Aktualizacja Nuvi 150LM , 2445LM , Nuvi 55LM

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Aktualizacja Nuvi 150LM , 2445LM , Nuvi 55LM

Postprzez Tede » Pn, 13 sie 2018 20:05

Witam
To mój pierwszy post na tym forum.
Zarejestrowałem się po nabyciu nawigacji Garmin Nuvi 1200T.Taka mała zabawka a nawet czytelnie wszystko wyświetla i to chyba czytelniej niż na tablecie 7 cali bo tam obraz duży a literki za małe ledwo czytelne na Auto Mapa itp..Chciałem zaktualizować a tu się okazuje że można nowe mapy wgrać tylko modele z oznaczeniem LM.
Postanowiłem sobie na początek kupić jakąś nawigacje za kilka dyszek bo sporo jest w ofercie.
Natknąłem na coś takiego jak Nuvi 150LMT ,2445LM i Nuvi 55LM (nowszy model ale troszkę droższy)

Moje główne pytanie dotyczy czy jeśli podłączę do komputera to czy uda mi się zaktualizować mapę?Czytałem regulamin i napisane jest że po dłuższej przerwie jak 24 miesiące przestaje wspierać urządzenie a nawigacja ma już kilka lat.W grę wchodzi 2445LM ale jest troszkę mniejsza.
Doświadczenia w tego typu urządzeniach nie mam więc jak patrzę na grafikę wyświetlania map to nowe i starsze modele wyglądają tak samo.Czy mapy na nowsze i starsze modele są takie same po aktualizacji?Czy każdy model ma swoja inną mapę?Nie zależy mi na bajerach typu BT,wejście na kamerkę cofania itp.
Jeśli faktycznie nie da się zaktualizować wymienionych modeli to jakie omijać?
Trochę poczytałem forum ale jeszcze jestem zielony w tym temacie.Więcej poczytałem na temat nawigacji turystycznych.
Pozdrawiam
Tede
Newbie

Re: Aktualizacja Nuvi 150LM , 2445LM , Nuvi 55LM

Postprzez sdsyc » Śr, 15 sie 2018 12:45

Aktualizację LM można dokupić
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/33380 ... MEA-nuMaps
ale to chyba się nie opłaca.

Można się wspomóc aktualnymi darmowymi mapami
http://ump.waw.pl
http://garmin.openstreetmap.nl

Jeśli chodzi o nawigacje z oznaczeniem LM, to mapa powinna dać się zaktualizować. Robi się to przez program Garmin Express.

Poczytaj viewtopic.php?f=1&t=8858
Auto: N1200T + LA/JV patch + CNE Lifetime + UMP (było N250)
Nadgarstek: Epix + OSM Freizeikarte + UMP (był Fenix)
W telefonach: Locus / Brouter, 7Ways + UMP, OSM (było Oruxmap, OsmAnd, viago)
sdsyc
Radny

Postprzez Tede » So, 18 sie 2018 12:25

Tak , mam zainstalowany Garmin Express.A aktualizacja płatna nieopłacalna skoro sprzęt 50zł w całym komplecie.
Kupiłem w ciemno 2445LM i gdy dojdzie to dam znać czy się zaktualizowała.Dzwoniłem do serwisu z polski i powiedzieli że jeśli Garmin nie wyrejestrował urządzenia to aktualizacja będzie możliwa.Jeśli nie to trzeba do nich zadzwonić za granicę i podać nr urządzenia wtedy zdalnie przywrócą możliwość aktualizacji.
Gdy mój nowy nabytek po aktualizacji się spodoba jeśli chodzi o nawigowanie to wtedy pomyślę nad czymś lepszym.Tylko jeszcze muszę obadać rynek i sprawdzić czy wyższy model ze starszych roczników czy niższy model z nowszych.Nie wiem czy to ma się tak jak ze sprzętem audio , CB-Radia czy samochodami- uzywany Mercedes lub nowy Fiat za tą samą cenę.
Tede
Newbie

Postprzez Tede » Śr, 22 sie 2018 18:29

No i super.
Nawigacja 2445LM się ładnie zaktualizowała do najnowszych map.W sumie pona 4GB.
Tylko szkoda że nie posiada mapy Polski. Są tylko dwie miejscowości na zachodzie.A tak to cała zachodnia Europa.
Myślałem że Europa jest tylko jedna a nie podzielona na zachód i wschód.
Tede
Newbie

Postprzez sdsyc » Cz, 23 sie 2018 15:59

Są modele mające licencję na całą Europę.
Przed kupnem musisz dopytać lub poczytać o danym modelu.
Auto: N1200T + LA/JV patch + CNE Lifetime + UMP (było N250)
Nadgarstek: Epix + OSM Freizeikarte + UMP (był Fenix)
W telefonach: Locus / Brouter, 7Ways + UMP, OSM (było Oruxmap, OsmAnd, viago)
sdsyc
Radny

Postprzez Zachu » Pt, 24 sie 2018 18:05

Druga cyfra mówi właśnie że to wersja na dany rejon. Tak to jest jak się kupuje na wystawce albo lombardzie licząc że się będzie chytrym bardziej.
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez Tede » Śr, 12 wrz 2018 20:25

Muszę jednak trochę poczytać zanim kupię inny model.
Co prawda znajomy mnie poratował kartą SD gdzie mam aktualną mapę ale jednak zdecyduję się na model z większym wyświetlaczem.Nie jest źle ale wcześniej w innym samochodzie miałem radio 2 DIN z navi Pioneer i jakoś na 6 cali było lepiej widać.
Tede
Newbie

Postprzez Zachu » Śr, 12 wrz 2018 20:36

To jednak poczytaj. Większy ekran nie musi być lepszy bo będzie większa rozdzielczość i nic nie zobaczysz.
Każdy z nas dochodzi do takiego wieku że trzeba ręce oddalać żeby zobaczyć.
Taniość nie bierze się z niczego :D
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?