Wątpliwości przy wyborze 310xt

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Wątpliwości przy wyborze 310xt

Postprzez homik87 » Pn, 03 cze 2013 21:47

Witam

Proszę o pomoc, ponieważ zamierzam kupić FR310xt i nie wiem jak wygląda sytuacja z innymi dyscyplinami. Bo w opisach wszędzie są informacje że jest przeznaczony do biegania, roweru, i pływania. I ok ale jeżeli ja też poza bieganiem i rowerem dużo chodzę po górach, chodzę z kijkami, biegam na nartach, to czy to urządzenie będzie równie przydatne jak przy bieganiu i rowerze ? Nigdy nie miałem styczności z tymi garminami, do tej pory używałem endomondo w smartfonie i tam wybierałem dyscyplinę na początku i wszystko tam średnio przeliczał na kcal itp. Jak sytuacja będzie wyglądała z fr310xt jeżeli sobie go wezmę na wędrówkę w góry. Czy w nim też na początku wybieram np tryb wędrowanie i sobie lecę, czy on tylko zapisze ślad gps (trasę) tętno i spalone kcal czas itp. (w jakimś innym trybie poza bieg, rower, pływanie) i później to wrzucę do endomondo wybierając daną dyscyplinę i wszystkie dane pozostaną bez zmian.

Podejrzewam że moje wątpliwości są śmieszne dla wielu z was, ale jestem kompletnie zielony w temacie komputerów sportowych i wydając ponad tys zł chcę się upewnić że spełni w 100% moje oczekiwania.

Dziękuję za jakąkolwiek Pomoc
homik87
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 03 cze 2013 21:22

Re: Wątpliwości przy wyborze 310xt

Postprzez JacekU » Wt, 04 cze 2013 18:15

310xt ma do wyboru tryb bieganie, ze 3 tryby dla różnych rowerów oraz tryb inny, który może służyć do pływania na zewnątrz (jest taka dodatkowa opcja). Po wgraniu treningu do Garmin Connect lub do Endomondo zawsze możesz zmienić dyscyplinę na taką jaką chcesz. Zegarek zawsze zapisuje te same dane, zależnie co masz do niego podłączone, ale przynajmniej odległość, czas, prędkość lub tempo oraz tętno. Wydaje mi się, że Endomondo i Garmin Connect inaczej wyliczają z tych danych kalorie.
Pozdrawiam
JacekU
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): So, 28 lip 2012 10:54

Re: Wątpliwości przy wyborze 310xt

Postprzez homik87 » Wt, 04 cze 2013 19:04

Czyli powiedzmy idę w góry. Założę sobie pulsometr i w garminie dam tryb inny. W związku z tym zapisze mi trasę jaką przebyłem długość tętno czas i na podstawie pulsu wyliczy kcal. ? Dalej jak wrzucę to do endo jako wędrowanie to ten program przeliczy kcal po swojemu czy pozostaną te wyliczone przez garmina ?. Druga sprawa to czy ktoś kto ma fr310xt mógłby powiedzieć jak sobie radzi z wysokościami ? tzn jeżdzac po nierównym terenie z punktu a do punktu b jest dalej niż po lini prostej. Jak ten garmin sobie radzi z takimi różnicami ? Bo mieszkam w górzystym terenie i robiąc ok 100km rowerkiem endomondo nie oblicza dystansu zbyt dokładnie.
homik87
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 03 cze 2013 21:22

Re: Wątpliwości przy wyborze 310xt

Postprzez JacekU » Wt, 04 cze 2013 20:31

Zegarek po treningu / wędrówce pokazuje kalorie całościowo i po poszczególnych okrążeniach. Pewności nie mam, bo już nie używam Endomondo, ale wydaje mi się, że on liczy kalorie po swojemu. Jeśli chodzi o pokazywanie / rejestrowanie wysokości, to tu na forum jest mnóstwo ekspertów i bardzo dużo zostało na ten temat napisane. Generalnie rejestrowanie wysokości tylko przy użyciu GPS jest dość nieprecyzyjne i na przykład przy podążaniu w górę zdarzają się nagłe spadki wysokości. Na szczęście taki serwis jak Garmin Connect koryguje dane wysokościowe zegarka danymi z Google / NASA (sam nie wiem) i po zapisaniu treningu wykres wysokości wygląda jak trzeba. Mam 310XT i nawet trasa nie zawsze jest zapisywana dokładnie, szczególnie biegając wzdłuż wysokich budynków. Zdarza mi się, że na przykład wybiega na pobliską rzekę. Osobiście sądzę, że zegarki GPS, jako małe urządzenia, są mniej precyzyjne od np. turystycznych odbiorników Garmina.
JacekU
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): So, 28 lip 2012 10:54

Re: Wątpliwości przy wyborze 310xt

Postprzez homik87 » Pn, 10 cze 2013 21:08

no ale ten garmin oblicza zużyte kcal na podstawie tętna ? bo jeżeli tak to poźniej jak wgram dane do endomondo to ono sobie przeliczy z powrotem na podstawie czasu i dystansu i wtedy garmin sobie endo sobie ?
homik87
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 03 cze 2013 21:22

Re: Wątpliwości przy wyborze 310xt

Postprzez JacekU » Cz, 13 cze 2013 14:45

W końcu sprawdziłem: jednak się myliłem - zarówno Garmin Connect jak i Endomondo biorą kalorie z zegarka, bo wartości są takie same w obu serwisach.
JacekU
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): So, 28 lip 2012 10:54

Re: Wątpliwości przy wyborze 310xt

Postprzez homik87 » Cz, 13 cze 2013 20:15

ok bardzo ci dziękuje JackU ;) chyba się zdecydowałem na tego 310xt :) co prawda po głowie mi chodzi jeszcze 405 bo jest tańszy ale jednak ten 310xt działa aż do 20 godz w treningu a czasem idąc w góry można się nie wyrobić w 8 godz :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)
homik87
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 03 cze 2013 21:22


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości