Edge Touring Plus - problem z gpx i tcx

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Edge Touring Plus - problem z gpx i tcx

Postprzez djnigga » Pn, 12 lut 2018 11:20

Witam wszystkich na forum.Jestem tu nowy i proszę o pobłażliwość jeśli złamię jakieś zasady.

Od miesiąca jestem posiadaczem Edge Touring Plus i mam problem z wgrywaniem plików gpx z trasą.Problem polega na tym iż w programie garmin express po wielu próbach wgrania plików gpx lub tcx wyskakuje komunikat że" importowanie zakończone niepowodzeniem.Spróbuj ponownie ".Nie idzie po kilkunastu próbach.Szukając odpowiedzi i porad szperacjąc w necie znalazłem informacje że owe pliki należy skopiwać do folderu New Files na karcie pamięci urządzenia wtedy te pliki garniak widzi.I jest to prawdą ale jednak wydaje mi się że coś jest nie tak ponieważ po odpaleniu pliku wybierając opcję "mapa" - zarys trasy jest widoczny w takim jasno niebieskim kolorze.Gdy pierwszy raz to zobaczyłem to pomyślałem że jest to zarys biegu małej rzeczki.Druga sprawa to, to że po odpaleniu kursu mam wrażenie że nawigacja nie prowadzi zakręt po zakręcie tylko tak lakonicznie(np. informacje o skręcie w lewo wyskakuje w ostatniej chwili a w polu "dystans do następnego" nie ma wcześniejszej informacji o skręcie a jest tylko informacja że skręt jest za ok 8/9 km ).Mam wrażenie że kopiując na żywca tym sposobem którym opisałem wyżej nawigacja nie rozpoznaje prawidłowo pliku.Z tego co kojarzę to trasa powinna być widoczna wyraźnie grubą linią w kolorze fioletowym a przy odpaleniu nawigacja powinna ją przeliczyć i powinnno pojawić wczytywanie pliku trasy w procentach.

Proszę o wszelkie porady i sugestie oraz tak jak na wstępie napisałem o pobłażliwość w tematach technicznych ponieważ jestem w tym jeszcze bardzo zielony a nawigacji używam od ok.miesiąca czasu.

Pozdrawiam
djnigga
Newbie

Re: Edge Touring Plus - problem z gpx i tcx

Postprzez Zachu » Pn, 12 lut 2018 14:49

Nie ma wcale doświadczenia z Edge i może ktoś napisze konkretnie co i jak.
Jednak bardziej musisz patrzeć pod kątem zegarków Garmina i ręczniaków. Garmin Express chyba nie jest dedykowany do takich rzeczy, spróbuj BaseCamp.
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/143677
http://www.garmin.com/pl-PL/shop/downloads/basecamp
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Powrót do Na sportowo