Na Rower

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Na Rower

Postprzez asandrzej » Cz, 14 cze 2012 20:24

GPS Maniak napisał(a): Drobne wyjaśnienie. Fotka, którą zaprezentował Mariusz nie miała nic mówić o tym jak wygląda ekran Dakoty.

Czy ja gdziekolwiek napisałem, że tak wygląda ekran Dakoty jak na zdjęciach zmieszczonych przez Mariusza65,
wręcz odwrotnie, napisałem, że zdjęcia nie odzwierciedlaj widzialności na ekranie, przecież ja o tym wiem bez żadnego komentarza,
dokładniej, to nawet nie brałem pod uwagę tego zdjęcia, tylko słowa Mariusz65 „Ale jak wiadomo zdjęcia zafałszowują trochę rzeczywistość”.
Zmieściłem zdjęcie, chciałem poznać opinię innych forumowiczów na temat podświetlania prezentowanego na tym filmie
Można pomyśleć, że na zamieszczonym filmie tylko Montana ma włączone podświetlanie.


GPS Maniak napisał(a): Jak widać z tego tekstu:
* po pierwsze od razu zastrzegłem, że zdjęcie nie oddaje realizmu sytuacji
* po drugie wynika z niego że celem opublikowanej przeze mnie fotografii było nie tyle pokazanie tego "jak wygląda ekran Dakoty" ile tego, jaka jest różnica w sile podświetlenia pomiędzy Dakotą z jednej strony, a Asusem czy Nuviphonem z drugiej.

A co komentarz zmienia jak ogólnie zdjęcia i filmy nie oddają rzeczywistej widzialności na ekranie, przynajmniej takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Na Rower

Postprzez epkchmiele » Cz, 14 cze 2012 20:39

Według mnie Montana wypada najlepiej , ale Marko powiedział że tylko montana miała włączone podświetlenie , a skoro Marko tak powiedział to tak musi być. :D
@asandrzej
A dlaczego rozjasniłeś ? 62 nie daje rady ?To można tak ingerować w fotki? jak to zrobić żebym swojego nuvifona pokazał w całej okrasie ?
Ostatnio edytowano Cz, 14 cze 2012 21:03 przez epkchmiele, łącznie edytowano 1 raz
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Na Rower

Postprzez Marko » Cz, 14 cze 2012 20:54

@Epkchmiele
Pawle, pomyliłem się. Wszystkie odbiorniki najpewniej mają podświetlenie na max. Montana ma najsilniejsze podświetlenie, co w sytuacjach krytycznych może się przydać.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Na Rower

Postprzez GPS Maniak » Cz, 14 cze 2012 21:01

traper_24 napisał(a): pierwsze 200 m. za krawędzią liczy pół minuty, następne 500 m. - 10 sekund itd.

A jesteś pewien, że piszesz o tym samym odbiorniku co ja I o tym samym, który ewentualnie chciałby kupić Mariusz? :wink:
traper_24 napisał(a): używanego przeze mnie Legenda H

Czyli jednak o różnych :D

Krótkie info dla Mariusza. O odświeżaniu mapy w eTrexie_30 pisałem w teście:
GPS Maniak napisał(a): Przesuwanie mapy GPS_Walker_50 joyem, przy stałym zoomie (np. 300m) w odbiorniku 62ST odbywa się praktycznie w czasie rzeczywistym. Owszem przy brzegu ekranu pojawiają się czasami białe paski wskazujące na to, że procesorek z lekka nie nadąża, niemniej cały czas mamy kontrolę gdzie jesteśmy z mapą. W eTrexie wygląda to tak, że podczas przesuwania joyem - mapa widziana na ekranie odjeżdża i zostaje zastąpiona regularną bielą. Od momentu zatrzymania procesu przesuwania do ujrzenia mapy to czas od 1 (Topo_Poland) do 2-3 (GPS_50_Walker) sek.

Proszę przy tym pamiętać, że dotyczy to map wektorowych. W przypadku rastrów w formacie KMZ to opóźnienie jest jeszcze bardziej widoczne i sięga czasami 5 sekund, co bywa denerwujące. zwłaszcza gdy sam obraz mapy owszem pojawi się prawie natychmiast na ekranie, ale z taką dość nieczytelną "pikselozą", po czym czekamy 4 sekundy aż system wygładzi w prawidłowy sposób mapę.

i podtrzymuję to w 100%. Po przesunięciu kursora o całą długość ekranu widzimy białą plamę i przy typowych zoomach z zakresu 120-500m mapa o szczegółowości Walkera pojawia się na ekranie po ok. 2-3 sekundach, a nie 30sek jak to miejsce w Legendzie H kolegi Trapera.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Na Rower

Postprzez epkchmiele » Cz, 14 cze 2012 21:05

Marko napisał(a):@Epkchmiele
Pawle, pomyliłem się. Wszystkie odbiorniki najpewniej mają podświetlenie na max. Montana ma najsilniejsze podświetlenie, co w sytuacjach krytycznych może się przydać.

A zobaczyłeś moje porównanie vista vs dakota . Jakie wnioski dla mnie laika?
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Na Rower

Postprzez Marko » Pt, 15 cze 2012 8:38

epkchmiele napisał(a):A zobaczyłeś moje porównanie vista vs dakota . Jakie wnioski dla mnie laika?

Wnioski chyba wciąż te same: Dakota ma słabsze podświetlenie od eTrexa i Sportivy.
Dakota: http://www.youtube.com/watch?v=uFAM-I4pl_Y&feature=plcp
eTrex: http://www.youtube.com/watch?v=b7m6jFGv ... re=related
Sportiva: http://www.youtube.com/watch?v=APkNoRdWjeY&feature=plcp
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Na Rower

Postprzez GPS Maniak » So, 16 cze 2012 11:25

Kolega traper_24 zmobilizował mnie do działania :wink:
Sądzę, że filmy lepiej niż słowa pokażą "problem" wolnego procesorka eTrexa (20/30), który przynajmniej już podczas wędrówki - wierzcie mi - żadnym problemem nie jest. Dlatego też do testu eTrexa30 dołożyłem 2 filmiki pokazujące zachowanie się eTrexa przy zoomowaniu i przesuwaniu map wektorowych i rastrowych w postaci plików JNX. Pokazałem też ile czasu zajmuje w eTrexie przełączenie się z wektora na raster z wykorzystaniem profili użytkownika.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Na Rower

Postprzez Mariusz65 » So, 16 cze 2012 17:40

Marko napisał(a):@GPSManiak
Co prawda Dakotą bawiłem się tylko przez kilka minut w pomieszczeniu, ale zaskoczyło mnie - in minus - słabe podświetlenie ekranu (między min. i max. różnica była ledwie zauważalna). Czy to fakt, czy coś tam było źle ustawione w odbiorniku?

Odpowiedź obrazkowa na Twoje pytanie we właściwym wątku ;-)
:arrow: viewtopic.php?p=145255#p145255
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Poprzednia strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron