Zewnętrzny czujnik tętna Garmin Vivoactive HR

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Zewnętrzny czujnik tętna Garmin Vivoactive HR

Postprzez adamk9 » Wt, 14 mar 2017 21:27

Witam
Posiadam to urządzenie od dwóch tygodni. Jutro spodziewam się zewnętrznego czujnika tętna, który chcę wykorzystywać z Vivoactive HR w treningach cardio i siłowych. O ile w śledzeniu codziennych aktywności wbudowany czujnik tętna daje radę, przy intensywnych ćwiczeniach występują bugi w postaci dużych spadków albo przyrostów. W związku z tym mam pytanie. W instrukcji pisze, że jeżeli dostępny jest czujnik tętna wewnętrzny i zewnętrzny ANT+, to urządzenie podaje dane z tego drugiego. Przy parowaniu urządzeń z kolei pisze, że trzeba czekać na ikonę tętna, która taka sama jest przy pomiarze wewnętrznym. Mam w związku z tym wątpliwość skąd będę wiedział że sparowałem pas do pomiaru tętna z Vivoactive HR skoro wewnetrznemu i zewnętrznemu czujnikowi tętna odpowiada ta sama ikona. Czy przypadkiem, do sparowania urządzeń nie należy wyłączyć wewnętrznego czujnika tętna. W punkcie piatym instrukcji parowania zewnętrznego czujnika zapisano aby umieścić urządzenie w pobliżu zewnętrznego czujnika tętna i poczekać aż urządzenie nawiąże kontakt. Gdy urządzenie wykryje czujnik u góry ekranu zostanie wyswietlona ikona. Problem ten, że przy właczniu aktywności (a tak mówi instrukcja) ikona czujnika tętna pojawia się zawsze przy włączonym nadgarstkowym pomiarze tętna. Skąd w takim razie będę wiedział, że urządzenie i czujnik tętna są sparowane i gotowe do pracy ? W takiej sytuacji nie mam pewności, czy w dalszym ciągu odczyt nie odbywa się z nadgarstkowego czujnika tętna. bardzo proszę kolegów i koleżanki o wyjaśnienie problemu.
adamk9
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 11:17

Re: Zewnętrzny czujnik tętna Garmin Vivoactive HR

Postprzez miecho » Wt, 14 mar 2017 23:26

Po sparowaniu pojawi się komunika że połączył się z czujnikiem tętna. Zawsze możesz spojrzeć w ustawienia czujników i tam widać co jest aktywne.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Zewnętrzny czujnik tętna Garmin Vivoactive HR

Postprzez olpi » Śr, 15 mar 2017 6:18

Lub jeszcze prościej: przy założonej i sparowanej opasce do pomiary tętna zdejmij Vivoactive z nadgarstka i zobacz co się stanie.
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zewnętrzny czujnik tętna Garmin Vivoactive HR

Postprzez adamk9 » Śr, 15 mar 2017 8:28

Dzięki Panowie. Troszkę mi się rozjaśniło.
adamk9
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 11:17


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości