Instinct solar 2 - Zarysowane szkiełko

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Instinct solar 2 - Zarysowane szkiełko

Postprzez robert77 » Pn, 04 lip 2022 15:08

Cześc wszytkim jestem nowy na forum i już mam problem , gdyż zarysowało mi się szkiełko w instinct solar2 tactical edition zegarek ma 10 dni . Ktoś miało może taki przypadek , że szkiełko było wadliwe i podatne na zarysowania. jak z gwarancją w takim przypadku? z góry dzięki za informacje
robert77
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 04 lip 2022 14:51

Re: Instinct solar 2 - Zarysowane szkiełko

Postprzez robert77 » Śr, 06 lip 2022 11:32

Dostałem odmowę przyjęcia zegarka by sprawdzić czy szkiełko jest wadliwe , zero podejścia
w rozwiązaniu problemu. Zostałem potaktowany z góry. I to ma być zegarek taktyczny z certyfikatem , naprawdę porażka jeżeli chodzi o podejście do klienta.
robert77
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 04 lip 2022 14:51

Re: Instinct solar 2 - Zarysowane szkiełko

Postprzez Marek81 » Pn, 11 lip 2022 14:42

Bardzo się zarysowało? I od czego? Przeczytałem punkty badań pod kątem spełnienia specyfikacji MIL-STD-810g i nie ma tam nic o zarysowaniach sprzętu.
Pytam ponieważ sam chcę kupić tacticala. Mam g-shock g9300, poobdzierany, szkiełko miejscami porysowane, ale nic nie pękło jest szczelny i działa. Nie dbam o niego, czasami tylko szczotą pod kranem wyczyszczę. Tego samego bym oczekiwał od Garmina jeżeli spełnia standard 810g.
eTrex20, zümo 210
Marek81
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): N, 12 sie 2012 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Instinct solar 2 - Zarysowane szkiełko

Postprzez Miszel » Wt, 12 lip 2022 8:03

Chłopy, zlitujcie się i dorośnijcie. Szkiełko się zarysowało.... Przecież ze specyfikacji możecie doczytać że ten instinct NIE ma szkiełka szafirowego i cudów tu nie będzie. To takie trudne?
Ja sam mam tego instincta solar od jakichś 2 miesięcy. Noszę go na ręku i nie przybijam nim gwoździ, ani nie odłupuję granitowych skał. Jeżdżę z nim motocyklem i rowerem i nie porysował się od zamka błyskawicznego na rękawie ani od zapiaszczonych rzepów. To chyba wystarczy?

Nie ma co narzekać na Garmina, bo żadna firma na świecie nie przyjmie reklamacji, że "szkiełko w zegarku się porysowało". To tak jakbyś samochodem walnął w drzewo i narzekał że się blacha wgniotła.
Zdrówko,
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: Instinct solar 2 - Zarysowane szkiełko

Postprzez roro » Wt, 12 lip 2022 11:10

Zrozumiałe jest, że rysa na ekranie jest drażniąca, jeżeli już do tego doszło,
rozwiązaniem może być zastosowanie folii ( szkła) ochronnej.
Zastosowanie folii ochronnej w dużej mierze niweluje (wizualnie) rysy na ekranie.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Instinct solar 2 - Zarysowane szkiełko

Postprzez h2o » N, 31 lip 2022 12:08

W dwójce jest szkło Corning® Gorilla® Glass, niestety można je zarysować ostrymi przedmiotami. Szkło takie miałem na Nokiach i zawsze powstawały jakieś mikro rysy. Szkło szafirowe, to zupełnie inna bajka, choć przeczytałem w opiniach na stronie eAzymut, że jednak komuś udało się je zarysować. Swoja Certiną parę razy przejechałem się po betonie, mam porysowaną kopertę, bransoletę ale szkło całe ;-) Jak koledzy wspomnieli - szkło ochronne można dokupić, docięte na wymiar. Tylko tu mała przestroga. Miałem takie szkło na iPhone 5. Naprawdę działa super, telefon upadł ekranem na chodnik, szkło całe - NIC, zero rys... tylko ekran pod nim rozpadł się w pył.... :D
Krzysiek

w schowku: nuvi 2497LMT+CNE LifeTime + UMP-pcPL
na ryby: Oregon 650 + VMAP +PL Topo 2013.30
na stanie: nuvi 255WT+UMP
Avatar użytkownika
h2o
Bywalec
 
Posty: 494
Dołączył(a): Cz, 17 sty 2008 19:14
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość