Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez felis » Wt, 10 wrz 2013 8:53

Witam
Chciałbym kupić możliwie najtańszy zegarek z GPS, który ma takie możliwości.
1. Liczenie od tyłu, tzn. ustawiam dystans np. 4 km i biegnę. Po przebyciu tej odległości zegarek daje sygnał dźwiękowy i wyświetla czas biegu.
2. Ma pamięć przebytych tras z możliwością wysłania do komputera i wyświetlenia.
Szczególnie tej pierwszej funkcji jakoś nie mogę znaleźć w danych technicznych produktów.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
felis
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 24 lis 2009 20:39

Re: Zegarek Z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez Michal_G » Wt, 10 wrz 2013 9:15

Się podepnę - interesuje mnie analogiczny model z funkcją zliczającą dystans od startu i dający sygnał dźwiękowy po zaprogramowanym czasie. Z 78-ką na pasku niewygodnie się biega a jakiś miernik zaliczonego dystansu by się przydał...
Garmin GPSMap 78s
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Re: Zegarek Z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez JacekU » Wt, 10 wrz 2013 20:15

Wśród Garminów (w kolejności od najniższych cen): Forerunner 310xt, 610 i 910xt. Być może również 210 (najtańszy z nich wszystkich), ale nie jestem pewien i nie mogę sprawdzić.
JacekU
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): So, 28 lip 2012 10:54

Re: Zegarek Z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez felis » Wt, 10 wrz 2013 21:19

Witam
JacekU napisał(a):Wśród Garminów (w kolejności od najniższych cen): Forerunner 310xt, 610 i 910xt. Być może również 210 (najtańszy z nich wszystkich), ale nie jestem pewien i nie mogę sprawdzić.

Dzięki za odpowiedź. Szkoda bo to zdecydowanie zbyt drogie modele jak na moje amatorskie potrzeby. A czy możesz jeszcze potwierdzić, że za to liczenie od tyłu odpowiada funkcja:
Alert czasu/dystansu (włącza alarm po osiągnięciu celu):

bo 210 i tańsze modele jej nie mają, ale nie jestem pewien czy w danych technicznych patrzeć na tą właściwość.
Pozdrawiam
felis
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 24 lis 2009 20:39

Re: Zegarek Z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez Marko » Śr, 11 wrz 2013 9:24

felis napisał(a):Chciałbym kupić możliwie najtańszy zegarek z GPS, który ma takie możliwości.

Koniecznie zegarek? Licznik rowerowy poniżej 300 PLN odpada?
felis napisał(a):Liczenie od tyłu, tzn. ustawiam dystans np. 4 km i biegnę. Po przebyciu tej odległości zegarek daje sygnał dźwiękowy ...

Holux GR-245 GPS
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Zegarek Z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez felis » Śr, 11 wrz 2013 9:29

Marko napisał(a):Koniecznie zegarek? Licznik rowerowy poniżej 300 PLN odpada?

Ciekawy pomysł z tym licznikiem. Zaraz obejrzę ofertę i zobaczę czy jakiś dopasuje się do moich potrzeb.

No niestety obejrzałem i trochę zbyt duży. Na rękę się nie przypnie, a jak mam biegać z czymś w kieszeni to mogę z Oregonem Garmina którego już posiadam. Gdybym jednak nie miał tego turystycznego GPS to GR-245 jest rzeczywiście bardzo sensowną alternatywą dla Garmina. Ciekawe czy jego ślady da się jakoś zaimportować do Mapsource bo mam PL-Topo i nie widzę potrzeby by kupować inna mapę.

Pozdrawiam
felis
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 24 lis 2009 20:39

Re: Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez Marko » Śr, 11 wrz 2013 9:44

Gwoli wyjaśnienia: licznika nie mam, ale w instrukcji 245-tki zapisano rozdział o alarmach.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez JacekU » Śr, 11 wrz 2013 17:16

Jeszcze w kwestii liczenia dystansu w zegarkach Garmina. Można to zrobić na 2 sposoby. 1 sposób: zdefiniować trening w Garmin Connect na określonym dystansie. Zegarek będzie odliczał dystans do zera po czym zakończy trening. Można jednocześnie zdefiniować sobie ekran, który będzie odliczał dystans narastająco. 2 sposób: ustawić sobie alarm na określony dystans i rozpocząć trening od razu (bez programowania). Zegarek będzie odliczał dystans narastający, po osiągnięciu określonego dystansu zabrzmi alarm, ale liczenie czasu i dystansu nie zakończy się, trzeba zrobić to ręcznie. FR 210 nie ma obu tych funkcji, ale jest coś takiego jak ustawianie w zegarku treningu interwałowego - myślałem, że można by to jakoś wykorzystać.
Ten Holux to chyba nie jest urządzenie naręczne, tylko do trzymania w ręce? Wydawało mi się, że zegarki z wbudowanym lub osobnym GPS i możlwością zgrywania do komputera to wydatek jakichś 600 zł w sklepach (na Allegro może taniej) a tu taki Holux. Są też dość tanie wynalazki w Decathlonie (Geonaute czy jakoś tak).
JacekU
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): So, 28 lip 2012 10:54

Re: Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez felis » Śr, 11 wrz 2013 18:59

WItam
JacekU napisał(a):1 sposób: zdefiniować trening w Garmin Connect na określonym dystansie (...) 2 sposób: ustawić sobie alarm na określony dystans i rozpocząć trening od razu (bez programowania). Zegarek będzie odliczał dystans narastający, po osiągnięciu określonego dystansu zabrzmi alarm, ale liczenie czasu i dystansu nie zakończy się, trzeba zrobić to ręcznie.

Czyli jeżeli w opisie zegarka jest taki tekst:
Alert czasu/dystansu (włącza alarm po osiągnięciu celu) Tak (tylko do zaawansowanych treningów)

to ten drugi sposób nie zadziała i by ustawić taką głupotę jak alarm po przebiegnięciu 4 km to muszę zegarek podłączyć do komputera i programować?
Pozdrawiam
felis
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 24 lis 2009 20:39

Re: Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez JacekU » Śr, 11 wrz 2013 20:38

Nie wiem skąd wkleiłeś ten fragment:
Alert czasu/dystansu (włącza alarm po osiągnięciu celu) Tak (tylko do zaawansowanych treningów)

bo ja widzę tylko takie:
Alert czasu/dystansu (włącza alarm po osiągnięciu celu) Tak

i to jest zgodne z tym co napisałem wcześniej - sposób 2. Tyle, że przy tym sposobie dystans będzie liczony narastająco (od 0). Ten sposób nie wymaga komputera. Zapomniałem napisać, że sposób 1 również można zaprogramować w zegarku (bez komputera). Według mnie jednak Garmin Connect jest o wiele wygodniejszy. Wszystkie uwagi dotyczą oczywiście Garminów.
JacekU
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): So, 28 lip 2012 10:54

Re: Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez felis » Cz, 12 wrz 2013 8:09

Witam
JacekU napisał(a):Nie wiem skąd wkleiłeś ten fragment:

A stąd:
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/do-formy/discontinued-166/forerunner-405/prod11039.html
Model jeszcze dostępny na allegro w cenie około 600zł czyli sporo taniej od np Forerunner® 310XT.
Pozdrawiam
felis
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 24 lis 2009 20:39

Re: Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez JacekU » Cz, 12 wrz 2013 16:53

No to ten 405 ma wszystko co chcesz. Najlepiej jednak, żebyś sobie poczytał jakieś recenzje, bo niektórzy mieli problemy z dotykowym pierścieniem w tym zegarku. Mój kolega w każdym razie sobie chwali.
JacekU
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): So, 28 lip 2012 10:54

Re: Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez felis » Cz, 12 wrz 2013 18:11

JacekU napisał(a):No to ten 405 ma wszystko co chcesz.

Ale czy bez ustawiania tych zaawansowanych treningów w komputerze można na szybko tym drugim sposobem ustawić alarm dystansu?
W każdym razie dziękuję za odpowiedzi i oczywiście poczytam o tym modelu i dobrze się zastanowię bo 600zł to i tak nie mało jak na zakres w jakim będę go wykorzystywał. Szczerze to liczyłem,że model koło 300 - 400zł mający tak wydałaby się prostą opcję jak alarm dystansu lub czasu.
felis
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 24 lis 2009 20:39

Re: Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez miecho » Cz, 12 wrz 2013 20:43

Bez komputera:

Menu -> Trening -> Treningi -> Proste -> Typ -> Dystans
Wróć
Trwanie -> Podaj Odległość -> np. 5km
Wróć
Uruchom trening
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...

Re: Zegarek z GPS i funkcją liczenia dystansu od końca

Postprzez felis » Cz, 12 wrz 2013 21:13

miecho napisał(a):Bez komputera:
(...)
Uruchom trening

OK dzięki. Tak dla pewności, na koniec jest sygnał dźwiękowy? (Pytam bo jak zacząłem czytać instrukcje Holux GR-245 GPS to wynikało z niej, że alarm dystansu jest wyświetlany na ekranie, a nie sygnalizowany dźwiękiem)
felis
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 24 lis 2009 20:39

Następna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości