Fenix 3 - rozbieżności w wysokościach

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Fenix 3 - rozbieżności w wysokościach

Postprzez Przemek90 » Śr, 12 lip 2017 21:15

Witam
Od niedawna posiadam zegareka sportowy Fenix 3. Po zakończonym biegu i zgraniu danych do serwisu Garmin connect analizując wysokości w poszczególnych dystansach zauważam znaczne różnice od wartości rzeczywistych. Np. na wykresie mam pokazane ze na 2 km miałem wysokość 171, a aplikacja endomondo wykazuje mi w tym samym miejscu 126. Z ciekawości sprawdziłem również wysokość w tym samym miejscu na mapie rzeźby terenu i wykazuje mi 130 m. Dlatego tez mam do was pytanie skąd biorą się owe różnice i jakie kroki poczynić aby fenix 3 pokazywał prawidłowe wartości?? Nadmieniam również, że kalibrację wysokościomierza wykonałem na podstawie GPS i mam ustawioną opcję autokalibracja.
Przemek90
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 12 lip 2017 21:03

Re: Fenix 3 - rozbieżności w wysokościach

Postprzez sdsyc » Śr, 12 lip 2017 23:40

Przemek90 napisał(a):Nadmieniam również, że kalibrację wysokościomierza wykonałem na podstawie GPS i mam ustawioną opcję autokalibracja.
No i tu mam wątpliwości. Pomiar wysokości wg GPS jest mało precyzyjny. Jeśli poruszasz się w znanym terenie, znasz wysokość w jakimś swoim "referencyjnym" punkcie, to kalibrowałbym ręcznie będąc w tym punkcie. Sugeruje także poobserwować zachowanie zegarka z wyłączoną autokalibracją.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron