Jaki GPS do biegów na orientacje?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Jaki GPS do biegów na orientacje?

Postprzez wodzirej » Śr, 16 mar 2016 21:07

GPS Maniak napisał(a):3) Zobacz w ustawieniach/konfiguracji opcje związane ze śladami. Generalnie w odbiornikach Garmina są dostępne 3 opcje:
- Nie rejestruj
- Rejestruj. nie pok. (tzn. rejestruj i nie pokazuj linii śladu bieżącego na ekranie mapy)
- Rejestruj. pokaz

Menu główne, Konfiguracja, Ślady, Wykres śladu.
GPSManiak - przepraszam za edytowanie treści posta :) Napisałem jak menu jest przetłumaczone na polski w etrex'ie 10.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Jaki GPS do biegów na orientacje?

Postprzez igor.czapagajew » Cz, 17 mar 2016 19:50

Ok, to już mam rozpracowane. Chodzi mi tylko oto aby ślady z danego dnia nie były w urządzeniu łączone w jeden śład.
Teraz jestem na etapie "zabawy" nawigację, sprawdzam na ile pokazuje dokładniej niż np. nawigacja w telefonie .Jadąc z i do pracy mam dziś prawie ten sam problem, że jeden plik mi zapisało do pracy i wyszło mi 18,3km, a z powrotem pokazało inny dystans (mała różnica) , bo wracając jadę inną drogą ale ślad jest wspólny-tak to widać na
W sobotę natomiast mam nocne zawody , to sobie zarejestruje trasę i to będzie jeden ślad w tym dniu. Po to właśnie kupiłem ten sprzęt :)
igor.czapagajew
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): So, 12 mar 2016 11:44

Re: Jaki GPS do biegów na orientacje?

Postprzez igor.czapagajew » Cz, 17 mar 2016 19:52

GPS Maniak napisał(a):Jeżeli była to jedna sesja bez zerowania śladu (*), to można do tego różnie podejść. Jedni powiedzą że to są dwa ślady (bo dwie niezależne "wycieczki"), inni że są to dwa odcinki tego samego śladu (bo np. jest to ten sam plik GPX). Różny soft również może to w tak różny sposób interpretować.

(*) Ponieważ nie jestem pewien czy nadajemy na tych samych falach, zwrócę uwagę, że zerowanie liczników komputera podróży, a zerowanie/wykasowanie tzw. śladu bieżącego/aktywnego to są dwie różne czynności, chociaż w niektórych odbiornikach Garmina można to tak skonfigurować, że obie czynności są wykonywane jednym wspólnym kliknięciem.


Każdą trasę zapisałem jako inny plik GPX, natomiast jak zerowałem to nie tylko liczniki ale również ślady bieżące.
igor.czapagajew
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): So, 12 mar 2016 11:44

Re: Jaki GPS do biegów na orientacje?

Postprzez Zachu » Pt, 18 mar 2016 8:20

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości