Team Opencaching (czyli Rada Rejsu)

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Postprzez SP2BZW » Wt, 26 lut 2008 2:16

Artix napisał(a):A ja mam tylko jedno pytanko, niech ktos mi zdefiniuje pojecie "doświadczony geocacher" bo siakoś nie moge pojąć a to pojęcie cały czas się przewija. 8)

to może ja :D czytam sobie Was czasem :oops: chociaż osobiście wolę confluence project...
"doświadczony" IMHO to ten który odkrywa co najmniej co drugą skrzynkę :?: :lol:

P.S. bawię się ponad 7 lat gps'ami ale jedną skrzynkę znalazłem (pod Bornem Sulinowem) :lol:
SP2BZW
 

Postprzez shchenka » Wt, 26 lut 2008 7:51

Artix napisał(a):A ja mam tylko jedno pytanko, niech ktos mi zdefiniuje pojecie "doświadczony geocacher" bo siakoś nie moge pojąć a to pojęcie cały czas się przewija. 8)

Olgierd jest najbardziej doświadczony. Tak się doświadczał, że aż wylądował z tego w szpitalu. ;-)

(sorry, chyba głupie żarty się mnie trzymają ?)
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Postprzez Snuffer » Śr, 27 lut 2008 9:19

Abstrahując od technicznej strony serwisu i RR mamy małą delikatną sugestię mianowicie : Członkami RR zajmującymi się doradzaniem, poprawianiem, marudzeniem itp. w/g nas powinni zostać keszerzy którzy zakopali co najmniej 50 skrzynek a wykopali 100. Jak myślicie ?
A może współczynnik 100/200 jest bardziej odpowiedni? Majaczymy ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Snuffer
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 8:43

Postprzez ted68 » Śr, 27 lut 2008 9:27

Snuffer napisał(a):Abstrahując od technicznej strony serwisu i RR mamy małą delikatną sugestię mianowicie : Członkami RR zajmującymi się doradzaniem, poprawianiem, marudzeniem itp. w/g nas powinni zostać keszerzy którzy zakopali co najmniej 50 skrzynek a wykopali 100. Jak myślicie ?
A może współczynnik 100/200 jest bardziej odpowiedni? Majaczymy ?

Bylo juz haslo - cytuje z pamieci - "geocacherzy z duzym doswiadczeniem". Wedlug mnie - kazda znaleziona czy schowana skrzynka to kolejne jakies doswiadczenie, wiec rozsadnym jest to co piszesz. Ale czy ustawic to jako konkretny warunek? Wedlug mnie - raczej nie.
Wez pod uwage ze rozne rejony Polski sa roznie "ocachowane" - co innago znaczy znalesc 100 skrzynek na Pomorzu, Dolnym Slasku czy Podlasiu - zupelnie co innego w Wawie.
Moze lepiej przy glosowaniu na konkretne osoby wchodzace w sklad RR (przyszla mi teraz na mysl nowa propozycja nazwy tego gremium = NM czyli Nasze Marudy :lol: ) przy kazdej propozycji wstawic te numerki - a niech ludzie sami zdecyduja kogo wybieraja, czy osobe z doswiadczeniem - czy kogos kto potrafi dlugo i kwieciscie ........ marudzic :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez ted68 » Śr, 27 lut 2008 9:36

Podrzuce jeszcze troche [OT] klasyfikacje osob polujacych na slonie :)
Miedzy innymi:
Konsultanci - nigdy w życiu na nic nie polowali i nie będą polować, ale za to oferują swe usługi jako doradcy dla polujących.
Wiecej mozna poczytac http://www.virango.pl/content/polowanie-na-slonie
Oby nasza RADA (RR czy NM) nie skladala sie z samych konsultantow :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez nemrodek » Śr, 27 lut 2008 10:06

Ja bym też jakichś granic liczbowych nie ustalał, ale informacja taka może być pomocna przy wyborze kandydatów - aczkolwiek to chyba pierwszy raz mówi się o wyborach, bo zdaje się, że opcja była - kto się zgłosi to będzie.
A co do samych kandydatów - to ich "robota" będzie się opierała raczej na naszym zaufaniu w ich zdolnośc racjonalnego ocenienia skrzynki po jej opisie i ewentualnych komentarzach innych, w czym doświadczenie na pewno pomoże
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez Snuffer » Śr, 27 lut 2008 10:12

Wszelkie fora dyskusyjne o tematach od stercza do jazdy na motocyklu pełne są ludzików , którzy nigdy nie mieli stercza i nie jechali motocyklem. Żyją wyłącznie atmosferą forum i TYLKO tam się spełniają. Podobnie jest i u nas co widać często po ilości postów / ilości zakopanych skrzynek. Pozdrawiamy i zapraszamy do lasu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Snuffer
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Cz, 18 paź 2007 8:43

Postprzez nemrodek » Śr, 27 lut 2008 10:48

Hehe po takiej uwadze nie pozostało mi nic innego jak postulować zlikwidowanie statystyk :-)
A z zaproszenia chętnie bym skorzystał, tylko, że tu w Rzymie mało lasów, a skrzynki wszystkie już znalezione - w tej chwili myślę nad kolejną skrzynką quizem bo miejskie micro mi się już znudziły.
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez ZYR » Śr, 27 lut 2008 12:46

Snuffer napisał(a):Wszelkie fora dyskusyjne o tematach od stercza do jazdy na motocyklu pełne są ludzików , którzy nigdy nie mieli stercza i nie jechali motocyklem. Żyją wyłącznie atmosferą forum i TYLKO tam się spełniają. Podobnie jest i u nas co widać często po ilości postów / ilości zakopanych skrzynek. Pozdrawiamy i zapraszamy do lasu.


No chłopaki, piwa nie postawie, bo mnie nie stać i wole sam wypić, ale nikt tak jak Wy nie potrafi tematu zamknąć :)
No nic, lepiej was mieć po swojej stronie :mrgreen:
ZYR
Obrazek
Avatar użytkownika
ZYR
Bywalec
 
Posty: 201
Dołączył(a): Wt, 31 lip 2007 14:20
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Postprzez ted68 » Śr, 27 lut 2008 13:03

Snuffer napisał(a):Pozdrawiamy i zapraszamy do lasu.

Tez pozdrawiam i zapraszam - sliczne lasy sa tez kolo Bialegostoku - nie tylko kolo Augustowa :) Ze o Puszczy Bialowieskiej czy Knyszynskiej nawet nie wspomne :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez ted68 » Śr, 27 lut 2008 13:06

nemrodek napisał(a): aczkolwiek to chyba pierwszy raz mówi się o wyborach, bo zdaje się, że opcja była - kto się zgłosi to będzie.

Nie ma sensu mowic o wyborach jesli na razie nie znamy wynikow glosowania nad tym, czy RR (NM) powolujuemy czy nie. Nie bedziemy dzielic skory na niedzwiedziu.
A jak bedzie w ogole z tym glosowaniem - to zobaczymy ilu uzbieramy kandydatow - jesli kilku, to glosowanie bedzie raczej formalnoscia - jesli znajdzie sie wiecej chetnych, to trzeba bedzie jakos z nich wybrac tych budzacych najwieksze zaufanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez Bas » Śr, 27 lut 2008 17:45

Wspolczynnik 50/100:
przy takich wartosciach na wejscie do RR szans nie maja np. Darkmoor i Dziku (i nie ma tu znaczenia, czy tego chca), co dowodzi ze te liczby nie sa dobre. Jakie skrzynki maja Darkmoor i Dziku - wystarczy spojrzec na rekomendacje i wpisy.

Co do ilosci:
Smiem twierdzic, ze moga byc wsrod nas tacy, ktorzy schowali < 10 skrzynek, ale potrafia to robic.
Jesli chodzi o ilosc odszukanych skrzynek, to raczej powinna byc duza (50?). Tu praktyka ma decydujace znaczenie.

Moze faktycznie na razie powstrzymac sie od limitow i poczekac na kandydatow ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Dziku » Śr, 27 lut 2008 20:45

Bas - bardzo nam (Tusi i mi) miło (i urlopujacym się Darkmoorom na pewno też), ze tak wysoko oceniasz nasze skrzynki. Zresztą ośmielę sie zauważyć w odwecie, ze i Twoje na brak gwiazdek nie narzekają.
Natomiast co do wejścia do Teamu OC, to jeśli chodzi o mnie skłaniam się do refleksji podobnej jak ZYR - że raczej nie mam ku temu kwalifikacji.
Poza wszystkim - atmosfera części dyskusji wskazuje, że możemy się obawiać, iż wybieramy Grono Osób co do których powstanie przekonanie, że odpowiadają za całe zło tego świata i można je wobec tego bezkarnie opluwać. :(
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez angelo » Śr, 27 lut 2008 21:26

nemrodek napisał(a):Hehe po takiej uwadze nie pozostało mi nic innego jak postulować zlikwidowanie statystyk


Ja odpuściłem sobie statystyki jak mi wyszło, że w Warszawie wystarczy miesiąc na zebranie 100+ skrzynek :]

nemrodek napisał(a):w tej chwili myślę nad kolejną skrzynką quizem bo miejskie micro mi się już znudziły.


Uwielbiam miejske mikro. Chociaż fakt, że lubię wpleść to w jakąś całość (jak moja seria krakowskiego szlaku techniki) lub quizy które mam aktualnie w przygotowaniu w Gdyni i Krakowie i które czekają na mój szczęśliwy powrót do kraju. W ogóle jakoś mi się ostatnio mikro bardziej podobają. Mniej użerania się z nimi jest, a jakość gadżetów w większych skrzynkach często i tak średnia. Co mi przypomina, że jestem winien mały gadżet pewnej rzeszowskiej skrzynce... eh ;]

Dziku napisał(a):Natomiast co do wejścia do Teamu OC, to jeśli chodzi o mnie skłaniam się do refleksji podobnej jak ZYR - że raczej nie mam ku temu kwalifikacji. Poza wszystkim - atmosfera części dyskusji wskazuje, że możemy się obawiać, iż wybieramy Grono Osób co do których powstanie przekonanie, że odpowiadają za całe zło tego świata i można je wobec tego bezkarnie opluwać. :(


Pierwsze primo, wrodzona skromność nie pozwala mi twierdzić inaczej niż Wy ;] Do technicznej ekipy jeszcze bym się mógł zgłosić, choć to też z dystansem -- coraz częściej zaczynam sobie zdawać sprawę, że chęci nie wystarczą, potrzebny jest jeszcze czas na takie zobowiązania, a tego niestety coraz częściej brakuje (co widać również po zaczętym i rozgrzebanym projekcie waymark-bis).

Drugie tak zwane primo ultimo, jest takie, że moje podejście do kwesti związanych z zakładaniem skrzynek jest trochę bardziej radykalne niż większości mam wrażenie. Na zakopywanie i wirtuale (z nielicznymi wyjątkami, którym należy się duży szacun jak Cedergen Alfreda) mam prawdziwą alergię, co pewnie dało się gdzieś zauważyć i przez to prawie napewno byłbym nieobiektywny :]

Inna sprawa, że co mówiłem tysiąc razy, idę o głowę, że mało która skrzynka spełnia regulamin. Pewnie, nie można dać się zwariować, składając samokrytykę przyznaję, że nie do końca dbam o to, by moje miały np. pisemną zgodę właściciela terenu na którym się skrzynka znajduje. Są przypadki trochę smutne, jak tutaj. Kesz pewnie nie ma zgody, ale jest niezakopany, a znając inne skrzynki właścicielki schowany zgodnie "z zasadami BHP". Natomiast na poszukiwanie udaje się ekipa przez Park Narodowy wesoło bieżąc z łopatą... co oczywiście już robi nieprzyjemny klimat w okół całkiem niegroźnej skrzynki, zwłaszcza jak się z ową łopatą daje złapać strażnikom. Albo taka skrzynka w której sam opis wskazuje, że trzeba się chować przed kamerami i ochroną. Odnoszę wrażenie, że właściciel terenu może o skrzynce nie wiedzieć.

Są też przypadki skrajne, jak ta skrzynka na które nie dość, że nikt nie reaguje, to jeszcze jest chwalona. Szkoda, że rekomendacji nie dostała. Pewnie, nie są to przypadki częste, ale też nie takie odosobnione. Wiele razy pamiętam, że znajdowałem skrzynkę głównie dlatego, że już byłem na miejscu ale uczucie jakiegoś niesmaku pozostawało. Kilka razy było też tak, że jednak odchodziłem, bo uczucie, że coś jest nie tak było duże. Nie jeden raz też bywało, że skrzynka dostała ignora od strzała - gdy tylko się pojawiła.

Ignory szczęśliwie dla mnie załatwiły sprawę i przestałem dyskutować nad jakością skrzynek, ale jeżeli chcemy masowo popularyzować ten sport (czego również nie jestem zbyt wielkim entuzjastą), to może faktycznie warto, żeby temat powrócił.

No i na koniec, jestem absolutnym przeciwnikiem takiego podejścia, że narazie jak najwięcej ludzi, jak najwięcej skrzynek - nawet jeżeli to będzie chłam i że później będzie się można za to zabrać.
Ostatnio edytowano Śr, 27 lut 2008 21:35 przez angelo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
angelo
Początkujący
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 17:57
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postprzez Bas » Śr, 27 lut 2008 21:32

Dziku napisał(a):Bas - bardzo nam (Tusi i mi) miło (i urlopujacym się Darkmoorom na pewno też), ze tak wysoko oceniasz nasze skrzynki. Zresztą ośmielę sie zauważyć w odwecie, ze i Twoje na brak gwiazdek nie narzekają.

... możemy się obawiać, iż wybieramy Grono Osób...


Dziekuje :) Jest jeszcze wiele do zrobienia w tym zakresie...
Calkiem duzo mamy gwiazdek w OC, choc na pewno duzo osob sciska mocno swoje potencjalne do przyznania - a tu trzeba przyznawac, jesli cache jest tego wart.

Co do RR:
Moze spotkanie w Granicy bedzie owocne w decyzje? Wierze w kontakt na zywo - slowa tu pisane sa z koniecznosci suchym streszczeniem, a stad do radykalnych opinii juz tylko maly krok.
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości