Fenix 3 HR Funkcjonalność

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Fenix 3 HR Funkcjonalność

Postprzez kriswisnia » N, 06 lis 2016 16:56

Na wstępie chciałbym serdecznie powitać wszystkich użytkowników tego forum.
Od niedawna jestem posiadaczem Fenixa 3 HR. Odnośnie wykorzystywania Fenixa do biegania, jeżdżenia na rowerze, wędrówek, na dzień dzisiejszy nie będę się wypowiadał - zalety/wady tego urządzenia już wielokrotnie były opisywane, natomiast chciałbym poruszyć dwie funkcjonalności na które nie znalazłem odpowiedzi. Z uwagi, że wykorzystuję Fenixa 3 również do pływania, pierwszą rzeczą, której nie ma, to ustawianie celu dla pływania w treningach. W opcjach ustawienia-trening-ustaw cel, pływania Garmin nie przewiduje - nie uzyskałem wyjaśnienia w tej kwestii od Garmina dlaczego. Wiadomo też, że pomimo posiadania paska HR Swim nie ma możliwości na bieżąco monitorować tętna, więc nie ma też możliwości ustawienia alertu na ten parametr. Następną kwestią jest funkcjonalność analizy snu. Jeżeli Fenix 3 HR rejestruje sen, fazy snu głębokiego i płytkiego, dlaczego nie można powiązać tej funkcjonalności z budzikiem, który by te informacje wykorzystywał? Czy któryś z szanownych forumowiczów ma większą wiedzę w tym zakresie? -być może można to ustawić? Jeżeli nie, to z jakiej aplikacji na telefonie (iOS) korzystać, która dane z Fenixa w zakresie analizy snu będzie wykorzystywała i na tej podstawie wyliczała optymalną godzinę pobudki (oczywiście w zadanym okresie czasu). Wątek ten umieszczam w tym dziale, bo być może komuś te informacje będą przydatne przy zakupie, natomiast jeżeli nie jest to ten dział na poruszanie takich problemów, z góry proszę o wyrozumiałość.
Ostatnio edytowano N, 06 lis 2016 19:00 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmiana działu
kriswisnia
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 06 lis 2016 16:11

Re: Fenix 3 HR Funkcjonalność

Postprzez Canonier77 » So, 17 gru 2016 22:03

Witam!
Jestem świeżakiem jeżeli chodzi o fenixa3, a moje pytanie brzmi następująco:
Chciałbym zmierzyć fazę snu przy pomocy tego oto urządzenia, jak za to się zabrać?
Posiadam Fenixa 3 bundle, wiec pas hr tez jest.
Proszę o pomoc pozdrawiam.
Canonier77
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 17 gru 2016 21:53


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości