Moderator: Azzie
jankowalik napisał(a): Kombinuję różne sposoby wgrania kursu i np z mapy https://mapy.cz/turisticka na której rysuję kurs zapisuje w kompie ściągnięty plik gpx zgrywam na kartę do new files kurs się pojawia graficznie ale nie ma nawigacji z kursorem- białą strzałką, powiadomieniami dźwiękowymi o zbliżaniu się do skrzyżowania itp. Podobnie z kilkoma innymi mapami. Natomiast przy mapie http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/ wszystko jest OK! ....Pobieram i zapisuję identycznie.
Zachu napisał(a):Weź się zlituj, jakie komunikaty po śladzie?
roro napisał(a):Kurs nie zawsze jest śladem, koledze zależy na komunikatach w punktach zwrotu.
GPS Maniak napisał(a):... ale nie wykluczone, że wówczas w Edgu można by było skorzystać z dobrodziejstwa nawigacji "zakręt po zakręcie" ....
roro napisał(a):Kolega "jankowalik" wysyła ( kopiuje) z Base Camp do EDGE 1000 plik gpx
i uzyskuje w odbiorniku kurs z informacją w punktach zwrotu,
roro napisał(a):więc zabieg w Trackcreatorze nie jest koneczny.
GPS Maniak napisał(a):W przypadku Fenixa3, który nie posiada innej możliwości, można to zrozumieć.
jankowalik napisał(a):z mapy https://mapy.cz/turisticka na której rysuję kurs zapisuje w kompie ściągnięty plik gpx zgrywam na kartę do new files kurs się pojawia graficznie ale nie ma nawigacji z kursorem- białą strzałką, powiadomieniami dźwiękowymi o zbliżaniu się do skrzyżowania itp. [...] Natomiast przy mapie http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/ wszystko jest OK!
Wg mnie - niekoniecznie (na pewno na podstawie Epix, nie będącego ręczniakiem); kurs powstały z trk nie używa trasowania, kurs powstały z rte używa (i wówczas są owe magiczne strzałki). Zakładam, że tu istnieje podobieństwo między Edge a Epix.GPS Maniak napisał(a):Wątek nie dotyczy ręczniaka, więc klasyczny podział na ślady i trasy, znany z Oziego (znaczniki rte/trk), jeszcze inaczej rozumiany przez ręczniaki Garmina, faktycznie można odłożyć "na półkę".
Przypuszczam, że tu nie chodzi o dodatkowe wpt. Ump generuje gpx z rte (mino, że na WWW nazywane jest to śladem), mapy.cz generują gpx z trk.GPS Maniak napisał(a):Nie wiem jak to wygląda w Edgu, więc oczywiście nie można wykluczyć, że cały mój wywód nie ma sensu, ale w przypadku zegarka - nawet niemapowego jakim jest Fenix3, tzw. "ślad" może zawierać waypointy jako znaczniki skrętu które mogą być wykorzystane podczas nawigacji "turn by turn".
Kurs nie oznacza wyłącznie nawigowania po śladzie Przecież jankowalik napisał, że zaimportowane z UMP zachowują się inaczej (owe słynne białe strzałki sygnalizujące manewr). Choć nazwa ta sama, to kurs kursowi nierówny i są kursy-ślady oraz kursy-trasy (choć w żaden sposób w menu się nie wyróżniają). Piszę to wprawdzie nie mając doświadczenia z Edge1000, ale wnioskując z opisu jankowalik oraz podobieństw do moich obserwacji w Epix.miecho napisał(a):Z Edge'm jest tak, że wszystkie te gpx, tcx, fit które nie są kursami to i tak potraktuje jako kursy - czyli wyjdzie z tego nawigowanie po śladzie.
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<gpx creator="mapy.cz" version="1.1" xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd">
<trk><name></name>
<trkseg>
<trkpt lat="49.9920147657" lon="18.7880212069"><name>WP 001</name></trkpt>
<trkpt lat="49.9896872789" lon="18.7869161367"><name>WP 002</name></trkpt>
<trkpt lat="49.9896698445" lon="18.7860806286"><name>WP 003</name></trkpt>
<trkpt lat="49.9897040427" lon="18.7852907181"><name>WP 004</name></trkpt>
<trkpt lat="49.9897040427" lon="18.7852907181"><name>WP 005</name></trkpt>
<trkpt lat="49.9897851795" lon="18.7832964957"><name>WP 006</name></trkpt>
<trkpt lat="49.991055876" lon="18.7836652994"><name>WP 007</name></trkpt>
<trkpt lat="49.9927134812" lon="18.7841413915"><name>WP 008</name></trkpt>
<trkpt lat="49.9927014112" lon="18.7841950357"><name>WP 009</name></trkpt>
</trkseg>
</trk>
</gpx>
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości