Błąd w pliku gpx

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Błąd w pliku gpx

Postprzez Bas » Pt, 22 lut 2008 23:45

W pliku gpx - 500 ostatnich skrzynek z OC wystepuje blad, ktory uniemozliwia otwarcie gpx zarowno w MapSource, jak i w EasyGPS (program ze strony wskazanej w naglowku tworzonego przez OC PL pliku gpx). Program wysypuje sie na linii:

<text>&lt;p&gt;hehhe i kto jest mistrzem?&lt;/p&gt;&lt;p&gt;OCZYWI??CIE JL czy te?? NF:D&lt;img src=&quot;lib/tinymce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif&quot; border=&quot;0&quot; alt=&quot;PokazujÄ? jÄ?zyk&quot; title=&quot;PokazujÄ? jÄ?zyk&quot; /&gt;&lt;/p&gt;&lt;p&gt;skrzyneczka znaleziona, a jaka mi??a premia:D&lt;/p&gt;&lt;p&gt;out: mi??&lt;/p&gt;&lt;p&gt;in: rozp??aszczony 1 cent z nadrukiem (New York)&lt;/p&gt;&lt;p&gt;a tak poza tym to te 2 centy to 5 cent&amp;oacute;w:PP&amp;nbsp;&lt;/p&gt;</text>

Zglaszany jest komunikat bledu: "znaleziono nieprawidlowy znak w zawartosci tekstowej".
Reczna edycja problem likwiduje i gpx mozna otworzyc w obydwu wspomnianych wyzej programach...
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez sp2ong » So, 23 lut 2008 9:38

No ale co konkretnie zostalo po edycji zmienione bo nie wiem jaki znak mu przeszkadza
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez Bas » So, 23 lut 2008 11:44

sp2ong napisał(a):No ale co konkretnie zostalo po edycji zmienione bo nie wiem jaki znak mu przeszkadza


Program twierdzil, ze przeszkadza mu 210 znak w lini 17159. To byl znak "Ä". Usunalem go, ale problem pozostal. Nadal zglaszany byl problem w znaku na pozycji 210 - czyzby przetwarzal blokami?? Raczej nie. Najszybciej byloby wczytac caly plik od razu (ale tego chyba nie robi lub ma kiepska obsluge bledow) lub akapitami (a'la Line Input)...
Bez ceregieli usunalem wiec wiekszy fragment opisu i tak zmieniony plik mozna bylo otworzyc.
Przyjalem, ze to chyba kwestia "ogonkow" w opisie -> problem moze wystepowac rowniez w innych miejscach.

W cytowanym fragmencie wystepuja takie np. wyrazy:
- OCZYWI??CIE
- PokazujÄ? jÄ?zyk
- a jaka mi??a premia
- rozp??aszczony 1 cent z nadrukiem

Chyba dotyczy to znaku "Ä" - znak "?" wyglada niewinnie :roll:
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez sp2ong » So, 23 lut 2008 13:27

ta skrzynka http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2485
ma dziwne znaki zamiast polskich w wpise w logu przez Nienna i dlatego jest problem. Zrobie korekte w bazie tego wpisu
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez Bas » So, 23 lut 2008 16:10

sp2ong napisał(a):ta skrzynka http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2485
ma dziwne znaki


Juz wczesniej niektore gpx nie chcialy sie otworzyc, ale nie moglem uchwycic zaleznosci. Chyba faktycznie dotyczy to tylko jednej skrzynki.

To dobrze, bo SmartGPX spisuje sie swietnie ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron