pocztówka z Irlandii - parę uwag o geocachingu w Polsce

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Postprzez nemrodek » Pn, 25 lut 2008 21:23

Czy sądzisz, że nie umiem czytać, albo nie wiem gdzie znaleźć regulamin GC?


ależ skąd - ale skoro twierdzisz, że skrzynka jest zgodna z regulaminem, w którym wyraźnie jest napisane "describe your maintenance plan", a ty takiego planu nie przedstawiłeś - to pokazałem, dokładnie miejsce w którym mijasz się z prawdą. Poza tym to forum czytają także inni, więc te wyjaśnienia mogą się przydac także innym.

Skoro od razu napisałem, że serwisowanie skrzynki nie jest dla mnie kłopotem - to zadawanie dodatkowego pytania w tym względzie (i zmuszanie mnie do składania wyjaśnień jak zamierzam dokładnie to robić) uważam za skrajny idiotyzm i właśnie cenzurę. Zresztą odpisałem jakby to wyglądało... gdybym po tym idiotycznym przesłuchaniu zdecydował sie skrzynkę zarejestrować - czego rzecz jasna nie uczyniłem.


powtórzę, że słowa "serwisowanie skrzynki nie jest dla mnie problemem" nie jest opisem planu serwisowania.

tak Nemrodku uczyniłeś postęp uznając, że wywalenie Waldka z Forum GC było praktyka cenzorską.


postępem w czym? bo nie bardzo rozumiem?

Dla mnie - podejście włascicieli i pracowników GC do regulaminu serwisu jest świetną przestrogą i przykładem absurdu w jaki można się wpędzić tworząc taki regulamin.


dla wyjaśnienia dodam, że reviewerzy nie są pracownikami GC tylko wlontariuszami.
A dokładne wypełnianie i przestrzeganie wcześniej ustalonych zasad uważam za przejaw racjonalnego myślenia i zdrowego rozsądku.
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez ted68 » Pn, 25 lut 2008 21:42

Od kiedy ten regulamin obowiazuje - ja swoja jedyna na razie skrzynke na GC rejestrowalem w 2005 roku i jakos nie pamietam az takich rygorow.
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez Dziku » Pn, 25 lut 2008 21:47

Nemrodku - zgłoś się do GC na wolontariusza 8)
Będziesz takim Dzikom jak ja całymi stadami skrzynki uwalał czerpiąc radość z regulaminu 8) :lol:

Na koniec - żeby inni użytkownicy mieli jasność co do Twoich spekulacji. Nie mijałem się (jak piszesz) z prawdą. Wyjaśniłem, że serwisowanie skrzynki nie jest dla mnie kłopotem - co nie oznacza, że podsumowałem to tym jednym tylko zdaniem (jak założyłeś). Natomiast wymóg dalszych wyjaśnień w tym wzgledzie uznałem za idiotyczny. Rozumiem, że dla serwisu GC ma niezwykle istotne znaczenie jakim samochodem przyjadę (bo gdybym przyjechał rowerem to mi skrzynke zawieszą) o której godzinie i jak ubrany. W końcu ktos kto ma skrzynke na GC nie może pójść w teren w stroju zbyt niedbałym...

PS
Dokładne wypełnianie głupich przepisów uważam osobiście za objaw wyjątkowej wręcz bezmyślności.
Ostatnio edytowano Pn, 25 lut 2008 21:50 przez Dziku, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez nemrodek » Pn, 25 lut 2008 21:49

nie wiem kiedy wprowadzili te zasady ale w kwietniu 2006 roku bez problemów zarejestrowałem skrzynke 400 km od chałupy. Pierwszy raz z tym się zetknąłem gdy zakładałem skrzynkę w Rzymie pod koniec 2006 roku.
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez nemrodek » Pn, 25 lut 2008 22:08

Nemrodku - zgłoś się do GC na wolontariusza
Będziesz takim Dzikom jak ja całymi stadami skrzynki uwalał czerpiąc radość z regulaminu


Może jak wrócę do Polski - pomyślę nad tym. Może jak by był Polski reviewer łatwiej byłoby wyjaśniac tego typu kwestie z rodakami.
A co do GC i regulaminu - to czerpię radość z szukania i zakładania skrzynek, a nie z regulaminu.
Z tego co jednak napisałeś wynika, że nikt ci skrzynki nie "uwalił" tylko sam zrezygnowałeś z jej publikacji.

Na koniec - żeby inni użytkownicy mieli jasność co do Twoich spekulacji. Nie mijałem się (jak piszesz) z prawdą. Wyjaśniłem, że serwisowanie skrzynki nie jest dla mnie kłopotem - co nie oznacza, że podsumowałem to tym jednym tylko zdaniem (jak założyłeś). .


Opierałem się na tym co napisałeś na forum, więc nic nie zakładałem tylko odniosłem się do twoich słów.

Rozumiem, że dla serwisu GC ma niezwykle istotne znaczenie jakim samochodem przyjadę (bo gdybym przyjechał rowerem to mi skrzynke zawieszą) o której godzinie i jak ubrany. W końcu ktos kto ma skrzynke na GC nie może pójść w teren w stroju zbyt niedbałym...


Oczywiście można wszystko sprowadzić do absurdu i ośmieszyć, ale to zazwyczaj oznacza brak merytorycznych argumentów.

Dokładne wypełnianie głupich przepisów uważam osobiście za objaw wyjątkowej wręcz bezmyślności.


wszytsko rozbija się o to, że dla ciebie te przepisy są głupie. Natomiast ich twórcy i zapewne wielu użytkowników GC uważa dokładnie inaczej - dla jasności ja też uważam, że nie sa głupie.
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez ted68 » Pn, 25 lut 2008 22:09

No to z tego co piszecie wynika ze moje nowo zgloszone na GC skrzyneczki zostana odrzucone, bo ja "lekkomyslnie" pole w formularzu poprzedzone tekstem:
Note to Reviewer
In order to expedite your new cache publishing, please provide any details for the cache listing that would be helpful to the cache reviewer. The reviewer will delete this note before publishing your listing.

radosnie zostawilem dziewiczo czyste :)
Dziku, masz racje - G ich powinno obchodzic jakim samochodem przyjade na serwis i w jakiej liberii bedzie kierowca :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez nemrodek » Pn, 25 lut 2008 22:15

ted - niekoniecznie
wszystko zależy co jest w opisie, co to za skrzynka itd.

pole to służy tylko do tego, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do roznych zapisów regulaminu.
Poza tym jak tego nie zrobiłeś to po prostu reviewer cię o to zapyta.
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez Dziku » Pn, 25 lut 2008 22:19

ted68 napisał(a):Dziku, masz racje - G ich powinno obchodzic jakim samochodem przyjade na serwis i w jakiej liberii bedzie kierowca :)

A widzisz - ja tego pola nie zostawiłem pustego. Napisałem ze dwa zdania wyjaśnienia. Natomiast wymóg dokładnego planu serwisowania skrzynki uważam za kretyństwo. Nie martw sie Ted - czegobyś tam nie wpisał - i tak się ktos przyczepi.

W tym miejscu to nie ja sprowadziłem regulamin GC do absurdu - uczynili to sami pracownicy GC swoimi wymaganiami.
Można po czymś takim poprzeć zaistniały bezsens zakładając skrzynkę, albo nie uczestniczyć w czymś co się uważa za głupie. Ponieważ nie mam takiej konstrukcji anatomicznej by ręce same składały mi sie do oklasków - więc bez żadnego żalu skrzynek na GC postanowiłem więcej nie rejestrować. Zresztą o co tu kruszyć kopie - obecna oferta polskich skrzynek na GC jest moim zdaniem niemal nie warta uwagi.
Obrazek
Dziku
Bywalec
 
Posty: 233
Dołączył(a): So, 04 sie 2007 17:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ted68 » Pn, 25 lut 2008 22:25

Zobaczymy - skrzynki tam zgloszone traktuje na razie jako test (jak pisalem wczesniej). Kilkanascie skrzynek z GC juz znalazlem, mam ochote wiecej znalesc i jakos mi tak troche glupio traktowac tamten serwis jednostronnie. Czesc moich skrzynek jest w na prawde ciekawych i dla zagraniczniakow miejscach i chetnie bym je opublikowal na GC ale po pierwsze nie chce mi sie tlumaczyc opisow na angielski (chociaz jak pisales, nie musi to byc problemem) i zupelnie nie mam ochoty sie dodatkowo tlumaczyc. Co gorsza, w opisie kazdej z tych skrzynek dalem informacje ze:
More information you can find here:
i tutaj jest link do skrzynki na OC PL. Jesli potraktuja to jako "wroga propagande" to zamiast rejestracji skrzynek - dostane tam bana :lol:
Az cisnie sie na usta haselko - geocacherzy wszystkich krajow - łączcie się :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez nemrodek » Pn, 25 lut 2008 22:27

Natomiast wymóg dokładnego planu serwisowania skrzynki uważam za kretyństwo.


Uściślę tylko, że ten wymóg stosuje sie tylko do skrzynek znajdujących się daleko od miejsca zamieszkania. Gdy zakładasz skrzynkę w swojej okolicy nic nie musisz na temat wspominać.

W tym miejscu to nie ja sprowadziłem regulamin GC do absurdu - uczynili to sami pracownicy GC swoimi wymaganiami.


naprawdę reviewer zapytał cię jakim samochodem, o której godzinie i jak ubrany przyjedziesz?

I powtórzę jeszcze raz - nie pracownicy tylko wolontariusz i nie swoimi wymaganiami tylko wcześniej ustalonymi wymaganiami regulaminu.
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez nemrodek » Pn, 25 lut 2008 22:32

i tutaj jest link do skrzynki na OC PL. Jesli potraktuja to jako "wroga propagande" to zamiast rejestracji skrzynek - dostane tam bana
Az cisnie sie na usta haselko - geocacherzy wszystkich krajow - łączcie się


Ted nie przesadzaj - widzę że powoli demonizowanie GC staje sie cool :-)

Ja w jednej ze swoich skrzynek ma linki do skrzynki na OC i GPSGames.org i nie było z tym żadnych problemów
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez ted68 » Pn, 25 lut 2008 22:37

nemrodek napisał(a):Ted nie przesadzaj - widzę że powoli demonizowanie GC staje sie cool :-)

Dziku przestawia GC w tak czarnych barwach ze staram sie przygotowac psychicznie na rozne mozliwosci :)
Zartuje sobie tylko - jak jest na prawde zobacze w tych dniach - 36-72 godzin trzeba czekac na opowiedzi recenzenta.
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez nemrodek » Pn, 25 lut 2008 23:25

w sumie ciekawe jaka jest procedura zostania takim reviewerem, bo przydałby się nam Polak. Może byłby ktoś chętny?
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez Artix » Wt, 26 lut 2008 1:00

Przez weekend zakladalem glownie skrzynki a tu taka dysputa.
Hehe strasznie mnie rozbawila.
Komercha to jest komercha a ja nie widze wtedy w tym zabawy. Zeby zalozyc skrzynke czy ja wykopac musze za to placic :D to ja wole zakladac za free i zeby inni za free wykopywali. Za to co musialem wydac na wsad do skrzynek pewnie lezal bym jeszcze pijany przez rok, ale nikt mnie nie zmusza, sam kce :D

Jezyk obcy nie jest problem, ba i po arabsku moge zalozyc z opisem i jeszcze kilku innych dziwnych jezykach, tylko po co. Zeby mi jakis durny amerykanin na ryj spadl i zaskarżył mnie że skrzynka byla za trudna bo polamal kregoslup. To ja wole zakladac dla tych myslacych ktorzy sami wiedza ze chomika w mikrofali sie nie suszy, a kesz jak wydaje sie zbyt trudny to sie nie lezie.

A jak znajde przez przypadek skrzynke obcego serwisu, to ja najwyzej naprawie i sie nie wpisze bo po co. Co zreszta raz mialo miejsce.

Juz mi raz zarzucono ze zalozylem skrzynke w miejscu gdzie juz jest skrzynka GC, i co z tego, skoro nie mam zielonego pojecia ze tam jest bo gowno mnie obchodzi GC i tam nie zagladam.

Rozbawilo mnie strasznie ze jak sie nie mieszka w okolicy to musisz udowodnic ze tam mozesz dojechac. W moim przypadku gdzie zakladam 500 km od domu skrzynki oznaczaloby ze nie moge tam zakladac bo tam nie mieszkam i czort wie kiedy tam bede :D A moze ja po pracy wsiadam w swoj prywatny odrzutowiec i i moge byc w 40 min na miejscu, bo dolcami pale w kominku, zreszta przy takim kursie to czasem taniej niz podpalka :d i gowno to obchodzi kogokolwiek.

Jedyny obcy serwis gdzie sie zarejestrowalem to OC.de bo bywam tam co jakis czas. Reszta moze dla mnie nie istnieć. A jak bede chcial za coś zaplacic to skocze do monopolowego kupie skrzynke wódki i zakopie na lepsze czasy podajac koordy potrzebujacym.

Opencaching gora, reszta sie nie liczy, bo jesli nie ma skrzynki z serwisu opencaching to dla mnie teren jest dziewiczy.
Ostatnio edytowano Wt, 26 lut 2008 9:47 przez Artix, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Artix
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez shchenka » Wt, 26 lut 2008 7:42

nemrodek napisał(a):
Natomiast wymóg dokładnego planu serwisowania skrzynki uważam za kretyństwo.


Uściślę tylko, że ten wymóg stosuje sie tylko do skrzynek znajdujących się daleko od miejsca zamieszkania. Gdy zakładasz skrzynkę w swojej okolicy nic nie musisz na temat wspominać.


Dokładnie tak, jak rejestrowałem ostatnio skrzynki na gc.com, to kazali mi zarejstrować współrzędne miejsca zamieszkania. Ponieważ nie miałem ochoty zdradzać miejsca zamieszkania, to podałem jakieś inne współrzędne, żeby się odczepili. Po co takie idiotyczne przepisy ? Zupełnie jak obowiązek meldunkowy z PRL.
Obrazek
shchenka
Bywalec
 
Posty: 224
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości