Nowa wersja Mapy skrzynek

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Nowa wersja Mapy skrzynek

Postprzez sp2ong » Pn, 24 wrz 2007 17:37

Autor poprzedniej wersji mapy skrzynek Jan zrobil nowa wersje ktora uzywa AJAX czyli dynamiczne ladowanie objektow wiec powinna chodzic szybciej. System wyswietlania zostal podzielony na wyswietlanie na jednej stronie max 20 obiektow i mozna kolejne 20'stki wyswietlic wybierajac ponizej mapy numer strony.

Kolory:

zolty nowe z ostatnich 10 dni
zielone wlasne
niebieskie znalezione
czerwone reszta

Wiem ze Jan planuje dodanie przelacznikow do decydowania co ma byc jeszcze wyswietlane tak jak bylo poprzednio. Narazie wersja robocza bedzie dostepna pod linkiem

http://www.opencaching.pl/cachemap2.php
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » Pn, 24 wrz 2007 21:48

Bardzo fajnie, chyba rzeczywiście szybciej działa. Żeby tak jeszcze ustawienia przełączników można sobie było zapisać w jakichś preferencjach ...

Fajnie byłoby, gdyby można było wybierać ile skrzynek chcę wyświetlać na jednej stronie, czy 20 czy może 200, bo jak jest stała liczba, to sobie nie można tak jak w starej wersji wygodnie obejrzeć w których rejonach kraju jest małe zagęszczenie skrzynek, a w których duże. Myślisz, że tę liczbę da się zmieniać czy musi być stała ?

Możesz zwrócić Janowi delikatnie uwagę, że właściwa forma czasu przeszłego od "show" to będzie "shown" a nie "showed".

W ogóle to bardzo fajnie, ale sądzę, że dopóki nie ma przełączników, to stara wersja powinna zostać
Ostatnio edytowano Wt, 25 wrz 2007 6:23 przez shchenka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez sp2ong » Wt, 25 wrz 2007 5:52

Ok zwiekszylem liczbe do 50 ale moze zmodyfikuje kod aby wprowadzac te liczbe. Jan troche ma malo czasu bo ma egzaminy wiec zoabczymy kiedy dorobi reszte ale nowa mapa faktycznie chodzi sprawniej.
Dodlaem link w menu glownym: "Mapa Dynamiczna OC"
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez Magnoom » Wt, 25 wrz 2007 7:44

Również odnoszę wrażenie, że mapka działa szybciej. Jednak pomysł ze stronami wyświetlającymi kolejne skrzynki w tej samej lokalizacji jest lekko uciążliwy. Zastanawiałem się przez chwilkę jak dzielone są te skrzynki na poszczególne strony. Ze względu na odległość od środka mapy :?:
Z resztą i tak lepiej byłoby z tego zrezygnować, a w zamian wprowadzić możliwość definiowania liczby skrzynek wyświetlanych w danym momencie.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez sp2ong » Wt, 25 wrz 2007 8:18

OK wiec dalem duza liczbe na strone tzn 200000 i wtedy nie ma juz stronicowania i liczba skrzynek na stronie jest zalezna od zoom'a chyba tak jest najlepiej.

Ale najlepszym rozwiazaniem bedzie kiedy od jakiegos zoom'a np 10 zaczna pojawiac sie skrzynki bo jak dalem duza liczbe to jak ktos zrobi niski zoom np 4 to scrypt zaczyna sie mulic.

Tak maja rozwiazane tu: http://www.etas-it.ch/oc/g_cache_list_gm4.php
dopiero od zoom'a 11 zaczyna byc widac skrzynki
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » Wt, 25 wrz 2007 11:17

sp2ong napisał(a):Ale najlepszym rozwiazaniem bedzie kiedy od jakiegos zoom'a np 10 zaczna pojawiac sie skrzynki bo jak dalem duza liczbe to jak ktos zrobi niski zoom np 4 to scrypt zaczyna sie mulic.


Ale ... czasami fajnie jest popatrzeć na mapę całej Polski i zobaczyć gdzie jest dużo skrzynek, a gdzie pusto...
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez sp2ong » Wt, 25 wrz 2007 11:51

Tak ale jak bedziesz mial 10 000 skrzynek to nie doczekasz sie na taki obraz a jak takich chetnych bedzie kilku jak Ty naraz to server OC zamuli sie obsluga mapy.
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » Wt, 25 wrz 2007 17:52

Biedny serwer. To może możnaby co pewien czas taką mapkę Polski generować statycznie, powiedzmy raz na miesiąc ? Tak sobie tylko marudzę. Nowa mapka oczywiście jest lepsza.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Re: Nowa wersja Mapy skrzynek

Postprzez Bas » Wt, 25 wrz 2007 18:05

sp2ong napisał(a):Kolory:
zolty nowe z ostatnich 10 dni
zielone wlasne
niebieskie znalezione
czerwone reszta


O szybkosci nie moge sie wypowiadac, bo na co dzien korzystam z MapSource, ale moze warto spojrzec i na ta mape?

Pytania:
- czy mozna obok mapy zamiescic legende z kolorami/opisem literek? Tej informacji nie ma chyba "na wierzchu" i choc literki sa intuicyjne, to jendak trzeba sie domyslac...
- czy mozna odfiltrowac skrzynki wlasne i znalezione skoro mapa jest personalizowana? Chyba przy ogladaniu mapy chodzi naczesciej o ta czerwona "reszte"... A moze zamiast mapy linki do 2-3 map spersonalizowanych wlasnie pod tym katem (zamiast przelacznikow - byloby ustawione na sztywno)
- czy mozna na mapie oznaczyc skrzynki jeszcze nie odnalezione? Chyba Shchenka mial taka propozycje kiedys...

Pozdrawiam :)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ted68 » Wt, 25 wrz 2007 18:20

shchenka napisał(a):
sp2ong napisał(a):Ale najlepszym rozwiazaniem bedzie kiedy od jakiegos zoom'a np 10 zaczna pojawiac sie skrzynki bo jak dalem duza liczbe to jak ktos zrobi niski zoom np 4 to scrypt zaczyna sie mulic.


Ale ... czasami fajnie jest popatrzeć na mapę całej Polski i zobaczyć gdzie jest dużo skrzynek, a gdzie pusto...


Niestety - to samo jest ze skryptem do GoogleEarth :( Ze o zmienionych ikonkach nie wspomne :(
Mnie ten zmieniony skrypt zupelnie sie NIE PODOBA .
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez sp2ong » Wt, 25 wrz 2007 18:53

ted68 napisał(a):
Niestety - to samo jest ze skryptem do GoogleEarth :( Ze o zmienionych ikonkach nie wspomne :(
Mnie ten zmieniony skrypt zupelnie sie NIE PODOBA .


Pisalem juz wczesniej: jestem otwarty na propozycje ikonek, prosze o przedstawienie wlasnych wersji ikonek a nie tylko marudzicie i wgramy je i inni ocenia i wybierzemy takie ktore wiekszosci beda sie podobaly. Do dziela Panowie, zamiast marudzic wezcie sie za robote.

Co do mapy skrzynek nie jestem autorem kodu, jak pisalem robi to Jan z OC CZ. Jesli ktos ma zdolnosci i zaciecie niech zrobi wersje mapy skrzynek ktora spelni marzenia wszystkich.
Dokumentacja do API Google map : http://www.google.com/apis/maps/
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » Pt, 05 paź 2007 22:20

czy cos sie zmienilo ostatnio na cachemap2.php ?

Dostaje takiego bleda w firefoksie:

Błąd: GMap2 is not defined
Plik źródłowy: http://www.opencaching.pl/cachemap2.php
Wiersz: 171
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez sp2ong » So, 06 paź 2007 7:57

Nie nic nie bylo zmieniane od dawna, sprawdzilem wszystko jest OK u mnie na FF i IE. Nadal masz ten problem ?
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez shchenka » N, 07 paź 2007 9:20

Jest ok, coś mi sie javascript chciał zrobić zbyt bezpieczny. sorry za zawracanie głowy.,
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Grinch » N, 07 paź 2007 20:48

Chciałem nieśmiało stwierdzić, że bardzo podoba mi się ta nowa dynamiczna mapa :)
niegdyś "Mercedes Outdoor'u", a teraz "sześćdwójka" czyli nieco nowszy Mercedes.
Avatar użytkownika
Grinch
Bywalec
 
Posty: 124
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 22:11
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości