało mi na czasie, to był prezent), okazało się, że panowie ze sklepu, pewnie aby nie tracić czasu, nie przeszli całej procedury związanej z backupem systemu.
Nie miałem zatem prawidłowej partycji recovery ani płyt instalacyjnych.
Po jakimś czasie, przy próbie przeinstalowania systemu i telefonie do helpdesku Samsunga dowiedziałem się, że mam zapłacić 400 zł za Windows Vista (który miałem kupiony legalnie razem z komputerem!) bo nie mam go w partycji recovery.
Zwątpiłęm i zszedłem "do podziemia" ;)

p.s. pomijając to wszystko, dzisiaj podobno jest dzień bez komputera, maila, facebooka (jeśli używacie - ja nie) i w ogóle prehistoria.
Co by nie gadać, z ludźmi lepiej się żyło bez tej całej elektroniki, nie? ;)
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Poprzednia strona

Powrót do Spotkania integracyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości