EDGE 605, kilka pytań

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

EDGE 605, kilka pytań

Postprzez luckynyc » Cz, 06 lut 2014 19:16

Witam
Dotychczas korzystałem z EDGE 300 i doskwierał mi brak map. Mam możliwość kupienia EDGE 605 za 550zł i w związku z tym mam kilka pytań, bo nie znalazłem odpowiedzi:
1) czy taka cena w waszym zdaniem jest atrakcyjna?
2) czy na wszystkich EDGE 605 są preinstalowane jakieś mapy - sprzedający tego nie wie bo się nie zna i podobno dostał sprzęt w prezencie?
3) czy do EDGE 605 mogę wgrać wszystkie mapy, które pasują do EDGE 800, czy są jakieś ograniczenia?
3) czy dużą wadą jest brak wysokościomierza barometrycznego. W EDGE 300 to było, ale nie wiem jak zachowują się modele bez, a po górach sporo jeżdżę i wartość przewyższeń ma dla mnie znaczenie.
4) Czy w praktyce dużo tracę kupując 605 zamiast 800?

Z góry dzięki za pomoc.
luckynyc
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 21 gru 2012 0:53

Re: EDGE 605, kilka pytań

Postprzez ndmystko » Pt, 07 lut 2014 8:32

luckynyc napisał(a):3) czy dużą wadą jest brak wysokościomierza barometrycznego. W EDGE 300 to było, ale nie wiem jak zachowują się modele bez, a po górach sporo jeżdżę i wartość przewyższeń ma dla mnie znaczenie.


Ja kiedyś jeździłem z etrex legend, bez wysokościomierza i on w ogóle nie podawał przewyższeń. Mogłem sprawdzić wysokość w dowolnym momencie i nic więcej. Oby się nie okazało, że edge 605 ma tak samo. Teraz jeżdżę w etreksem 30 (ma wysokościomierz) a i tak suma przewyższeń z wycieczki jest inna na wyświetlaczu, inna w BaseCamp a inna w SportTracks. Tak z głowy dokładnych liczb nie podam ale różnią się nawet o 20%.
eTrex 30 + OSMapa + *.jnx
Moto G3 + Naviexpert + Locus Pro
Holux RCV-3000
Garmin vívofit
ndmystko
Bywalec
 
Posty: 202
Dołączył(a): N, 16 maja 2010 13:51
Lokalizacja: Kraków

Re: EDGE 605, kilka pytań

Postprzez luckynyc » Pt, 07 lut 2014 9:44

U mnie w Edge 300 różnice też są, ale pomimo to w urządzeniu też bym chciał mieć taką opcję, bo przydaje się do treningów do maratonów MTB
luckynyc
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pt, 21 gru 2012 0:53

Re: EDGE 605, kilka pytań

Postprzez Marko » Pt, 07 lut 2014 10:09

ndmystko napisał(a):
luckynyc napisał(a):3) czy dużą wadą jest brak wysokościomierza barometrycznego. W EDGE 300 to było, ale nie wiem jak zachowują się modele bez, a po górach sporo jeżdżę i wartość przewyższeń ma dla mnie znaczenie.

Teraz jeżdżę w etreksem 30 (ma wysokościomierz) a i tak suma przewyższeń z wycieczki jest inna na wyświetlaczu, inna w BaseCamp a inna w SportTracks. Tak z głowy dokładnych liczb nie podam ale różnią się nawet o 20%.

eTrex 30 wczoraj pokazał mi (najnowszy FW 3.40) wzniosy 589m, spadki 648m.
Trasa zaczynała się i kończyła w tym samym punkcie, więc dane są "z kapelusza".
W praktyce, wg mapy i śladu, wzniosy = spadkom i wyniosły 725 m.

Ta prawidłowość (spadki większe od wzniosów) występuje od jakiegoś czasu i wiąże się z błędnym algorytmem wyliczania przewyższeń na podstawie szybkości zmian prędkości pionowej. eTrex 30 tak ma, prawie każdy Garmin tak ma.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: EDGE 605, kilka pytań

Postprzez septimus19 » So, 08 lut 2014 7:03

luckynyc napisał(a): a po górach sporo jeżdżę i wartość przewyższeń ma dla mnie znaczenie

Czołem,,w Garminach które posiadam tylko w Edge 705 i Touring przewyższenia/spadki pochodza z altimetru.Te dane są wiarygodne i powtarzalne,sprawdzałem na tych samych trasach. W Edge 705 przewyższenia widoczne w komputerze podróży nie są zapisywane w pamięci urządzenia trzeba je samemu zapisać.. W Touringu są zapisywane w historii i widoczne w podsumowaniu. Niestety tylko wznios i spadek np. dane dotyczące nachylenia stoku już nie :?

Garmin nie wykorzystuje do końca mozliwości altimetru w serii Edge, a w urządzenia Oregon i Fenix marginalizuje altimetr ,jest to dla mnie dziwne :(

W 605 dane wznios/spadek pochodzą ze śladu ,dane nie są do końca wiarygodne i jak dla mnie brak altimetru to duża wada,a też jeżdże bardzo dużo po górach .

Marko napisał(a):Ta prawidłowość (spadki większe od wzniosów)

W TOURINGU sprawdzałem wielokrotnie w teście "schodowym" wznios/spadek identyczny . W TEŚCIE PARAPETOWYM wznios/spadek 0 metrów bez fiksa i z fiksem.


pozdrawiam
Ostatnio edytowano So, 08 lut 2014 7:30 przez septimus19, łącznie edytowano 1 raz
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: EDGE 605, kilka pytań

Postprzez miecho » So, 08 lut 2014 11:19

luckynyc napisał(a):4) Czy w praktyce dużo tracę kupując 605 zamiast 800?


Tego nie ma w 605:
1. Wspomniany przez Was wysokościomierz (to by była dla mnie najważniejsza cecha decydująca przy wyborze),
2. "Normalana" kalibracja wysokości (miałem E705 i w nim nie dało się wprowadzić wysokości "z palca" - w E605 pewnie jest podobnie)
3. Interface dotykowy - super ułatwienie, szczególnie przy przeglądaniu map, wprowadzaniu danych i przy przewijaniu ekranów w trakcie jazdy,
4. Bardziej rozbudowane możliwości konfiguracji własnych ekranów
  • do 5 stron użytkownika po do 10 pól na ekran
  • ekran podsumowania okrążeń - wyświetla np. średnie prędkości z odcinków 5km
  • wykres tętna w czasie jazdy
5. Obsługa mam rastrowych (Custom Maps, Birds Eye)
6. E800 potrafi zapisywać ślad bezpośrednio na kartę SD (ile sobie dobrze przypominam to w E605/E705 nie potrafiły, można było chyba tylko skopiować ślad za pamięci wewnęrzenej na kartę i odwrotnie).
7. Mapy wektorowe wyświetlane są "po nowemu" (tak jak w Colorado, Oregon, Dakota) itd
8. Virtual patner ma dodatkowe funkcje. Można np. ustawić średnią prędkość dla VP i wtedy masz porównanie o ile byłbyś "z przodu" lub z tyłu jeżeli jechałbyś z założoną średnią prędkością.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości