Edge Explore wyłącza się podczas jazdy

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Edge Explore wyłącza się podczas jazdy

Postprzez Voytheck » Pt, 28 cze 2019 19:50

Witam.
Posiadam dwa "komputerki" rowerowe Garmin Edge Explore, które są w użytkowaniu przez moją żonę oraz drugie przez córkę. Niestety ale zauważyłem że w obydwóch występuje podobny problem. Urządzenia wyłączają się podczas jazdy kiedy połączone są z telefonami (Samsung Galaxy A7 (2018) - android 9.0 oraz Samsung Galaxy J5 (2017) - android 8.0). Zrobiłem pewien "eksperyment": podczas jazdy w jednym czasie z dwoma urządzeniami jedno zostało odłączone od telefonu i działało poprawnie, natomiast drugie zostało podłączone do telefonu ale pomijając funkcję Livetrack i Grouptrack. I to urządzenie działało poprawnie do momentu kiedy nawiązało się połączenie telefoniczne i wtedy Edge wyłączył się. Kiedy Livetrack w urządzeniu Edge Explore jest włączone i połączone z telefonami oraz przekazywana jest pozycja urządzenia Edge wg. mnie wtedy następuje wyłączenie Explorera. Po przeanalizowaniu chronologii zdarzeń, myślę że kłopoty rozpoczęły się po aktualizacji map do ver. 2019.10. Aktualizacje przebiegły bez problemu i zakończyły się sukcesem. Aktualizowałem je na ver. fw 4.10., po czym nastąpiła aktualizacja fw. do ver. 4.30. Jak już wcześniej napisałem tak i w wersji fw. 4.10 jak i 4.30 następuje permanentne wyłączanie Explorerów. Wydaje mi się że zjawisko to rozpoczęło się po aktualizacji map z 2018.10 do 2019.10.
Czy ktoś z Was, który użytkuje Garmin Edge Explore również ma podobne problemy? A może komuś udało się rozwiązać ten problem?
Dziękuję
Pozdrawiam
Voytheck
Voytheck
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 07 lip 2017 10:12

Re: Edge Explore wyłącza się podczas jazdy

Postprzez szy » Cz, 20 sie 2020 20:27

Rok później... :)

... a przypadkiem nie masz na myśli nie tyle wyłączania się urządzenia, co niemożności włączenia ekranu po jego wyłączeniu przez tryb oszczędzania baterii?

Piszę o tym w wątku urządzenia:

[New] Edge Explore

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości