Funkcjonalne różnice między: eTrex Touch, Oregon i Montana

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Funkcjonalne różnice między: eTrex Touch, Oregon i Montana

Postprzez Marko » Wt, 03 lip 2018 22:15

@MaciekP
O! To cenna informacja, bo ani w Edge, ani w Epixie tego niestety nie mam - tzn. pełne sms-y TAK, ale informacji o połączeniach NIE.
Gradory napisał(a):Nie chcę znowu wtopić kasy, tym razem w Edge.

Mnie Edge nie przekonał swoimi funkcjami, ale ja jestem takim nietypowym kolarzem - nóg nie golę, nie ścigam się, jeżdżę na zmianę MTB, albo CITY z holem i fotelikiem.
Za to nie cierpię się gubić i szukać drogi, i do tego prawie każdy turystyczny Garmin jest O.K., z tym, że akurat eTrex zajmuje na kierownicy najmniej miejsca.
Nie wyobrażam sobie jeździć z Montaną, z trudem znalazłbym na kierownicy miejsce na Oregona i nie wiem, czy byłby stabilny na MTB.
Poza tym, żaden z w/w nie sprawdziłby się w moim przypadku, bo jeżdżę w pełnopalczastych rękawiczkach, w których obsługa dotyku jest dosyć mało pewna.
Wciąż wolę przyciski fizyczne.
MaciekP napisał(a):Zdejmowanie turystykow jest klopotliwe przez wysuwanie.

W pełni się zgadzam! Edge ma to rozwiązane wzorowo - tak jak liczniki SIGMA i dużo pewniej.

Jeszcze wracając na chwilę do EDGE - czy kreśli on profil trasy? Mój Edge tego nie potrafił - zawsze trzeba było najpierw tworzyć kurs, co było upierdliwe. Jak wiesz, odbiorniki turystyczne kreślą profil trasy zawsze.

Koledzy, generalizując: odbiorniki turystyczne są uniwersalne - z powodzeniem mogą być używane i w turystyce pieszej, w mieście czy na szlakach, i na rowerze. Serie rowerowe Edge są jednak mocno ukierunkowane, stąd używanie ich na szlaku pieszym, już choćby z powodów ergonomii, ale i funkcjonalności jest problematyczne, choć pewnie możliwe.
eTrex 30x Epix Virb Tempe
Marko
Bywalec

Postprzez Gradory » Wt, 03 lip 2018 22:46

No właśnie, Edge to szosa, wyścig, szosa, wyścig… U dystrybutora Garmina widziałem 820 i wydało mi się to jakieś małe, delikatne i, znowu, szosowe. Edge 1030 robił lepsze wrażenie. Trzeba by wziąć do ręki na dłużej i pojeździć, ale 1030 jest za drogie na takie eksperymenty.
Garmin nüvi 205, Garmin Dakota 20, smartfon
Był: Garmin Montana 610
Gradory
Bywalec

Postprzez positron » Pt, 03 sie 2018 11:45

Ja używam Montanę na rowerze. Oryginalny uchwyt rowerowy Garmina na mostku, tylko musiałem dokupić dłuższe śruby. Zaokrąglenie nie pasuje dokładnie do dość kwadratowego mostka, ale jeszcze mi nie odpadł a zdarzają się szybkie zjazdy mtb. Inaczej było przy Dakocie 20, którą 2 razy szukałem. Raz była na środku drogi, ale za drugim poleciała w trawę i trochę się naszukałem. Od wtedy przywiązywałem ją sznurkiem. Zmieniłem na Montanę głównie ze względu na dużo większy wyświetlacz bo często jadę bez większego planu i spoglądam gdzie dojadę. Przy Dakocie częściej musiałem się zatrzymywać, żeby sprawdzić gdzie droga prowadzi. Do zestawu mam Wahoo Elemnt Bolt, który służy za komputer rowerowy. Myślałem nad 520, ale wszędzie czytałem opinie, że ludzie zmieniają 520 na tego Wahoo i póki co nie mam do niego zastrzeżeń.
positron
Newbie

Postprzez Gradory » N, 05 sie 2018 20:51

Dakotę trzeba przywiązać smyczą, bo czasem się wysuwa. Zwłaszcza starsze, wyrobione urządzenia. Pewnie nowsze takie jak eTrex Touch, które mają ten sam uchwyt, też się wysuwają.
Garmin nüvi 205, Garmin Dakota 20, smartfon
Był: Garmin Montana 610
Gradory
Bywalec

Postprzez MikeSpy » Cz, 16 sie 2018 10:36

Na rowerze używam etrex 30x (kiedys 20). Nie ścigam się, głownie zwiedzam (z ciut wyzszą predkością niż standardowy ludź). Rzadko zgrywam z niego trasy bo do tego mam epixa. Glownie jako nawigacja po wgranym sladzie, czasami do wyznaczonego punktu. Jezdzę trasy od 30 do 200km. Glownie MTB czasami gravel (więc lżejszy teren). Cenie sobie baterie standardowe, bo czasami wyjazd na ostatnią sekdunę i tak jak epixa trzymam zazwyczaj naładowanego tak w etrexie po prostu wymieniam akumulatorki. Jakbym dziś kupował do nawigacji na rower to pewnie etrex touch ale nie wiem jak z ekranem dotykowym. Przy epixie blokuje go jak pada deszcz i tyle. Mały zgrabny, wchodzi ładnie na mostek (60mm - 80mm). Używałem też go w górach (góra Żar, Bielsko Biala, Świeradów Zdrój, Szklarska). Nigdy mi nie spadł jak dobrze zaczepiony (smycz jako zabezpieczenie).

Czasami mi się wyłączy ale to pewnie przez hmm mocną harataczkę od czasu do czasu. Ale potem wlaczam i leci dalej :)

Do zgrywania na Garmin Connect moze byc niewygodny bo formuła ciąle włączonego GPSu powoduje ze trzeba by ciąć czasami slad, szczegolnie jak zapomnimy zarchiwizować slad. Lepiej od tego mieć jakiś zegarek. Tak też używam - dane typu predkosc/dystans/hr/czas mam na zegarku (+czasami bacup trasy) a etrex scisle nawigacja.
MikeSpy
Bywalec

Poprzednia strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?