Jaki GPS Garmin do samochodu?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez sdsyc » Pn, 06 maja 2013 13:49

wodzirej napisał(a):Albo kupić licencję na CNE (najdroższa wersja).

Doprecyzuję: dokupić LifeTime https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/prod33380.html (lub http://www.eazymut.pl/mapy-i-oprogramow ... gator.html) który przy okazji rozszerzy zakres map na cały CNE Europe
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Adax » Pn, 06 maja 2013 18:16

Dzięki Panowie za rozjaśnienie! Jak czytam te wszystkie wątki i szukam sprzętu w google to nabieram chęci na 10w1, tzn jakiś (jeszcze nie wiem jaki) tablet 7" z GPS, TV, itp. Od tych najtańszych (Mistral 7, LARK 70.55, FERGUSON S3, GoClever T76GPS, Metro2, GOCLEVER TAB T72, Peiying PY-GPS7006) do OVERMAX Dual Drive 7 i NUVI 2585TV...

W ogóle nie śledziłem tego rynku, więc jestem w szoku i nie wiem czy to tylko gadżety czy coś funkcjonalnego? Oczywiście kusi TV, divx, kamerki, itp, ale macie na ten temat swoje zdanie i doświadczenie? Co warto a co nie? Jaki system i jakie mapki będą na tym hulać?
Adax
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 09 lip 2009 19:40

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Zachu » Pn, 06 maja 2013 19:25

Podstawowe pytanie, chcesz coś widzieć czy tylko słuchać?
Teraz dobry moment jak Słoneczko świeci żeby to sprawdzić.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Adax » Pn, 06 maja 2013 20:19

Zachu -rozumiem, że z jasnością kiepsko, ale przecież GPS pokazuje drogi i też często w słońcu...
Pewnie wybrałbym coś niekoniecznie najdroższego i najlepszego, ale optymalnego, czy to byłby OVERMAX Dual Drive 7 a może NUVI 2585TV ? :) Macie doświadczenie?
Adax
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 09 lip 2009 19:40

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez sdsyc » Pn, 06 maja 2013 20:33

Adax napisał(a):macie na ten temat swoje zdanie [...]?

Tak, mam swoje zdanie, co widać w stopce. Do nawigowania mam urządzenie tylko do nawigowania, proste ale niezawodne.
Analogicznie do czytania: elektroniczny papier (np. Kindle) jest bezkonkurencyjny.
Itd.
A pozostałe wash&go (może z wyjątkiem TV) zapewni dziś dowolny tablet lub smartfon.
Co do NUVI 2585TV - dobrze że obsługuje DVB-T
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Zachu » Pn, 06 maja 2013 20:50

sdsyc napisał(a):Co do NUVI 2585TV - dobrze że obsługuje DVB-T
W żadnym sklepie nie mogłem uruchomić TV. Najpierw dobrze bym to sprawdził nim się pokusił na dodatek, który nie działa.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Adax » Pn, 06 maja 2013 21:53

Dzięki wszsytkim, teraz powrót do bazy i finał dyskusji: Brać z Bluetooth i Traffic -korzystacie z tego często? Czy Garmin nadaje się do pracy jako zestaw głośnomówiący czy też dać sobie z tym spokój? W tej chwili w grę wchodzi: 2445LT (z trafic, ale bez BT) oraz 2495LMT z trafic i z BT ale 2x droższa...
Adax
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 09 lip 2009 19:40

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez sdsyc » Pn, 06 maja 2013 22:56

2445
Gdzie rezygnujesz? Urządzenie może nie mieć mapy Polski. Będziesz musiał się wspomóc UMP.
Za aktualizację LifeTime CNE będziesz musiał dopłacić.
2495
BT to przydatna rzecz. Korzystam
z tego w innym urządzeniu nawigacyjnym i rodzina jest wdzięczna za ciszę ;-)

TMC
www.garniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=3300
viewforum.php?f=35
W moim odczuciu: myślałem, że to będzie bardziej pomocna usługa. I piszę to na podstawie własnych doświadczeń poza Polską
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Zachu » Wt, 07 maja 2013 9:51

sdsyc napisał(a):2445
Gdzie rezygnujesz? Urządzenie może nie mieć mapy Polski. Będziesz musiał się wspomóc UMP.
Nie, to jest wersja na rynek lokalny, będą mapy danego regionu i mniejsza pamięć.
2495LMT ma darmową dożywotnią subskrypcję map.

2495 ma Voice-activated navigation, które nie działa. BT i działa ze Smartphone Link.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Adax » Wt, 07 maja 2013 17:20

Dzięki Panowie!
Po wielu czytaniach i poszukiwaniach dochodzę do wniosku, że Garmin ma wiele oznaczeń, ale wszystko to jest to samo lub podobne, albo Wy nie chcecie wskazywać jednego konkretnego modelu, który byłby udany, wszystkie są nieudane, czy wszystkie są b. udane. Czy to forum jest sponsorowane przez Garmina i stąd takie "oficjalne" postawy i ew. promocja nowych sprzętów bez wskazywania na zalety starszych?

Jasne, że jedni mówią nie kupuj z bluetooth i trafic -nieprzydatne, inni mówią odwrotnie... Jedni mówią, że starsze są lepsze i elastyczniejsze w grywaniu własnych map, a inni polecają nowsze modele. Generalnie też nie potrzebuję koniecznie z bluetooth i trafic, ale Trafic może się przydać jak również ciągła aktualizacja map. Jedni mówią 2445 LMT, inni 2495 LMT, inni, że wystarczy 1390 lub 1490, 2300... A mi chodzi wręcz o to, żeby... nie wejść w błoto ;) i nie kupić czegoś co ma znane mankamenty! Zapytam więc prowokacyjnie wprost, które z ww. starszych modeli są Ok, a które do bani? Które się zawieszają, mają ograniczoną pamięć SD, które mają microSD, które mają lepsze mechanizmy mocowania a które gorsze, które lepiej współpracują z oprogramowaniem i komputerem, itp? Na Alle*** roi się od tego i ceny nawet atrakcyjne, jest dużo różnych modeli -czy wszystkie starsze modele są godne uwagi? :)
Adax
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 09 lip 2009 19:40

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez popej » Wt, 07 maja 2013 17:38

Wszystkie mają jakieś problemy. Zrób tak jak ja - kup kilka różnych w wtedy będziesz mógł porównać ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Adax » Wt, 07 maja 2013 17:40

popej - dzięki! :) fajnie to ująłeś... W takim razie po co przepłacać -czy dobrze utrzymana używka 1390 wystarczy? Czym niedobrym się odznaczyła?
Adax
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 09 lip 2009 19:40

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez popej » Wt, 07 maja 2013 17:56

Seria 1xxx ma upierdliwe przesuwanie ekranu. Trochę uciążliwe może być również to, że wyświetla wszystkie POI w trybie nawigacji. Formalnie biorąc nie obsługuje polskich znaków w CNE, chociaż to prawie działa.

Widzisz, jak łatwo idzie wymienienie problemów? ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez Adax » Wt, 07 maja 2013 18:06

popej -wiedziałem, że pomożesz i będziesz jeszcze bardziej przekonywujący :) No to b. proszę dlaczego warto/nie warto zakupić o 2300, 2340, 2445 LMT, 2495 LMT ? Czy 2*** będą bardziej funkcjonalne niż Garmin Mobile XT 5 na komórce?
W końcu obowiązuje zasada ograniczonego zaufania do navi, w komorce XT5 nie wykorzystuję na maxa, czy 2*** da mi więcej? :)
Adax
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): Cz, 09 lip 2009 19:40

Re: Jaki GPS Garmin do samochodu?

Postprzez popej » Wt, 07 maja 2013 20:06

2300 i 2340 to właściwie to samo, różnią się obszarem mapy i może wielością pamięci flash. Ten model całkowicie nie wyświetla POI z mapy. Punkty VIA dodaje do aktywnej trasy bez optymalizacji kolejności. Ma funkcję "podróży", która dla mnie jest głupim rozwiązaniem. Chyba brakuje ostrzeżenia głosowego "Przeliczam!" przy zjeździe z trasy.

2445 i 2495 to ten sam model, rożny obszar mapy i może flash. 2495 jest wyposażony w BT i mikrofon. Ten model ma uproszczony routing na długich trasach, co np. może być nieco kłopotliwe na UMP. POI wyświetla tylko wzdłuż trasy, losowo i bałaganiarsko. Chyba brakuje ostrzeżenia głosowego "Przeliczam!" przy zjeździe z trasy. Nie można dodać VIA do aktywnej trasy, pozostaje tylko głupia funkcja "podróży" dla trasy wieloetapowej.

Zobacz też to:
viewtopic.php?p=136660#p136660
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości