Czy Dakota, czy coś innego?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Czy Dakota, czy coś innego?

Postprzez Sizar » N, 07 lip 2013 11:37

Zrobiłem ponad 150km z nowym gadżetem przypiętym do kierownicy jeżdżąc rekreacyjnie po lasach i ostatnio komunikacyjnie do pracy w Warszawie. Potwierdzam pierwsze spostrzeżenia odnośnie wyświetlacza - nie ma co dramatyzować, jest nieźle. Problemu nie mam żadnego, ale przyznaję, że podświetlenie mam cały czas na maks, w Viście z tego co pamiętam również miałem włączone non stop, ale z pewnością nie więcej niż 50proc mocy. Za to obsługa z punktu widzenia rowerzysty jest dużo prostsza - bez trudu ogarniam temat podczas jazdy, wcześniej w zasadzie obsługa ograniczała się do postojów, unikałem przełączania podczas jazdy. Co mnie drażni - wcześniej po wybraniu funkcji nawigowania, miałem pytanie bezdroże - droga, tutaj tego nie ma. Musze się przestawić na korzystanie z profili. Nie podoba mi się kasowanie komputera - powinna ta opcja byś zaszyta gdzieś przy komputerze, a nie oddzielna zakładka w menu. Dla odmiany zarządzanie sladami jest bardzo intuicyjne, w "fejsbukowej" ;) nomenklaturze śmiało mogę powiedzieć lubię to!. Wypinanie z oryginalnego uchwytu rowerowego jest jakieś takie ciężkie - ten język dość mocno trzeba potraktować, w Viscie działało to lepiej, może pomyślę o jakimś alternatywnym trzymadle np jakimś ram mount. No i przełamuje pierwsze lody z Base Campem, którego zaczynam powoli - na razie w niewielkim stopniu (tak jak i samo urządzenie zresztą) ogarniać. Podsumowując - jest dobrze!
Mój pierwszy turystyk: Dakota 20 z UMP na pokładzie.
Auto: Nuvi 200 z UMP
Sizar
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pt, 28 cze 2013 9:28
Lokalizacja: Piaseczno, W-wa.

Re: Czy Dakota, czy coś innego?

Postprzez GPS Maniak » N, 07 lip 2013 12:24

Sizar napisał(a):Potwierdzam pierwsze spostrzeżenia odnośnie wyświetlacza - nie ma co dramatyzować,

Do zmiany zdania trzeba dojrzeć. ... wiekowo :wink: :mrgreen:
Sizar napisał(a):wcześniej po wybraniu funkcji nawigowania, miałem pytanie bezdroże - droga, tutaj tego nie ma.

Nie miałem Dakoty w ręku ponad rok, więc być może się mylę, ale wydaje mi się, że co do zasady wszystkie nieco nowsze modele Garmina mają taką możliwość.
Ustawienia->Wyznaczanie Trasy->Oblicz Trasy dla (czy coś podobnego) a tu: Bezdroże/Samochód/Rower/Pieszy/Monit.
Sizar napisał(a): Nie podoba mi się kasowanie komputera - powinna ta opcja byś zaszyta gdzieś przy komputerze, a nie oddzielna zakładka w menu.

Lepsze jest wrogiem dobrego, a ponieważ znasz lepsze rozwiązanie, to - podobnie jak mnie - denerwują Ciebie takie drobne upierdliwości. Użytkownicy Dakot i starszych niż 6xx Oregonów z reguły jednak nie narzekają na brak takich "drobiazgów", więc można założyć że w końcu się przyzwyczaisz do takiego okrężnego dostępu do sporej ilości funkcji. Ja raczej bym się nie przyzwyczaił, więc z moimi upodobaniami poczekałem na Oregona 600 :P
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Czy Dakota, czy coś innego?

Postprzez Mariusz65 » N, 07 lip 2013 15:20

GPS Maniak napisał(a):Ustawienia->Wyznaczanie Trasy->Oblicz Trasy dla (czy coś podobnego) a tu: Bezdroże/Samochód/Rower/Pieszy/Monit.

W Dakocie nie ma opcji Monit.
W menu "Dokąd" można przeliczyć po drogach jeśli w menu kalkulacji trasy mamy ustawioną nawigację po bezdrożu lub vice versa
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Dakota 20 vs eTrex 30

Postprzez bociek28 » N, 29 gru 2013 13:56

witam
ostatnio zastanawiam się nad zakupem nawigacji która sprawdzi się w wędrówce górskiej pieszej jak i wypadach rowerowych. Pierwszą myśla był zakup edge 800 który byłby uniwersalny, ale ostatnio po przeglądnięciu paru stron zmieniłem koncepcję:) Mianowicie jako typowo rowerowy licznik zakup edge 500 jako że dużo śmigam po trasach dobrze mi znanych a w góry i ewentualne wypady rowerowe w nieznane zabieranie dakoty badź etrexa i teraz putanie do użytkowników jakie są istotne różnice przydatne,czy można także podpiać czujniki na ant+ i który ewentualnie wybrać ??
bociek28
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr, 19 cze 2013 16:06

Re: Czy Dakota, czy coś innego?

Postprzez wodzirej » N, 29 gru 2013 16:30

Do Dakoty 20 / eTrex'a 30 podepniesz czujnik kadencji jak i monitor pracy serca (dokupione oddzielnie).
W stosunku do edge w/w mają większy ekran, większą rozdzielczość ekranu no i mapy ma ekranie.
Poniżej tabelaryczne porównanie parametrów technicznych edge 500, Dakota 20 i etrex 30:
www.gpscity.com/compare/edge500&dakota20&etrex30
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Poprzednia strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Tomek B. i 3 gości