Sens zakładania wirtualnych skrzynek

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Sens zakładania wirtualnych skrzynek

Postprzez Artix » Śr, 19 wrz 2007 22:47

No właśnie, o ile skrzynka wymaga zrobienia foty sobie na miejscu skrzynki i jest miejscem ciekawym o tyle jeszcze widze sens. Problem zaczyna sie kiedy mozna ja wygooglowac, a takie mimo tego tego ze nie musialem sie uciekac do takich sztuczek znalazlem sporo. Mnie osobiscie zaczely bawic wirtualne skrzynki, zwlaszcza w miejscach gdzie bylem, znam je swietnie i bez specjalnego szukania w zwojach mozgowych jestem w stanie odpowiedziec na haslo, lub poprostu mijam te miejsca w drodze z pracy. Przykladem moze byc miejsce w Kolobrzegu, gdzie mieszkalem w Koszalinie przez rok i bywalem w tym miejscu wiele razy ale hasla za cholere nie pamietam, pomocne byly rodzinne fotki na ktorych bylo widac haslo, czy choc by weekend pod kryptonimem "skrzynki Teda" gdzie zupelnie przypadkowo zaliczylem skrzynke wirtualna, choc moim celem byla tradycyjna, do tego z ciekawosci ja wygooglowalem bez problemu ale zeby nie bylo ze nabijam staty wstawilem fote ze tam bylem.
Tak czy inaczej czy jest sens zakladania skrzynek bez foty potwierdzajacej obecnosc w danym miejscu ?
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Artix
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez BoDro » Cz, 20 wrz 2007 0:03

możnaby powtarzać jak mantrę: nie ma obowiązku "odwiedzania" takich skrzynek... Skoro jest zapotrzebowanie na cache tego rodzaju, to niech sobie ludziska zakładają i szukają. Ja uważam, że skrzynka musi być "żywa" - choćby najskromniejsza, choćby tylko z dziennikiem...
Bogdan
Legend C
BoDro
Bywalec
 
Posty: 111
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 10:59
Lokalizacja: Człuchów

Postprzez Dziku » Cz, 20 wrz 2007 6:25

Ile można to samo...
Moim zdaniem wirtuale mają sens tam gdzie nie można założyć skrzynki tradycyjnej. Przykładem niektóre rezerwaty, zabytki, strefy ochrony scisłej itp.
Wirtuale wymagające zrobienia zdjęcia są fajne. Ale takie w których musisz odszukać hasło do logu - też są dobre. Byle odpowiednio pomysłowe hasło ustalić.
Ostatnio odkryłem, że wirtualne etapy multicache są również bardzo fajną sprawą.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez shchenka » Cz, 20 wrz 2007 6:52

Znakomita większość wirtuali jest niepotrzebna. Są w nieciekawych miejscach albo w miejscach, gdzie można było obok założyć skrzynkę tradycyjną. Możliwość zakładania wirtuali to niemal zaproszenie do tworzenia słabych skrzynek. Moim zdaniem bez wirtuali byłoby lepiej i średnia jakość skrzynek by się poprawiła.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Artix » Cz, 20 wrz 2007 8:30

Dziku napisał(a):Ile można to samo...


No sorrki jesli to bylo poruszane to zapewne na poprzednim forum, ale jego nie ma, a na tym nie widzialem tego tematu. No coz zaluje ze tamto umarlo bo ja jako nowicjusz pewnie nie meczylbym was takimi pytaniami.
To ze nie ma obowiazku odwiedzania to tez wiem, chodzilo mi raczej o to jak jest odbierana taka skrzynka wygooglowana bez zamieszczonej foty ze sie bylo w danym miejscu.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Artix
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez shchenka » Cz, 20 wrz 2007 13:28

Artix napisał(a):... chodzilo mi raczej o to jak jest odbierana taka skrzynka wygooglowana bez zamieszczonej foty ze sie bylo w danym miejscu.

Różnie jest odbierana, niektórych to cieszy, innych denerwuje. Często w opisie skrzynki jej właściciel informuje czy uważa, że wirtualną skrzynkę należy odwiedzać wirtualnie czy fizycznie.

Ja osobiście nie lubię skrzynek, których właściciel oczekuje, że będę robił sobie zdjęcie na miejscu i takie skrzynki przeważnie ignoruję.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Dziku » Cz, 20 wrz 2007 13:48

shchenka napisał(a):Znakomita większość wirtuali jest niepotrzebna. Są w nieciekawych miejscach albo w miejscach, gdzie można było obok założyć skrzynkę tradycyjną. Możliwość zakładania wirtuali to niemal zaproszenie do tworzenia słabych skrzynek. Moim zdaniem bez wirtuali byłoby lepiej i średnia jakość skrzynek by się poprawiła.

Nie zgadzam się.
Zresztą - jako cżłowiek olewający statystyki nawet nie wiem co to "średnia skrzynek" :lol:
To nieprawda, że możliwość zakładania wirtuali jest zachętą do zakładania słabych skrzynek. Kiepskość skrzynki wynika z braku pomysłu, a nie z samego typu kiepskiej skrzynki.
Już lepiej napisz do premiera by zakazał sprzedaży saperek :lol: Wtedy jeszcze mniej kiepskich skrzynek powstanie i straty w środowisku będą zminimalizowane. Tego się chyba policzyć nie da, ale przypuszczam, że kiepskich skrzynek tradycyjnych jest (co do liczby) pewnie więcej niz kiepskich wirtuali.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez shchenka » Cz, 20 wrz 2007 23:05

Ile można to samo... :wink:
Moim zdaniem wirtuale nie mają sensu tam gdzie można założyć skrzynkę tradycyjną. A tak serio, to po prostu założenie słabego wirtuala nie wymaga wiele wysiłku, często nawet nie trzeba ruszać się z domu. Możliwość zakładania wirtuali jest niemal zaproszeniem do tworzenia słabych skrzynek.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Dziku » Pt, 21 wrz 2007 13:45

Policz (oszacuj) straty w naturze wywołane przez kiepskie wirtuale i przez kiepskie skrzynki tradycyjne.
A potem napisz na Forum czy premier wprowadził już pozwolenie na posiadanie saperki... :lol:

Istnienie każdej kiepskiej skrzynki wynika z braku pomysłu na nią, a nie z jej typu.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bas » Pt, 21 wrz 2007 14:55

Dziku napisał(a):Istnienie każdej kiepskiej skrzynki wynika z braku pomysłu na nią, a nie z jej typu.


Swietnie to ujales :!:
Jesli powstanie kodeks geocachera, to ten punkt powinien wisiec tam bardzo wysoko lub... jako motto.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Topik » Pt, 21 wrz 2007 20:46

Dziku napisał(a):Istnienie każdej kiepskiej skrzynki wynika z braku pomysłu na nią, a nie z jej typu.

Mało słów dużo treści.
Obrazek
Topik
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): Pt, 25 maja 2007 18:16
Lokalizacja: Malbork

Postprzez marwaldor » Pt, 21 wrz 2007 21:20

Niedlugo technika umożiwi wirtualny sex...I na pewno bedą amatorzy...Ja wole ten tradycyjny... I nic go nie zastąpi...
Tyle w temacie wirtuali 8)
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Re: Sens zakładania wirtualnych skrzynek

Postprzez Ar't » Pn, 24 wrz 2007 10:10

Artix napisał(a):No właśnie, o ile skrzynka wymaga zrobienia foty sobie na miejscu skrzynki i jest miejscem ciekawym o tyle jeszcze widze sens.

No a ja kompletnie nie widzę sensu wymagania foty bo zakładającemu nie chciało sie znaleźć hasła nie możliwego do wygooglania.

Może jestem w mniejszości ale mój telefon NIE ma aparatu. I czasem nie chce mi sie dźwigać aparatu foto, czasem zapomnę, itd :).

I jak to ktoś już zauważył sa skrzynki kiepskie, i wirtualne i tradycyjne.
Ale sa i te dobre wirtuale http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1072 które zachęcają do odwiedzin a i poszukać trzeba.

Taki pomysl mam: do wirtualnych dodać znacznik "znalazłem by google"
i jeśli powiedzmy 3-5 jest zaznaczonych tym znacznikiem, zmienić mu typ na googlecache :)

Dodam jeszcze ze szukanie takich skrzynek tez sprawia frajdę :) o ile nie jest to pierwszy hit w googlu.
Avatar użytkownika
Ar't
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 11:45

Postprzez shchenka » Pn, 24 wrz 2007 10:27

Popieram At'ta zarówno jeśli chodzi o zdanie na temat fotografii jak i googlecache.

Zakładanie wirtuali tam, gdzie można założyć skrzynkę tradycyjną to słabizna (żeby nie było, sam tak robię) ale oczekiwanie fotki zamiast hasła to już słabizna do kwadratu.

Pomysł na googlecache mi się podoba. Ewentualnie status "znaleziona wirtualnie" przy skrzynkach wirtualnych.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Re: Sens zakładania wirtualnych skrzynek

Postprzez Pug Bielany » Pn, 24 wrz 2007 22:33

I jak to ktoś już zauważył sa skrzynki kiepskie, i wirtualne i tradycyjne.
Ale sa i te dobre wirtuale http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1072 które zachęcają do odwiedzin a i poszukać trzeba.

Jęzżeli mógłbym wtrącic słówko.Moim zdaniem wirtualne srzynki nie są do końca pozbawione sensu,pod jednym warunkiem:nie można ich w żaden sposób wygooglować.Dla mnie zaliczyć skrzynkę znaczy się być na miejscu.Przytoczona wyrzej skrzynkę równierz można wygoglować i tak uczyniłem,ale później wykasowałem tak jak i inne wygogolowane skrzynki.To takie moje skromne zdanie.Pozdrawiam serdecznie.
Pug Bielany
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 24 wrz 2007 22:24

Następna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości