Którego Garmina wybrać dla biegacza?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Którego Garmina wybrać dla biegacza?

Postprzez Rzaku » Pn, 06 lut 2017 18:14

Witam,

zdecydowałem się na kupno zegarka z GPS'em. Zrobiłem mały research w internecie, jednak podawane przeważnie informacje nie satysfakcjonują mnie lub różnią się zależnie od źródła. Tak jak zawarte jest w temacie trenuje bieganie. Funkcje jakie interesują mnie w zegarku to:

- GPS
- Stoper z okrążeniami ( czytając o Forerunner 25 i 35 zaniepokoiła mnie informacja o tylko 7 aktywnościach, czy tu chodzi o 7 treningów każdy po np 10 okrążeń(międzyczasów), czy po prostu stoper posiada tylko pamięć 7 międzyczasów?) Jeśli chodzi o tę funkcję interesuje mnie minimum 50 okrążeń.
- Timer ( Interesuje mnie żeby zegarek miał funkcję timera, najlepiej więcej niż jednego czasu. Tzn. np. 1 min- 3 min i to powtarzane ileś razy, na różnych stronach jest podane że zegarek ma tą funkcję bądź nie(choć informacja ta nie jest wszędzie jednoznaczna), ale brak szczegółowych informacji, ile możliwych opcji ma timer, np wcześniej miałem timexa na którym mogłem bodajże ustawić timer złożony z 9 czasów)
- Pomiar tętna ( Tutaj interesowałoby mnie to jak dokładny jest pomiar tętna z nadgarstka w porównaniu do paska, jeśli różnica jest duża to generalnie pasek mi nie przeszkadza, ale wiadomo że z nadgarstka byłoby wygodniej)

Zegarek jaki chciałbym kupić to zegarek zawierający opisane wyżej funkcje, nie interesują mnie inne dodatkowe bajery. Który z zegarków spełnia te wymagania i jest najkorzystniejszy cenowo?

Pozdrawiam
Rzaku
Rzaku
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 06 lut 2017 17:54

Re: Którego Garmina wybrać dla biegacza?

Postprzez miecho » Pn, 06 lut 2017 20:25

Forerunner 25, 35 to są proste zegarki, takie ... bardziej rejestratory.
Jeżeli zależy Ci żeby zegarek był pomocnikiem w treningu to warto zainwestować w takiego, który obsługuje treningi (od F230 i wzwyż).
Wtedy możesz przygotować sobie treningi na komputerze na Garmin Connect, rozplanować w jakim dniu kalendarza ma się odbyć trening
Później synchronizuje się to z Forerunnerem i masz plan treningów w zegarku.
Pozostaje w zegarku wybrać Trening -> Kalendarz treningów ... i zaznaczyć trening przygotowany na dany dzień.
Wychodzisz na zewnątrz, czakasz na złapanie satelitów i Start.
W trakcie treningu Forerunner będzie Ci sygnalizował czy spełniasz warunki danego etapu, np.

1. rozgrzewka - odlicza do czas przeznaczony na rozgrzewkę.
2. bieg w 4 strefie tętna przez 4:00 - jeżeli tętno będzie za niskie będzie Ci sygnalizował co jakiś czas że "za niskie tętno" , albo odwrotnie zbyt wysokie to zasygnalizuje CI że wyskoczyłeś ze strefy tętna.
3. odpoczynek 1:30 - odliczy czas ten czas i zasygnalizuje przejście do następnego etapu.
4. Powtórz korki 2-3 x 6 razy - > kroki 2 i 3 zostaną powtórzone 6 razy.
...

Tętno mierzone na nadgarstku jest dość dokładne ale nie tak jak tętno mierzone opaską. W zimie czasem zakłada się zegarek na rękaw i w tedy nie ma pomiaru z nadgarstka.
Jak się kupuje Forerunnera z pomiarem tętna na nadgarstku to można go sparować z opaską na klatce piersiowej.

Przejrzyj dokładne testy Forerunnerów opisane prze DCR:
https://www.dcrainmaker.com/product-reviews/garmin
To może uda Ci podjąć decyzję który będzie FR może spełnić Twoje oczekiwania.
LeCH
Edge 1030 , Oregon 650, Forerunner 945
Avatar użytkownika
miecho
Garniak
 
Posty: 1014
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 7:40
Lokalizacja: już nie Żory...


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości