Edge 705 - tryb "bez gps"

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Edge 705 - tryb "bez gps"

Postprzez schliesky » Śr, 01 kwi 2009 14:13

Witam,
czy można używać Edge'a w trybie bez gpsu? Po to żeby np. oszczędzić baterie? Wyobrażam sobie, że wtedy działałby jak zwykły licznik, mierząc prędkość tylko na podstawie czujnika kadencji / prędkości.

A jeżeli jest to możliwe to o ile ponad katalogowe 15h przedłuży się w ten sposób czas działania baterii - ktoś ma doświadczenia?

Pozdrawiam, S.
schliesky
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 30 sie 2008 0:14

Re: Edge 705 - tryb "bez gps"

Postprzez fredzio » Śr, 01 kwi 2009 15:52

Menu>Ustawienia,System>GPS:wybieramy GPS wyłączony.
Zauważyłem, że po wyłączeniu Edge i ponownym uruchomieniu, automatycznie wybierany, jest tryb normalny, więc trzeba zawsze wyłączać kiedy chcemy.

Nie sprawdzałem czy przedłuża to czas pracy. Mam wrażenie że przy włączonym wykrywaniu czujnikach tetna i kadencji, edge705 szybciej mi pada.

P.S. Kiedyś chciałem sobie poćwiczyć na wioślarzu. Założyłem pasek tętna, a w polach danych wybrałem 1 pole:tętno. W czasie ćwiczenia obserwowałem wielgaśne swoje tętno.
Był: Edge 705 (3.10) + HR CAD
Jest: 62s (2.80) + HR CAD . Mapa UMPpcPL Topo.
Obrazek Obrazek
fredzio
Bywalec
 
Posty: 191
Dołączył(a): Wt, 21 paź 2008 13:16

Re: Edge 705 - tryb "bez gps"

Postprzez schliesky » Śr, 01 kwi 2009 16:36

fredzio napisał(a):Nie sprawdzałem czy przedłuża to czas pracy. Mam wrażenie że przy włączonym wykrywaniu czujnikach tetna i kadencji, edge705 szybciej mi pada.


Hmm to dziwne. Bez gpsu czym się garmin różni od jakichś polarów itp? A przecież one trochę chodzą na jednej baterii, na pewno nie te 15 godzin. A jak z pomiarem wysokości - oparty jest tylko na barometrze, czy w ogóle nie działa?

Poguglałem, znalazłem coś takiego:

http://www.thehubsa.co.za/forum_posts.a ... PID=395932

Na zdrowy rozum powinno być lepiej z bateriami, ale trzeba by przeprowadzić porządne testy, bo chłopakom też się tak może tylko wydawać. 15h to można 2h dziennie robić i tydzień wytrzyma.
schliesky
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 30 sie 2008 0:14


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości