Garmin Fenix 7s, stan wytrenowania itp

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Garmin Fenix 7s, stan wytrenowania itp

Postprzez mężczyzna » Pt, 21 lip 2023 14:49

Pierwszy raz na tym forum, więc: uszanowanie.

Używam zegarka Fenix 7s. Od jakiegoś czasu przyglądam się funkcjonalności o nazwie stan wytrenowania, gotowość do treningu, status zmian tętna. Nie wiem, czy są one miarodajne. To, co wczoraj zobaczyłem, jest dość zastanawiające.

Otóż:
A1) Stan wytrenowania wyświetlił jako regeneracja (Twoje obciążenie treningowe jest ostatnio dość niskie, ale pomaga to organizmowi się zregenerować. Twoja ogólna kondycja utrzymuje się na stałym poziomie. Dalej: Krótkoterminowe obciążenie poniżej optymalnego zakresu pomaga zregenerować siły, jednak może też doprowadzić do roztrenowania. Wskaźnik obciążenia: niskie (0,6).
A2) Z drugiej strony obciążenie pokazuje jako ponad cele, z takim komentarzem: Twoje ogólne obciążenie jest wysokie. Spróbuj zmniejszyć czas trwania i częstotliwość treningów.

Ponadto:
B1) Regenerację wyznaczył na 0 godzin (pełna regeneracja), z komentarzem: Dobra robota! Twoje ciało jest w pełni wypoczęte.
B2) Z drugiej strony gotowość do treningu jest jedynie umiarkowana (73).

Nie rozumiem tego. Czy coś robię nie tak, czy coś sensownego można z tego wyczytać (np. robić rzadziej treningi, ale mocniejsze)? A może te gadżety są jeszcze w fazie raczkującej i nie należy tam zaglądać?

Co do mnie, kiedyś dużo ćwiczyłem (całkowicie amatorsko), potem miałem lata przerwy, teraz kupiłem zegarek i nie chcę, by się marnował, więc ćwiczę (żart).

Przysyłam (jeśli się uda, jeśli mam uprawnienia) zdjęcia zegarka.
garmin_ekrany.jpg
mężczyzna
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 21 lip 2023 14:02

Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości