Edge 820

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Re: Edge 820

Postprzez septimus19 » So, 07 kwi 2018 5:47

Hej, celem jest kapielisko miejskie ,a jednak jako cel pokazany jest puntk pośredni :( Ja nawiguje w terenie kretorem w Touringu to działa lepiej , pasuje mi to .
Sprawa z mapami jest nieaktualna , w najnowszej wersji openmtbczech ,jest OK .
Załączniki
1130.jpg
1130.jpg (30.89 KiB) Przeglądane 3847 razy
1114.jpg
1114.jpg (44.39 KiB) Przeglądane 3847 razy
Ostatnio edytowano N, 08 kwi 2018 4:59 przez septimus19, łącznie edytowano 1 raz
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Edge 820

Postprzez Marko » So, 07 kwi 2018 20:10

Hej, rzeczywiście, kreator kursu nawiguje do drugiego punktu pośredniego.
Ja to będę wykorzystywał w nawigacji, bo kreator daje szybką możliwość zmiany trybu routingu (rower szosowy, jazda górska, bezpośrednio etc.) - model Explore nie ma profili aktywności i nie ma również opcji monit (według dróg/bezpośrednio), co dawałoby możliwość szybkiej zmiany trybu.
Wracając do funkcjonalności kreatora kursów - wygląda na to, że - przynajmniej do rozwiązania problemu - kreator kursu służy do projektowania kursów w zamierzeniu do ich utrwalenia (zapisu w pamięci) - z wartością dodaną w postaci profilu wysokościowego, za to, o czym wspomniałeś, bez przeliczania...

Wg mnie Edge 820 to ekskluzywny licznik, jeden z niewielu o tak małym zużyciu energii w trybie oszczędnym (ok. 2-3%/godz.) - zapis trasy i kontrola podstawowych parametrów jazdy jest możliwa z użyciem klawiszy, więc trasę da sie zapisywać w rękawiczkach.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Edge 820

Postprzez Marko » So, 07 kwi 2018 20:48

Pytanie techniczne (sorry, jeśli było) - mój Edge powiadamia o sms-ach i rozmowach; oraz - o niskim stanie baterii telefonu.
Co zmienić w ustawieniach poczty Gmail w Androidzie, żeby przychodziły również powiadomienia o e-mailach (*których, dziwnym trafem, brak)?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Edge 820

Postprzez septimus19 » N, 08 kwi 2018 5:13

Marko napisał(a):
Wracając do funkcjonalności kreatora kursów - wygląda na to, że - przynajmniej do rozwiązania problemu - kreator kursu służy do projektowania kursów w zamierzeniu do ich utrwalenia (zapisu w pamięci) [/size]

W Touringu jest planowanie trasy, w 1000 chyba jest już kreator , i nie ma mozliwości zapisu trasy/kursu ,w 820 jest kreator i zapis . Działa to- planowanie /kreator w Touringu OK ,jest profil wysokości i nawiguje do celu. Touring jest bardzo uproszczony. W 820 trochę rozwiązuje problem zapis kursu. Mi bardziej pasuje nawigacja według kreatora. Zgłaszałem problem w 1000 do supportu chyba ze 2 lata temu , bez efetku ,było zdziwienie i rady rób sobie kurs np. w BC. Nie sądze aby było to naprawione.
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Edge 820

Postprzez diodes » N, 15 lip 2018 15:56

Witam właśnie zakupiłem urządzenie garmin 820 i mam problem gdy usiłuję wyznaczyć trasownie nawigacji na jazdę samochodem lub motocyklem urządzenie się zawiesza wyłącza i resetuje gdy ponownie się włączy wraca do poprzednich ustawień. Nie mogę też skożystać z powiadamiania alarmowego mam 3 numery w Play i do żadego nie dochodzą sms sprawdzałąem w innych sieciach Orange, Plus, Tmobile i wszystko działa bardzo dobrze. Pozdrawiam
diodes
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 15 lip 2018 15:53

Re: Edge 820

Postprzez gpientaszek » Pt, 27 lip 2018 15:50

Dzień dobry
Od tygodnia jestem użytkownikiem urządzenia Edge 820. Bardzo fajnie działa, ale jest jeden problem. Kiedy korzystam z mapy rastrowej urządzenie po kilkudziesięciu minutach się zawiesza i restartuje. Na mapach wektorowych fabrycznie wgranych w garmina problem nie występuje. Pytanie do użytkowników. Ktoś ma podobny problem? Wygląda to na problem z softem. Czy ktoś się orientuje czy da się przeinstalować firmware w tym liczniku? Jeśli to kwestia przekopiowania plików to czy któryś z użytkowników mógłby się podzielić?


Po aktualizacji urządzenia do wersji 10 problem z restartami znikł. Zdarzają się jeszcze przycięcia na mapach rastrowych, ale bez restartów i tylko w skali 500m. Po tej aktualizacji zauważyłem jeszcze, że w mapie wektorowej od garmina gdzie jest dużo elementów do wyświetlenia np. w mieście mapa potrzebuje więcej czasu na to aby się wczytać, ale tragedii nie ma. Ja jestem zadowolony.
gpientaszek
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn, 30 kwi 2012 15:54

Poprzednia strona

Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości