Touring Plus - problem z mapą

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Touring Plus - problem z mapą

Postprzez marcinszymansk » Pn, 26 gru 2016 13:25

Witam,

Mam pytanie dotyczące użytkowania Garmin Touring Plusa - przejrzałem forum, ale nic znalazłem odpowiedzi przybliżających mnie do rozwiązania moich problemów.

Pierwszy dotyczy aktualizacji mapy za pomocą aplikacji Garmin Express. Zaktualizowałem w urządzeniu mapę Garmin Cycle Map Eu. Aktualizacją została zakończona, nawigacja uruchamia się poprawnie, ale pojawią się komunikat "nie można odblokować map". Jednak ten komunikat nie przeszkadza urządzeniu nawigować z użyciem tej mapy. Wszystko wygląda, że działa poprawnie. Prośba o info o co może chodzić i jak usunąć ten błąd - zaktualizować mapę raz jeszcze?

Drugi problem to transfer plików gpx do urządzenia. Jak wgrywam pliki do urządzenia w katalogu Garmin podkatalog Kursy wszystko działa bez problemu. Transfer za pośrednictwem BaseCampa - też wgrywa do urządzenia. Jednak Garmin nie czyta plików GPX po wgraniu na kartę pamięci. BaseCamp nie ma możliwości transferu na kartę.
Prośba o podpowiedź jak wgrać na kartę aby były czytane przez urządzenie i można je było wykorzystać do nawigowania.
'
Marcin
Nuvi 205
CNE 2009 +GPMapa+UMP
marcinszymansk
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn, 22 gru 2008 9:55

Re: Touring Plus - problem z mapą

Postprzez marcinszymansk » Pn, 26 gru 2016 22:44

Witam,

Po dokładnej rozkmince padła niestety mapa Garmin Geocode Map EU Quarterly,2016.20 Oct 16. Wg. myGarmin jest aktywna, urządzenie niestety jej nie czyta. Nie zapisałem też poprzedniej wersji. Macie pomysł jak to uruchomić?
Marcin
Nuvi 205
CNE 2009 +GPMapa+UMP
marcinszymansk
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn, 22 gru 2008 9:55

Re: Touring Plus - problem z mapą

Postprzez kaltam » Wt, 27 gru 2016 8:12

Najlepiej skontaktuj się telefonicznie z serwisem Garmina (po polsku).
Były problemy na linii Edge - Express, które obecnie są już naprawione.
Możesz wpierw spróbować:
- aktualizacja Garmin Express do wersji 5.0.0.0
- zainstaluj na nowo soft a potem mapę.

Telefon na serwis polski: 00 800 441 24 54 od 8.30 do 17.30
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36

Re: Touring Plus - problem z mapą

Postprzez marcinszymansk » Wt, 27 gru 2016 9:33

Dzwonilem do Garmina, ale poniewaz maja w ofercie sprzet "niskiej jakosci", to od rana jest juz kolejka dzwoniacych na 25 minut oczekiwania :]

Garmin Express mam swieze. Bede do nich dzwonil i napisze maila. Dzieki za odpowiedz.
Marcin
Nuvi 205
CNE 2009 +GPMapa+UMP
marcinszymansk
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn, 22 gru 2008 9:55

Re: Touring Plus - problem z mapą

Postprzez marcinszymansk » Pt, 20 sty 2017 20:08

Witam, po 3 tygodniach rozmow z serwisem i wymianie urzadzenia mapa Geocache nadal nie dziala.
Garmin zaproponowal dzisiaj wysylke urzadzenia ( wczoraj przyszlo z serwisu) wyslac na 3 tygodniowe testy do Anglii lub wymieni na Edge 820.
Pytanie do znawcow tematu:
Co daje mapa Geocache, cos trace z powodu jej braku?
Warto wymienic Edge 810 na 820 Explore? Jak czytalem sa problemy w uzyciu BC z 820 i jest problem z wysylka plikow gpx do urzadzenia.
Kazde ma swoke wady, ale zawsze sa tez plusy.
Marcin
Nuvi 205
CNE 2009 +GPMapa+UMP
marcinszymansk
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Pn, 22 gru 2008 9:55


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości