Forerunner 265 wiesza się na czytaniu tętna.

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Forerunner 265 wiesza się na czytaniu tętna.

Postprzez sierocki » Pn, 01 maja 2023 19:35

Hej,
Od niedawna jestem posiadaczem Forerunner 265. Otóż podczas dwóch treningów, mocniejszych, miałem problem z czytaniem tętna. Zegarek zwyczajnie się zaciął. Odczyt trasy poprawy, czas, tempo ok, ale HR - bazuje sobie pomiędzy 120 a 135 (przykładowo lub trzyma 130, podczas gdy biegnę tempem 3:50km, co jest niemożliwe). Wszystkie inne parametry są ok.
Podczas biegu zakończyłem trening i wystartowałem kolejeny, mając nadzieję, że czujnik zaskoczy, ale nie. Dopiero po przebiegnięciu 5km, zrobiłem małą przerwę i wystartowałem kolejny trening i wówczas zaskoczyło.
Ta sytuacja powtórzyła mi się jeszcze tydzień wcześniej, również przy mocniejszym bieganiu, gdzie tętno powinno być około 170 i wyżej zegarek się zaciął. Dodam jeszcze, że na obu tych treningach założyłem sobie paski, inne nieoryginalne, ale czy mogą one mieć wpływ na odczyt HR?
Podobne sytuacje zdarzyły mi się raz na Samsungu (przez 3 miesiące), Huawej (1 raz na rok), a Garmin już dwa razy w ciągu tygodnia.
Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Drugie pytanie dotyczy czujnika tętna...czy mogę kupić (jaki polecacie) coś co będzie służyło do czytania tętna w momencie kiedy i tak mam zegarek na ręce? Resztę parametrów może mierzyć zegarek.
Pozdrawiam,
sierocki
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 01 maja 2023 19:28

Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość