Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez hiroaq » Wt, 06 mar 2012 10:04

Witam!!

Posiadam Garmin Dakota 10. W urządzeniu tym znajduje się plik geocache_visits.txt.
Zapisywane są tam znalezione skrzynki.
Moje pytanie brzmi: czy jak wykasuje zawartość tego pliku to można w jakiś sposób zaimportować znalezione skrzynki??
Przykład:
Idę z kolegą na kesze. Mam wgrane swoje znalezione jak i nie znalezione skrzynki. I niestety na mapie (znalezione) oznaczone są jako nie znalezione oraz nie mogę sobie ustawić filtru które skrzynki mają być wyświetlane w urządzeniu ( powód to pusty plik geocache_visits).
Myślę, że zrozumiecie o co mi chodzi.
hiroaq
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): So, 15 maja 2010 22:11

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez Mariusz65 » Wt, 06 mar 2012 10:30

Nie rozumiem!
Wyczyściłeś swój plik geocache_visits.txt i chcesz go teraz odtworzyć? Było zrobić kopię!
Czy też dopiero masz zamiar go wyczyścić? Po co?

Czy też chodzi Ci może o to, żeby odbiornik pokazywał raz stan znalezionych skrzynek dla Ciebie a innym razem dla kolegi…?


PS
W sumie może być problem przy wymianie odbiornika! Ciekawe czy wystarczy wtedy podmiana pliku geocache_visits.txt między odbiornikami…? Jeśli są kompatybilne to chyba tak…

W sumie to watek do działu "Geocaching" a nie "Na szlaku" :!: ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez kwieto » Wt, 06 mar 2012 10:39

Mariusz65 napisał(a):W sumie może być problem przy wymianie odbiornika! Ciekawe czy wystarczy wtedy podmiana pliku geocache_visits.txt między odbiornikami…? Jeśli są kompatybilne to chyba tak…


Eeetam. Wtedy po prostu ściągasz ze strony tylko skrzynki nieznalezione przez siebie. Albo używasz narzędzia typu GSAK do odfiltrowania ich przed załadowaniem do odbiornika.
Nie pamiętam też jak to było, być może plik ściągnięty ze strony GC ze znalezionymi przez siebie odznaczał je jakoś osobno (czytaj: odbiornik wiedział, że dana skrzynka jest już znaleziona).

Tak czy siak wątek do zupełnie innego działu.
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez hiroaq » Wt, 06 mar 2012 11:00

Wytłumaczę raz jeszcze.
Wgrywam do nawigacji skrzynki znalezione jak i nie znalezione.
Dzięki temu że w tym pliku miałbym zapisane wszystkie znalezione skrzynki to po wgraniu tych skrzynek nie miał bym ich w odbiorniku zaznaczonych na zielono tak jak nieznalezione tylko skrzynka miała by wtedy na mapie kolor pomarańczowy i wiedział bym wtedy czy daną skrzynkę mam czy nie mam bez wchodzenia do niej i czytania logów.
hiroaq
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): So, 15 maja 2010 22:11

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez Ajger » Wt, 06 mar 2012 11:04

No to usuń plik gpx ze skrzynkami z odbiornika i pobierz ponownie tylko skrzynki nieznalezione.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez hiroaq » Wt, 06 mar 2012 11:06

Ale jak pobiorę skrzynki znalezione oraz nieznalezione to jeśli będę ( a właśnie mam) miał pusty ten plik to nawigacja nie będzie odróżniała czy mam daną skrzynkę znalezioną czy nie.
hiroaq
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): So, 15 maja 2010 22:11

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez Ajger » Wt, 06 mar 2012 11:09

Dlatego napisałem, abyś pobrał tylko nieznalezione. Na oc.pl jest taki filtr przy wyszukiwaniu skrzynek. Musisz zaznaczyć w pozycji Pominąć skrzyki - znalezione.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez hiroaq » Wt, 06 mar 2012 11:14

Chyba się nie rozumiemy. Teraz chcę mieć skrzynki znalezione w nawigacji. A za parę minut w nawigacji będę chciał sprawdzić starą znaleziona skrzynkę której nie pamiętam czy ją mam czy nie. I co wtedy ??
W nawigacji mam dwa gpxy. Skrzynki znalezione oraz skrzynki nieznalezione (tak naprawdę te gpxy nałożą się na siebie). I właśnie to że w tym pliku miałbym wszystkie swoje znalezione skrzynki to nawigacja by odróżniła czy daną skrzynkę mam czy nie mam.
hiroaq
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): So, 15 maja 2010 22:11

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez Spider » Wt, 06 mar 2012 11:16

hiroaq napisał(a):Witam!!

Posiadam Garmin Dakota 10. W urządzeniu tym znajduje się plik geocache_visits.txt.
Zapisywane są tam znalezione skrzynki.
Moje pytanie brzmi: czy jak wykasuje zawartość tego pliku to można w jakiś sposób zaimportować znalezione skrzynki??
Przykład:
Idę z kolegą na kesze. Mam wgrane swoje znalezione jak i nie znalezione skrzynki. I niestety na mapie (znalezione) oznaczone są jako nie znalezione oraz nie mogę sobie ustawić filtru które skrzynki mają być wyświetlane w urządzeniu ( powód to pusty plik geocache_visits).
Myślę, że zrozumiecie o co mi chodzi.


Ale namieszaliście ;)

Plik geocache_visits nie ma nic wspólnego ze statusem skrzynki w odbiorniku. To jest tylko dziennik, który można zaimportować na geocaching.com lub opencaching.pl

Standardowo nieznaleziona skrytka ma s GPXie zapisane <sym>Geocache</sym> a znaleziona <sym>Geocache Found</sym> i po tym odbiornik rozpoznaje jak odznaczyć daną skrytkę.

Ale dodatkowo status znalezionej skrzynki jest zapisany gdzieś w urządzeniu. Moje testy na Colorado to potwierdzają. Wystarczy prosty test:
1) Zapisać na komputerze plik z nieznalezioną skrzynką
2) Skopiować plik na urządzenie
3) Uruchomić GPS i znaczyć skrytkę jako znalezioną.
4) Skasować plik GPX z urządzenia oraz plik geocache_visits i uruchomić GPSa
5) Skopiować z komputera ponownie plik GPX
6) Uruchomić GPSa - skrzynka jest dalej znaleziona
7) Zrobić reset odbiornika - skrzynka jest nieznaleziona.

hiroaq napisał(a):Chyba się nie rozumiemy. Teraz chcę mieć skrzynki znalezione w nawigacji. A za parę minut w nawigacji będę chciał sprawdzić starą znaleziona skrzynkę której nie pamiętam czy ją mam czy nie. I co wtedy ??
W nawigacji mam dwa gpxy. Skrzynki znalezione oraz skrzynki nieznalezione (tak naprawdę te gpxy nałożą się na siebie). I właśnie to że w tym pliku miałbym wszystkie swoje znalezione skrzynki to nawigacja by odróżniła czy daną skrzynkę mam czy nie mam.

Jakim cudem mogą na siebie nachodzić GPXy zawierające odpowiednio znalezione i nieznalezione ? :shock:

Jak zarejestrujesz znalezienie na stronie, następnie ściągniesz plik GPX to w tym pliku będziesz miał już skrzynkę oznaczoną jako znalezioną. A w nawigacji masz opcję "pokaż znalezione/pokaż nieznalezione"
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez hiroaq » Wt, 06 mar 2012 11:21

A jak to zrobić z hurtową ilością skrzynek?? Bo wchodzić w każdą to trochę dużo roboty
hiroaq
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): So, 15 maja 2010 22:11

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez Spider » Wt, 06 mar 2012 11:24

A o którym serwisie mówimy?
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez hiroaq » Wt, 06 mar 2012 11:29

Zaznaczyłem na OP znajdź znalezione. Ściągnąłem gpxa
Zaznaczyłem na OP nie pokazuj znalezione. Ściągnąłem gpxa.
Wgrałem te dwa pliki do nawigacji.
Po odpaleniu nawigacji mam skrzynki znalezione oraz nieznalezione. Wszystkie oznaczone sa na zielono. Czyli nawigacja nie odróżnia pomimo nawet ustawienia filtru w Dakocie.
Plik geocache_visits.txt mam pusty

Spider napisał(a): Jak zarejestrujesz znalezienie na stronie, następnie ściągniesz plik GPX to w tym pliku będziesz miał już skrzynkę oznaczoną jako znalezioną. A w nawigacji masz opcję "pokaż znalezione/pokaż nieznalezione"


Niestety ale tak nie mam, że właśnie przy pustym tym pliku pokazuje znaleziona oraz nieznalezione.
Ostatnio edytowano Wt, 06 mar 2012 11:38 przez hiroaq, łącznie edytowano 3 razy
hiroaq
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): So, 15 maja 2010 22:11

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez Mariusz65 » Wt, 06 mar 2012 11:29

Spider napisał(a):7) Zrobić reset odbiornika - skrzynka jest nieznaleziona.

Czyli po resecie, odbiornik nie będzie już rozróżniał skrzynek znalezionych od nie znalezionych?
Ostatnio edytowano Wt, 06 mar 2012 11:55 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez Ajger » Wt, 06 mar 2012 11:30

Spider napisał(a):Standardowo nieznaleziona skrytka ma s GPXie zapisane <sym>Geocache</sym> a znaleziona <sym>Geocache Found</sym> i po tym odbiornik rozpoznaje jak odznaczyć daną skrytkę.

No chyba nie do końca. Właśnie sprawdziłem plik gpx pobrany niedawno, w którym są też znalezione skrzynki i w pliku gpx wszędzie jest <sym>Geocache</sym> bez Found, a mimo to w odbiorniku mam je jako znalezione.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: Zaimportowanie wszystkich znalezionych skrzynek do...

Postprzez hiroaq » Wt, 06 mar 2012 11:42

Mi się wydaje że jak właśnie będę miał pusty ten plik to gpx nie będzie wiedział czy daną skrzynkę znalazłem czy nie.
Przykład:
Znalazłem skrzynke i zapisała się ona w tym pliku. Za mapie pokazuje się otwarta skrzyneczka. Oznacza to że skrzynkę mam.
Wchodzę w ustawienia i zaznaczam by nie pokazywało jej na mapię i tak się dzieje. Czyli to co chcę osiągnąć.
Czyli moim zdaniem jeśli nie mam znalezionej skrzynki w tym pliku to du..
hiroaq
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): So, 15 maja 2010 22:11

Następna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości