Literka "T" czyli Recreational Map of Europe

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Literka "T" czyli Recreational Map of Europe

Postprzez Robert_630 » N, 27 wrz 2009 16:55

Czy recreation europe 2.0 to jest jakies uzupełnienie do City navigatora ?

pozdrawiam
Robert
Robert_630
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pn, 10 lis 2008 22:58

Recreational Map of Europe

Postprzez soko » N, 27 wrz 2009 19:07

Recreational Map of Europe to dokładna mapa zawierająca także dane wysokościowe. Wersja 3.0 to coś koło 3GB. Ja mam 2.0 - obejmującą cała Europę poza Szwajcarią, Islandią, Norwegią, Jugosławią, Czarnogórą, no i wszystkimi krajami na wschód od Polski.
Plusem RME2.0 jest duża dokładność danych wysokościowych, w kazdym razie tak patrząc okiem laika i porównując z innymi mapami.
Minusem RME2.0 jest niewiarygodnie wprost długie wgrywanie się obrazu na zoomach powyżej 50km ( gdy mamy włączone wyswietlanie z "górami/dolinami").
W efekcie ja osobiscie uważam, że trzeba tak czy owak mieć wgraną mapę bazową Świata (tą 90MB), by w trybie np. wyboru pozycji przy GPS-off w innych krajach dało sie to w ogóle zrobić.
No niemniej RME2.0 sprawia wrażenie bardzo solidnej mapy z olbrzymią bazą danych adresowych itp.
Tyle pokrótce.

Przy okazji 2 screenshoty pokazujące stopień przesunięcia jeziora na mapie bazowej świata(MBŚ) w porównaniu z idealną dokładnością RME2.0. Biała kreska to topograficzna linia brzegowa jeziora, czerwona to linia głębokości ok. 1.7mtr. Przesunięcie MBŚ jest tu rzędu 1km. No w każdym razie oceniając po jeziorze. Dane wysokosciowe, nie dość że w MBŚ są b. ogólne, to wydaje mi się, że podobnie przesunięte. Nie mam w tej chwili dowodów "screenshotowych" ale kilka razy mi podpadła.
Przy okazji screenshota z jeziora widać, że RME2.0 pokazuje nawet jakieś dróżki działkowe w Kosewie ( z nazwami).
Dokładność danych wysokościowych widać np. na mapce ze szlakiem (podkolorowany track) idącym dnem doliny. Widać, ze i na mapie z RME2.0, jak i na widocznym ponizej transparentnym skanie mapy topo cieniowanie idealnie się zgrywa.

Obrazek Obrazek Obrazek

CNE praktycznie prawie nie używam, więc trudno mi porównywać, na ile traktować jako uzupełnienie.
Pozdrawiam Krzysztof
60CSx, Colorado 400t, Suunto X10, Colorado 300 i Colorado 400c. 86S, 79S.
Moja "Instrukcja Obsługi Colorado": Link: viewtopic.php?p=67948#p67948
Avatar użytkownika
soko
Garniak
 
Posty: 1767
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 16:59
Lokalizacja: Poznań

Oregona z bazowymi mapami TOPO Europy

Postprzez Owler » Śr, 24 kwi 2013 12:32

Mam zamiar kupić sobie nowego Oregona ale dla mnie tego typu navka to zupełna nowość więc zadam może banalne pytanie czy jest sens kupowania Oregona z bazowymi mapami TOPO Europy i do tego PL Topo czy te bazowe mapy w zupełności wystarczą do turystyki pieszej/rowerowej i geocachingu?
Owler
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr, 24 kwi 2013 12:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: [News] Oregon 600

Postprzez Mariusz65 » Śr, 24 kwi 2013 13:00

Nie wystarczą, są mało dokładne. Już lepiej kupić z PL Topo a bez TOPO Europy.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: [News] Oregon 600

Postprzez Owler » Śr, 24 kwi 2013 13:07

Mariusz65 napisał(a):Nie wystarczą, są mało dokładne. Już lepiej kupić z PL Topo a bez TOPO Europy.

Dzięki. Ale potrzebuję też nawet mniej dokładne mapy na jakieś zagraniczne wypady ;) W Polsce jednak bardziej dokładne by się przydały ;)
Owler
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr, 24 kwi 2013 12:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: [News] Oregon 600

Postprzez GPS Maniak » Śr, 24 kwi 2013 13:08

Widzę, że Mariusz był szybszy :D No, ale skoro przygotowałem nieco dłuższą wypowiedź, to już ją opublikuję :D

Rozumiem, że zastanawiasz się czy kupić sam odbiornik z literką "T" czy może odbiornik z literką "T" plus PL_Topo?
No cóż wydaje się że jedynym argumentem "za" kupnem mapy z bazową mapą Topo Europy - czyli odbiornika "T" jest moim zdaniem to, że jak tę mapę wyrzucisz z odbiornika, to będziesz miał dodatkowe 3GB wolnego miejsca w pamięci odbiornika :wink: :D

A tak poważniej. Mapa RecreationalEurope zapewne fajnie sprawdza się w Berlinie czy w Paryżu, ale tu akurat można ją z powodzeniem zastąpić darmowymi mapami typu OSM. Na dodatek OSM to mapy z routingiem, czego EuropeRecreational nie posiada. Natomiast w turystyce outdoorowej w Polsce, Czechach czy Słowacji pożytek z tej mapy będzie prawie zerowy.

Na temat sensu zakupu PL_Topo trudno wypowiadać się w sposób jednoznaczny. Dużo zależy od regionu działania, bowiem w Polsce darmowe projekty typu UMP, Topo etc. mają bardzo niejednorodne "pokrycie" - tzn. nasycenia drogami i innymi obiektami. Tak więc są regiony - znów: głównie duże miasta (chociaż nie tylko) - gdzie UMP czy OSM nie dość że nie będą gorsze, a wręcz mogą być lepsze niż PL_Topo, ale są też regiony, gdzie UMP będzie miał sporo "białych plam".

Summa summarum wydaje się że przy wydatku powyżej 1,5 tys. dołożenie tej stówki ma sens. Zwłaszcza gdy zamiast Oregona 600T wybierzesz tego "bez T".
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: [News] Oregon 600

Postprzez Owler » Śr, 24 kwi 2013 13:26

Dzięki za podpowiedź. Będzie pomocna w dokonaniu wyboru ;)
Owler
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr, 24 kwi 2013 12:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oregona z bazowymi mapami TOPO Europy

Postprzez Zachu » Śr, 24 kwi 2013 13:48

Poszukaj informacji o Recreational map of Europe
Tu masz na Garniaku viewtopic.php?f=6&t=4392
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron